Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - marzec 2014

14 marzec 2014, Józef Szymański, Wszystkich komentarzy: 44
Czy to przypadek, że chojnowski szpital został zlikwidowany? Otóż nie…
Dlaczego zdecydowałem się poruszyć ten temat. Głównym powodem mojej wypowiedzi jest chęć ukazania kulis działań miejscowych i innych samorządowców, w celu „likwidacji” chojnowskiego szpitala. Początkowo nie wiedziałem kto za tym wszystkim stoi, jednak długa analiza pozwoliła mi wyciągnąć pewne wnioski.
14 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oglądaj, słuchaj,czytaj! Nasze propozycje filmów, płyt, książek.

Jakiś czas temu rozpoczęliśmy publikację cyklu „Oglądaj, słuchaj, czytaj!”. W zakładce ROZRYWKA, w każdy piątek, zamieszczamy nasze propozycje filmów, płyt i książek. Dziś recenzja filmu braci Coen „Co jest grane Davis?” oraz książki Dominique Loreau „Sztuka prostoty”. Zachęcamy do przeglądania. Może coś Państwa zainteresuje? Recenzje TUTAJ.

14 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rap Melanż "PiątVka" już niebawem. Znamy szczegóły imprezy!

Poznaliśmy wszystkich artystów, którzy w tym roku wystąpią w trakcie największej hip-hopowej imprezy w Chojnowie – Rap Melanżu. Poza gwiazdą wieczoru, legendarną Molestą, na scenie w parku przy Niebieskim Parasolu zobaczymy wielu młodych jak i doświadczonych raperów. Zapraszamy do zapoznania się z planem imprezy.

14 marzec 2014, Monikaaa,
Oglądaj, słuchaj, czytaj! Część 4.
Dzisiaj w „Oglądaj, słuchaj, czytaj!” proponujemy film braci Coen „Co jest grane Davis?” oraz książkę Dominique Loreau „Sztuka prostoty”. Dramat muzyczny to niesamowicie klimatyczna opowieść o artyście żyjącym w Nowym Jorku, pełna ostrego humoru, dziwacznych dialogów i ballad folkowych. Zaś książka „Sztuka prostoty” to pochwała minimalizmu, życia w zgodzie z zasadą „mniej znaczy więcej”. Może warto nieco zmienić swoje podejście? Lektura w sam raz na wiosnę i czas wprowadzania pozytywnych zmian!
14 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Rozśpiewane Nutki" po raz dwunasty!

Już 5 kwietnia w sali widowiskowej Domu Schrama „skrzyżują mikrofony” zdolne wokalistki i wokaliści w XII Ogólnopolskim Konkursie Piosenki „Rozśpiewane nutki”. Popisy wokalne rozpoczną się o godzinie 10.00. Zachęcamy wszystkich do kibicowania!

18 marzec 2014, artykuł sponsorowany,
Restauracja „Pod Jeleniem” –  smacznie i przyjemnie!  Celebracja jedzenia w miłej atmosferze.

Z restauracją „Pod Jeleniem” każdy się chyba zapoznał, tym bardziej po „Kuchennych Rewolucjach” Magdaleny Gessler? Wizyta słynnej restauratorki miała odmienić charakter miejsca, nadać mu nowych znaczeń, smaków, niepowtarzalnego wyrazu. Po ekscytujących i pracowitych momentach restauracja „Pod Jeleniem” pochwalić się może apetyczną kuchnią opartą na tradycjach w dużej mierze związanych z regionem.

14 marzec 2014, Taekwondo Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
II Turniej Taekwondo Chojnów dla Dzieci 2014

LMKS "SFORA" Chojnów podobnie jak w zeszłym roku stawia sobie za priorytet organizację Turnieju Taekwondo dla Dzieci. Konkurencje sprawnościowe, techniczne i walki starszych roczników - to 12 kwietnia 2014 r. czeka blisko dwustu młodych zawodników z 10 zaproszonych klubów.

16 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Arkon Przemkow - KS Chojnowianka - relacja live

Dziś o godz. 15.00 KS Chojnowianka w pierwszym meczu rundy wiosennej zmierzy się z drużyną Arkon Przemków. W tym miejscu będą mieli Państwo możliwość śledzić przebieg meczu z relacji live, jaką przeprowadzimy ze spotkania rozgrywanego w Przemkowie. Zapraszamy!

13 marzec 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Arkon Przemków - KS Chojnowianka na żywo z portalem CHOJNOW.PL. Zapowiedź meczu.
Serdecznie zapraszamy do relacji na żywo z pierwszego w tym sezonie meczu Klubu Sportowego Chojnowianka, która rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15.00. Już w najbliższy weekend zawrze na stadionach piłkarskich bowiem ruszają rozgrywki ligowe. KS Chojnowianka po zmianie trenera i nabyciu kilku nowych piłkarzy szykuje się do Przemkowa, gdzie jedzie po rewanż za przegrany mecz z Arkonem.
13 marzec 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 2
Góry dla leniwych – (część 1)

„A w górach...” znany i lubiany cykl prowadzony przez Pana Jurka po 9 odcinkach zakończył swój żywot. Mimo to wciąż jest chętnie czytany, chojnowianie wracają bądź dopiero poznają historie przedstawione przez miłośnika gór – Jerzego Kucharskiego. Dla wszystkich, którzy kochają góry i piesze wędrówki mamy niespodziankę. Rozpoczynamy nowy cykl artykułów o niekoniecznie jednoznacznym tytule - „Góry dla leniwych”. Zaczynamy od Szrenicy, którą trzeba znać. Kanapki do plecaka, ten na ramię i w góry!

13 marzec 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Witelon Jam Session

14 marca br. w Domu Studenta naszej Uczelni odbędzie się Witelon Jam Session, podczas którego zagrają zarówno młodzi muzycy, między innymi z uczniowie i absolwenci legnickiej szkoły muzycznej jak i artyści, którzy swoją przyszłość związali z tym gatunkiem muzycznym.

13 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mecz na szczycie w tenisie stołowym - Jerzmanka podejmie Głogów (aktualizacja)

W najbliższą sobotę wszystkich miłośników tenisa stołowego z Chojnowa i okolic czekają wielkie emocje. W sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 odbędą się dwa mecze. Pierwsza drużyna Jerzmanki Jerzmanowice podejmie lidera 5. ligi, zespół STS Chrobry I Głogów, zaś drugi zespół zmierzy się z drugą drużyną LZS Sparta II Grębocice.

12 marzec 2014, CP (lca.pl), Wszystkich komentarzy: 0
Przegląd Piosenki Patriotycznej (aktualizacja - video)

W Młodzieżowym Centrum Kultury odbyły się eliminacje rejonowe 8. Przeglądu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, którego inicjatorem jest Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział 25 zespołów i solistów z obszaru zagłębia miedziowego.

12 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs plastyczny " WIOSNA, WIOSNA… ACH TO TY".

25 marca mija termin składania prac w konkursie plastycznym „WIOSNA, WIOSNA…ACH TO TY” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Zainteresowanych wzięciem udziału w konkursie czeka trudne zadanie – techniką witrażu (wycinanka /wyklejanka z papieru lub malowanie na szkle) wykonać pracę, której tematem przewodnim będzie wiosna.

12 marzec 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
„Żyj smacznie i zdrowo” z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie (aktualizacja - video)

„Zdrowuś edukuje, przedszkolak zdrowo konsumuje i sporty trenuje” pod tym hasłem upłynęło tegoroczne spotkanie zorganizowane przez Gimnazjum nr 2 w Chojnowie realizowane w ramach udziału szkoły w programie edukacyjnym Winiary „Żyj smacznie i zdrowo”. Była to czwarta edycja imprezy, którą na chojnowski grunt sprowadziła popularna „Dwójka”.