Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - marzec 2014

28 marzec 2014, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
„Piękniejsze” rozgrywki Coca- Cola Cup 2014.
Promienie marcowego słońca, które wyjrzało za chmur w środowe przedpołudnie, po dwóch dniach solidnego deszczu, ogrzało gimnazjalistki rozpoczynające swoje zmagania na trawie „Orlika” przy ulicy Kilińskiego w Chojnowie.
27 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Seniorzy odkrywali zakamarki Internetu w chojnowskiej bibliotece

Tegoroczna akcja „Tydzień z Internetem” obejmująca zasięgiem całą Europę odbywa się w dniach 24-30 marca. W tym czasie organizacje oferujące publiczny dostęp do globalnej sieci organizują spotkania pokazujące możliwości jakie oferuje Internet. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, w murach której możemy skorzystać z darmowego dostępu do sieci, już po raz trzeci zorganizowała spotkanie w ramach akcji. Tym razem nosiło ono tytuł „Pole do popisu”, a skierowane było głównie do seniorów.

26 marzec 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 0
„Matka Joanna od Aniołów” – dobro i zło, zbawienie i upadek, anioły i demony.

W zeszłą sobotę (22 marca br.) mieliśmy okazję obejrzeć na deskach Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Matka Joanna od Aniołów” w adaptacji Piotra Tomaszuka i Rafała Gąsowskiego. Spektakl powstał na kanwie kontrowersyjnego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza o tym samym tytule (ukończonego w 1942 roku – pisanego w czasie II wojny światowej).

26 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mocne uderzenie czyli Strefa de...#116 zaprasza!

Jeśli słuchasz mocnych, gitarowych brzmień nie może Cię zabraknąć w najbliższy piątek w legnickiej Spiżarni. Po ciężkim tygodniu pracy odprężenie przyniosą trzy kapele - SEMANTIK PUNK, GUANTANAMO PARTY PROGRAM i WOLVES AT THE DOOR. Będzie się działo!

26 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rockowe Róże

29 marca legnicki klub Spiżarnia zaprasza serdecznie na koncert warszawskiej grupy Róże Europy. Zespół ten jest kojarzony głównie z wokalistą i założycielem Piotrem Klattem. Grupa powstała w 1983 r. Pamiętamy ją głównie z przeboju „Jedwab” pochodzącego z płyty „Poganie! Kochaj i obrażaj”. Nieco starsi słuchacze pamiętają jednak takie utwory jak „Stańcie przed lustrami”, „Żyj szybko, kochaj mocno i umieraj młodo” czy „Rock’n’rollowcy”. W ubiegłym roku ukazała się nowa płyta zespołu „Zmartwychwstanie”.

25 marzec 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 0
Targi Turystyki  w Galerii Piastów

Koniec marca. Słoneczne lato zbliża się wielkimi krokami. Szukasz pomysłu na wakacje? Przyjdź w najbliższy weekend do Galerii Piastów, by zapoznać się z najlepszymi ofertami urlopowymi i wygraj bon na wymarzone wakacje o wartości 1500 zł z Biura Podróży Itaka!

26 marzec 2014, Marcin Zatwarnicki , Wszystkich komentarzy: 1
„§ Masz Prawo”. Kolizja... I co dalej? Uproszczona instrukcja obsługi szkody w pojeździe.

W dzisiejszych czasach kolizje to codzienność. Praktycznie każdego dnia słyszymy, że ktoś z naszych bliższych lub dalszych znajomych miał przysłowiową stłuczkę. Pojawia się wtedy pytanie „Co dalej?”.

25 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trzygodzinny maraton zumby w szczytnym celu. Zapisy trwają!

12 kwietnia organizatorzy niezwykle ciekawej akcji proponują chojnowianom połączenie przyjemnego z pożytecznym. O godzinie 15 w sali sportowej znajdującej się przy ul. Matejki 1 w Chojnowie odbędzie się Charytatywny Maraton Zumba dla Blanki. W trakcie trzy godzinnej akcji organizatorzy gwarantują setki spalonych kalorii, wspaniałą zabawę i co najważniejsze – niesienie pomocy potrzebującym!

25 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Włamanie do chojnowskiej Biedronki. Sprawcy próbowali ukraść bankomat.

W nocy z poniedziałku na wtorek, około godziny 3.15 nieznani sprawcy usiłowali włamać się do marketu „Biedronka” znajdującego się przy ulicy Kolejowej w Chojnowie. Przy pomocy samochodu próbowali wyciągnąć znajdujący się na terenie sklepu bankomat.

26 marzec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Program Dnia Otwartych Drzwi w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Tym razem kandydaci na studia w naszej Uczelni będą mogli ją odwiedzić 10 kwietnia bieżącego roku. Tegoroczni maturzyści zapoznają się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2014/2015 w godzinach od 9 do 14.

25 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
 Mistrzostwa Powiatu w szachach

24 zawodników wzięło udział w kolejnych Mistrzostwach Powiatu Legnickiego w szachach, które odbyły się w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi w Goliszowie. Naprzeciw siebie zasiedli zawodnicy z Gminy Legnickie Pole, Gminy i Miasta Chojnów, Gminy Ruja i Gminy Kunice.

25 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza!

Tradycyjnie, w ostatnią środę miesiąca, pomysłowe panie bibliotekarki zapraszają najmłodszych czytelników na zajęcia pełne dobrej zabawy, rozwijające sprawność ruchową i intelektualną – Biblioteczną Akademię Malucha. Tym razem spotkanie odbędzie się pod hasłem „Bajka o żółtej kredce”.

24 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Juniorzy młodsi ograli seniorów Premium Budziwojów
W niedzielne popołudnie na dawnym „zielonym boisku” zameldowali się chojnowscy juniorzy młodsi, którzy pod okiem Bogdana Kozłowskiego przygotowują się do pierwszego spotkania ligowego. W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem rozgrywek rywalem była drużyna seniorów Premium Budziwojów.
24 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Moda w stylu EKO w Gimnazjum nr 2

O czym marzy wiele młodych kobiet, a coraz częściej również panów? By ich nazwiska wymieniać jednym tchem wspólnie z takimi osobami jak Baczyńska, Arkadius, Paprocki & Brzozowski czy Woliński, by stać się sławnymi projektantami mody. Jak to zrobić? Jak realizować swoje pomysły i tworzyć własne stroje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Chojnowie biorąc udział w warsztatach krawieckich, które prowadziła młoda projektantka mody – Jagoda Kawicka. W piątkowy poranek odbył się finał akcji – wiosenny pokaz mody ekologicznej.

24 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Sukces „I Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Football Academy Chojnów”

Być może następcy Lewandowskiego, Błaszczykowskiego czy Szczęsnego w polskiej kadrze narodowej wyszli na parkiet w sobotni poranek rozgrywając mecze w ramach „I Charytatywnego Turnieju Piłkarskiego Football Academy Chojnów”. Nie brakowało piłkarskich emocji, przepięknych goli, widowiskowych parad bramkarskich, lecz przede wszystkim dobrej zabawy i pięknej, sportowej atmosfery. Okrzyki kibiców, którzy szczególnie w trakcie meczów rozgrywanych przez najmłodszych miłośników futbolu skandowali nazwy ulubionych drużyn, pokazały, że piłka nożna może być i jest sportem pełnym przyjacielskich zachowań.