Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - luty 2016

26 luty 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios na najbliższe dni
Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 26 lutego do 3 marca.
26 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 19
Powiatowy Zespół Szkół uczci Żołnierzy Wyklętych

1 marca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” - święto ustanowione w 2011 roku dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W obchody dnia włączyli się także uczniowie i nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół.

26 luty 2016, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Kobiet w Galerii Piastów

Już 6 marca w legnickiej Galerii Piastów będziemy świętować nadchodzący Dzień Kobiet. W planie wyjątkowe konkursy muzyczne, dziesiątki nagród do rozdania, pokazy, prezentacje, konsultacje i bezpłatne badania lekarskie. Od godziny 14:00 na wszystkie będzie czekać strefa piękna, urody i harmonii. O oprawę muzyczną wydarzenia zadba Kłos&Dąbrowski Band!

25 luty 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Rekrutacja do Gimnazjum w roku szkolnym 2016/2017

Już wkrótce wiosna i wakacje też coraz bliżej. Za kilka miesięcy rozpocznie się rekrutacja do gimnazjów. Absolwenci klas szóstych i ich Rodzice mają jeszcze trochę czasu na wybór szkoły co daje możliwości lepszego zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek, które już za niedługi czas będą kolejnym miejscem przygody z nauką, sportem i rozwijaniem zainteresowań.

24 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
O krok od tragedii na A4 - kierowca ciężarówki miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu

Skrajną głupotą i nieodpowiedzialnością popisał się mieszkaniec Radomia, kierowca ciężarówki, który poruszał się Autostradą A4 mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany przez legnickich policjantów.

27 luty 2016, Partnerstwo,
Gdzie szukać darmowych pożyczek?

Oglądając telewizję zapewne zauważyłeś reklamy pożyczek. Większość z nich reklamuje się ofertą pierwszej pożyczki całkowicie za darmo. Jednak udając się do stacjonarnego punktu w swoim mieście okazuje się, że firma chce naliczyć Ci prowizję od udzielenia kredytu. Jeśli szukasz pomocy kredytowej warto zainteresować się gdzie będziesz mógł uzyskać pieniądze rzeczywiście za darmo.

24 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Ponowna wizyta na Morskim Oku

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o zalegających na Morskim Oku śmieciach, butelkach i pełnych koszach na śmieci - taki stan rzeczy, jak informował jeden z naszych czytelników, utrzymywał się w tym miejscu od nowego roku, o czym świadczyć mogły butelki po szampanach czy resztki sztucznych ogni. Postanowiliśmy sprawdzić czy interwencje mieszkańców i nasza relacja przyniosła skutek - odwiedziliśmy Morskie Oko również dzisiaj.

24 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Już jutro XX sesja Rady Gminy Chojnów

25 lutego o godzinie 12:00 w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów przy ulicy Fabrycznej 1 odbędzie się Sesja Rady Gminy Chojnów nr XX.2016.

23 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sukcesy LZS Jerzmanki Jerzmanowice na Mistrzostwach Gminy Chojnów w tenisie stołowym

Za nami Mistrzostwa Gminy Chojnów w tenisie stołowym. Jerzmanowicki klub podczas rozgrywanych w Goliszowie zawodów reprezentowało sześć osób - trzy zawodniczki i trzy zawodnicy. Wszyscy reprezentanci klubu mogą pochwalić się wysokimi miejscami jakie zajęli.

23 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rzut oka na Morskie Oko

W październiku 2014 roku oficjalnie otwarto "Morskie Oko" - nowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy w Chojnowie. Miejsce to dzięki inwestycji zmieniło się nie do poznania - po dawnej zarośniętej trawie i wydeptanych sztucznie ścieżkach nie pozostał nawet ślad. W tym samym miejscu pojawiły się ławki, kosze na śmieci czy też boisko do gry w piłkę siatkową. Czy miejsce to po kilkunastu miesiącach od otwarcia prezentuje się równie okazale?

23 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie konsultacyjne dotyczące konstruowania ogólnopolskiej mapy zagrożeń

W piątek, 26 lutego o godzinie 14:00 w Domu Schrama odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące konstruowania mapy zagrożeń.

23 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs! Do wygrania bilety na nocny maraton filmowy

Drodzy Czytelnicy! Mamy do rozdania bilety na nocny Maraton Grozy organizowany przez legnickie kino Helios.

22 luty 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
EkoWalentynki w Gimnazjum nr 2

Już po raz trzeci Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika zostało wybrane przez pana Dominika Dobrowolskiego – wrocławskiego ekologa i podróżnika – na koordynatora Ogólnopolskiej Akcji „EkoWalentynki” w Chojnowie. Celem akcji jest zbiórka zużytych baterii. Cieszy fakt, że aktywny udział w akcji biorą wszystkie chojnowskie przedszkola, szkoły podstawowe, Miejska Biblioteka Publiczna, Urząd Pracy, Urząd Miasta.

22 luty 2016, Cuprum Arena, Wszystkich komentarzy: 0
Wystawa figur stalowych w Cuprum Arenie!

W galerii Cuprum Arena w Lubinie można spotkać największe gwiazdy filmu, muzyki, literatury i motoryzacji. 19 lutego lubińskie centrum handlowe otworzyło wielką wystawę figur stalowych, prezentującą naturalnej wielkości repliki posągów popularnych osób oraz legendarnych postaci.

22 luty 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzeum Regionalne zaprasza na XXVII Wystawę Plastyki Zagłębia Miedziowego - za nami wernisaż

Za nami wernisaż XXVII Wystawy Plastyki Zagłębia Miedziowego, którą do końca marca możemy oglądać w salach chojnowskiego Muzeum Regionalnego. Na wystawę składa się 80 prac, autorstwa 63 artystów, w różny sposób związanych z zagłębiem miedziowym, w tym mieszkańców naszego miasta: Jolanty Anton, Zbigniewa Halikowskiego i Roberta Wierzbickiego.