Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - marzec 2016

23 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Coś dla młodszych i starszych - Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do udziału w konkursach

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu organizuje dwa konkursy skierowane dla mieszkańców naszego województwa: Młody Poeta Dolnego Śląska oraz Gry i zabawy mojego dzieciństwa: opowieści dolnośląskich seniorów. Do udziału w rywalizacji konkursowej zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie.

23 marzec 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2 awansowało do dalszych rozgrywek Coca Cola Cup!

Miły przedświąteczny prezent sprawili nam nasi piłkarze. 22 marca odbyły się eliminacje gimnazjów w piłce nożnej w ramach rozgrywek Coca Cola Cup. Reprezentacja Gimnazjum nr 2 wspaniale się popisała, zwyciężając w eliminacjach z: Gimnazjum w Gaworzycach, Gimnazjum w Wiadrowie oraz Gimnazjum nr 1 z Chojnowa.

22 marzec 2016, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Wiosna z jajem (wideo)

„Wiosna z jajem” – pod takim hasłem świętowaliśmy nadejście wiosny. Dzień przebiegł nam pod znakiem zabaw i konkursów. Rozpoczęliśmy od wiosennych kanapek, przygotowanych przez klasy na „śniadanie mistrzów”. Do konkursu „przystąpiły” także wypieki z jabłek, bo tych ostatnio ci u nas dostatek :)

30 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Już wkrótce II Miejsko – Gminny Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych

W ostatni dzień marca, aula Gimnazjum nr 2 w Chojnowie będzie gościć rywalizację w ramach II Miejsko-Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych. Na zawody zapraszają Gminne Zrzeszenie LZS w Chojnowie, Klub Tenisa Stołowego Jerzmanka Jerzmanowice oraz Gimnazjum nr 2 w Chojnowie.

22 marzec 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatne zaproszenia na T.LOVE! Przyjdź na Dzień Otwartych Drzwi i wygraj

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Tym razem kandydaci na studia w naszej Uczelni będą mogli ją odwiedzić 12 kwietnia bieżącego roku. Tegoroczni maturzyści zapoznają się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2016/2017 w godzinach od 9 do 14.

22 marzec 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Szczypiornistki z "dwójki" brązowymi medalistkami w strefie legnickiej!

21 marca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Lubinie odbyły się (w ramach Dolnośląskiej Gimnazjady) Mistrzostwa Strefy Legnickiej w piłce ręcznej dziewcząt. Reprezentantki „dwójki” zakwalifikowały się do tego etapu po wcześniejszych eliminacjach powiatowych, które wygrały, oraz podstrefowych, gdzie zdobyły drugie miejsce.

22 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielkanocny konkurs facebookowy!

W związku ze zbliżającą się Wielkanocą przygotowaliśmy dla Was wyjątkowy świąteczny konkurs, w którym do wygrania będą dwie podwójne wejściówki na wybrany film do legnickiego lub lubińskiego kina Helios.

24 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Słaby występ Czarnych Rokitki

Za nami 17. kolejka legnickiej klasy okręgowej. Niezbyt dobrze zakończyła się ona dla zawodników zespołu Czarni Rokitki, którzy w zeszłym tygodniu zmierzyli się ze Spartą Grębocice.

24 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dziś Wielki Czwartek - początek Triduum Paschalnego

Dziś wieczorem rozpoczną się uroczyste obchody Triduum Paschalnego. Wieczorna liturgia, która odbywa się w Wielki Czwartek, jest upamiętnieniem Ostatniej Wieczerzy, czyli ustanowienia Eucharystii, a także idei kapłaństwa służebnego.

21 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Champion Chojnów Powiat Legnicki pokazał, że należy do czołówki Dolnego Śląska

Niewątpliwym sukcesem zakończył się udział reprezentantów klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki w niedawnych Mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny, które odbyły się w Nysie. Reprezentanci klubu przywieźli do Chojnowa 7 medali! (z czego 3 złote, 3 srebrne i jeden brąz).

21 marzec 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2: Witaj wiosno

Jak co roku w ten dzień witamy wiosnę. Co prawda pogoda jest jeszcze niezbyt wiosenna ale nastroje jak najbardziej. Ten dzień tradycyjnie wygląda inaczej niż inne - zaczynamy od zawodów sportowych gdzie rywalizują ze sobą poszczególne klasy.

21 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mamy wiosnę!

Wiosna - w naszym klimacie jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie - i chyba większość zgodzi się z opinią że najprzyjemniejsza, szczególnie po tak szarej zimie. Z dnia na dzień czekają nas coraz wyższe temperatury, dzień robi się dłuższy, noc krótsza. Nic dziwnego że pierwszy dzień wiosny jest tak hucznie obchodzony.

21 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Kasa Urzędu Gminy Chojnów nieczynna do 25 marca

W dniach od 21 do 25 marca 2016 roku nieczynna będzie Kasa Urzędu Gminy Chojnów. Przerwa związana jest w prowadzonymi pracami remontowymi mającymi na celu usprawnienie obsługi płatności klientów Urzędu Gminy Chojnów oraz Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.

20 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konfeks ponownie górą - nieudany rewanż Chojnowianki

Wynikiem 1:4 zakończył się rozgrywany wczoraj na boisku przy MOKSiR mecz pomiędzy Chojnowianką Chojnów i Konfeksem Legnica. Jedynego gola dla drużyny reprezentującej nasze miasto strzelił w 48 minucie Sławomir Rudnicki.

19 marzec 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios na najbliższe dni
Repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 18 do 24 marca 2016 roku.