Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - marzec 2016

27 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Życzenia wielkanocne od redakcji portalu

Drodzy Czytelnicy! Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia!

26 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Najbliższej nocy czeka nas zmiana czasu na letni!

Pośpimy o godzinę krócej - w zamian otrzymamy dłuższy dzień. Już następnej nocy czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni.

26 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielka Sobota - czas wyciszenia, oczekiwania i refleksji

Wielka Sobota to przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia, w ciągu którego we wszystkich kościołach w Polsce trwa adoracja i czuwanie przy Bożym Grobie. Jest to czas wyciszenia, oczekiwania i refleksji. Wszelkie obrzędy Wigilii Paschalnej odbywają się dopiero po zmroku i muszą zostać zakończone przed świtem.

26 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku?

Wedle tradycji w Wielką Sobotę należy przygotować tzw. święconkę. Co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku, i co symbolizują poszczególne elementy? Istnieje kanon produktów, które obowiązkowo powinny znaleźć się w koszyku.

25 marzec 2016, admin,
Poświęcenie pokarmów w chojnowskich parafiach

Wielka Sobota – przedostatni dzień Wielkiego Tygodnia. W naszej tradycji tego dnia błogosławi się pokarmy na stół wielkanocny. Poniżej przedstawiamy harmonogram święcenia pokarmów w chojnowskich parafiach oraz w kościołach filialnych.

25 marzec 2016, Helios Legnica,
Repertuar kina Helios na najbliższe dniRepertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 25 do 31 marca.
31 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Co jest grane w Chojnowie?

Na nadchodzący weekend chojnowskie Kino Kultura przygotowało ciekawy repertuar. Dla siebie znajdą coś nie tylko dorośli, ale także młodzi widzowie. Do wyboru są trzy produkcje, których szczegółowy opis znajdziecie poniżej.

29 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina!

Drodzy Czytelnicy! W tym tygodniu mamy dla Was bilety na piątkowe, premierowe pokazy filmu „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” (2D) w legnickim kinie Helios.

25 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielki Piątek - upamiętnienie dnia śmierci Jezusa

Wielki Piątek jest drugim dniem Triduum Paschalnego. Jest to jedyny dzień w roku, w którym nie sprawuje się mszy świętej.

25 marzec 2016, Szkoła Podstawowa nr 3, Wszystkich komentarzy: 0
Gościna, konkursy, pasowanie w Szkole Podstawowej nr 3Jak co roku gościliśmy w murach naszej szkoły maluchy z chojnowskich przedszkoli. Odwiedziny odbywały się w przeciągu dwóch dni. Przez te dni odwiedziło nas ponad 200 przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1, Przedszkola Miejskiego nr 3, Ochronki Sióstr Służebniczek oraz Niepublicznego Przedszkola Skrzat, które zawitały do nas ze swoimi wychowawczyniami.
24 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wnioski o 500+ do odebrania w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Chojnowie przy ulicy Fabrycznej 1 (pok. nr 4) dostępne są wnioski o przyznanie świadczeń w ramach programu Rodzina 500+. O zasadach przyznawania świadczeń...

24 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursu!

Drodzy Czytelnicy! Rozstrzygnęliśmy organizowany przez nas konkurs. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych.

24 marzec 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Kolorowo, zdrowo i wpólnotowo - czyli kontynuacja projektu zdrowego żywienia w Gimnazjum nr 2

22 marca odbyły się w naszej szkole zebrania rodzicielskie wzbogacone o wspólną kolację. Tradycją bowiem naszej szkoły stały się doroczne spotkania nauczycieli z rodzicami przy zastawionym zdrowymi, smacznymi potrawami stole. Luźna atmosfera pozwoliła po raz kolejny na poruszenie wielu różnorodnych tematów i umożliwiła odkrywanie siebie na nowo.

23 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szykuje się prawdziwie wiosenna Wielkanoc

Pierwszy dzień wiosny przywitał nas chłodną aurą; Czy na Wielkanoc się to zmieni? Zdaniem synoptyków tak - tegoroczne święta pod względem pogody mogą okazać się bardzo udane.

23 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkanocny konkurs facebookowy - wyniki

Właśnie dobiegł końca nasz facebookowy konkurs wielkanocny. Poniżej prezentujemy wyniki.