Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - luty 2017

15 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zmiany przy zezwoleniach na wycinkę drzew - konserwator zabytków informuje...

1 stycznia 2017 roku w życie weszła ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Nowelizacja ta wpłynęła na obowiązujący dotąd katalog wyjątków od obowiązku uzyskiwania zezwolenia na usunięcie drzew i krzewów. Dla nas szczególne znaczenie ma fakt, że od nowego roku nie musimy starać się o zezwolenie w przypadku chęci wycięcia drzew lub krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących naszą własność i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Warto jednak pamiętać, że nowelizacja nie znosi pewnych wymogów...

15 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej w Chojnowie wkracza powoli w kolejną fazę

Prace nad chojnowską siecią wodno-kanalizacyjną mocno dały się we znaki kierowcom oraz mieszkańcom "rozkopanych" rejonów miasta. Na utrudnienia drogowe przygotować powinni się mieszkańcy kolejnych ulic - modernizacja sieci wodno-kanalizacyjnej wchodzi bowiem powoli w kolejne etapy, które obejmą ulice...

19 luty 2017, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Konferencja firmowa w górach - dlaczego warto?

Od czasu do czasu w każdej firmie zachodzi potrzeba zorganizowania konferencji, dzięki której wszyscy pracownicy i zarządzający nią będą mogli się spotkać i omówić kolejne aspekty dalszej działalności na rynku. Najczęściej odbywają się one w standardowych salach konferencyjnych znajdujących się w budynku danej firmy, ale często organizuje się je w bardziej luźnych warunkach. Właśnie z tego powodu taką popularnością cieszą się hotele konferencyjne w górach. Dlaczego warto właśnie tam zorganizować sobie konferencję i czy można liczyć na pełną obsługę takiego wydarzenia?

14 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Małgorzata Światłoń powraca do rywalizacji po kontuzji

17 600 metrów - tym wynikiem start w IV Nocnym Maratonie Pływackim w Oławie zakończyła Małgorzata Światłoń. Takim rezultatem zawodniczka Czarnych Rokitki otarła się o podium rywalizacji kobiet.

14 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów bokserską stolicą Dolnego Śląska!

Chojnowscy bokserzy zasilają kadrę Polski. Do zeszłorocznego wicemistrza Polski Łukasza Niemczyka w najbliższych dniach dołączy także inny zawodnik chojnowskiego klubu bokserskiego - Alan Korput.

14 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sprawdź ważność opłat za miejsce pochówku swoich bliskich zmarłych

Sprawdź ważność opłat za miejsce pochówku swoich bliskich zmarłych pochowanych na chojnowskim cmentarzu komunalnym. Inaczej miejsce to może zostać wykorzystane do kolejnego pochówku innej osoby zmarłej.

13 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zabłąkany pies z Jaroszówki szuka właściciela

Urząd Gminy Chojnów otrzymał kolejne zgłoszenie w sprawie zabłąkanego psa, który od weekendu błąka się przy głównej drodze w Jaroszówce.

13 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jubilatka zaprasza na bluesa

18 lutego o godzinie 20:30 w kawiarni Jubilatka zagra bluesrockowe trio "Niewinni" z Wrocławia.

13 luty 2017, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Lutowe jammowanie pod hasłem Euro Jazzu

Zapraszamy na lutowe wydanie Witelon Jam Session, podczas którego usłyszymy wyjątkowe kompozycje europejskich jazzmanów. Koncert pn. „Euro Jazz” odbędzie się 16 lutego bieżącego roku w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00.

12 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dom Kultury zaprasza na wystawę Pracowni Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W lutym i marcu odwiedzając Dom Kultury natknąć możemy się na dzieła uczestników Pracowni Plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego od kilku lat przy Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

10 luty 2017, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Bezdomna suczka szuka nowego domu
Dnia 07.02.2017 na trasie Dobroszów - Chojnów została znaleziona błąkająca się przy drodze młoda suczka. Była wystraszona i przemarznięta. Jest spokojna, wesoła i towarzyska.
13 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Weź udział w konkursie i wygraj bon walentynkowy do wykorzystania w Bistro u Sabcia (wyniki)

Przed nami Dzień Świętego Walentego - coroczne święto zakochanych. Szukasz odpowiedniego prezentu dla swojej drugiej połówki? Dobrym rozwiązaniem będzie zabranie partnerki/partnera do Bistro u Sabcia. Mamy dla Was bon walentynkowy o wartości 50 złotych. By wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na jedno proste pytanie.

10 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oldtimer Chojnów na starcie największego rajdu charytatywnego Europy - Złombol 2017

Z Katowic do Kraju Basków - do takiej trasy szykują się członkowie klubu Oldtimer Chojnów - wszystko po to by wspomóc potrzebujących i realizować przy tym swoje pasje związane z klasyczną motoryzacją. Narodowo-patriotyczna "Żukietta" nim dojedzie na Półwysep Iberyjski odwiedzi dwa miasta partnerskie Chojnowa, co stanowić będzie okazję do promocji naszego miasta.

10 luty 2017, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Najbliższej nocy czeka nas przerwa w dostawie wody

Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje o kolejnej przerwie w dostawach wody.

09 luty 2017, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy wejściówki do Parku Rozrywki Play City - WYNIKI

Drodzy Czytelnicy! Przed nami kolejny konkurs, tym razem skierowany do dzieci! Do rozdania mamy 2 pojedyncze wejściówki do Parku Rozrywki Play City, który mieści się w Galerii Piastów w Legnicy.