Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - marzec 2016

16 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Marek Lasok i Marek Czerniawski mistrzami powiatu legnickiego w szachach

W niedzielę, 13 marca, świetlica wiejska w Goliszowie gościła Mistrzostwa Powiatu Legnickiego w Szachach. W rywalizacji udział wzięło 31 uczestników, reprezentujących gminy: Ruja, Chojnów, Legnickie Pole, Prochowice i Kunice. Mistrzem powiatu legnickiego w kategorii juniorów został Marek Lasok; w rywalizacji seniorów po mistrzostwo sięgnął Marek Czerniawski.

16 marzec 2016, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Legnicki Jarmark Wielkanocny w Galerii Piastów

Już w sobotę i niedzielę 19 i 20 marca w godzinach 13:00 – 17:00 zapraszamy wszystkich Państwa na 1 piętro Galerii Piastów do skorzystania z ogromnej oferty Legnickiego Jarmarku Wielkanocnego.

15 marzec 2016, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Feeria kolorów na Kiermaszu Wielkanocnym w Pawlikowicach

W niedzielę, 13 marca odbył się I Gminny Kiermasz Wielkanocny. Feeria kolorów, którymi mieniły się stoiska z wyrobami ludowymi rozjaśniła salę wiejską w Pawlikowicach. Uczestnicy kiermaszu, oprócz świątecznych zakupów, mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu ozdób filcowych, świątecznych stroików, a także dekorowaniu pisanek i wielkanocnych wypieków.

23 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Program 500+. Wnioski do odebrania w Urzędzie Miejskim

1 kwietnia 2016 roku w życie wchodzi Ustawa o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, znana powszechnie jako "Program 500+". Wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać ze świadczeń pieniężnych na dzieci, muszą złożyć wniosek w swoim urzędzie gminy. W naszym mieście wnioski pobrać można w Urzędzie Miejskim.

15 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy policjanci zatrzymali sprawców napadu na skup palet

W ubiegłym tygodniu doszło do napadu na punkt skupu palet w Okmianach. Bandyci, ubrani w kominiarki ukradli kasetkę z pieniędzmi, wcześniej doprowadzając pracownika sklepu do stanu bezbronność. Straty oszacowano na 5 000 złotych. Sprawcy napadu poruszali się kradzionym pojazdem marki Audi.

15 marzec 2016, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Uczennice Gimnazjum nr 1 najlepszymi recytatorkami w powiecie!

Dnia 14.03.2016 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legnicy odbyły się eliminacje powiatowe do XXI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „PEGAZIK".

14 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Krzysztof Gajewski i Michał Jeka zwycięzcami chojnowskiej Otyliady

Za nami III Nocny Maraton Pływacki - Otyliada 2016. W całej Polsce rywalizacja przyciągnęła 2 911 uczestników. Chojnowski basen był jedną z trzech dolnośląskich pływalni, goszczących tę imprezę - w tym samym czasie rywalizacja toczyła się także w Bielawie i Strzelinie. Nic dziwnego, że impreza przyciągnęła do naszego miasta fanów pływania również z sąsiednich powiatów.

15 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Relacja z emocjonującego meczu pomiędzy Sokołem Krzywa a Burzą Gołaczów

Na brak emocji nie mogli narzekać kibice, którzy w niedzielne popołudnie zasiedli na trybunach boiska w Krzywej. Podopieczni Łukasza Kurczaka pokonali drużynę z Gołaczowa. Bramkowa przewaga Sokoła była znacząca, lecz to zawodnicy Burzy okazali się być lepszymi „strzelcami”.

15 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Porażka Chojnowianki z Kaczawą Bieniowice po wyjątkowo ciekawym meczu

Za nami 16. kolejka legnickiej klasy okręgowej. W zeszłą niedzielę na chojnowskiej murawie spotkali się zawodnicy Chojnowianki Chojnów i Kaczawy Bieniowice. Mecz był bardzo ciekawy, obfitował w wiele dynamicznych akcji, momentami agresywnych, co zaowocowało dużą liczbą pokazanych przez sędziego kartek.

14 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Co jest grane w Chojnowie?

W sobotę, 19 marca, w repertuarze chojnowskiego Kina Kultura coś dla siebie znajdą także młodzi widzowie. O godz. 14.00 rozpocznie się seans „Chłopca i świata”. Jest to typowy przykład kina familijnego. Dla dzieci będzie to doskonała lekcja tego, jak zaskakujący, i momentami niebezpieczny, może okazać się świat..

14 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wystawa Danuty Danielewicz do obejrzenia w Galerii Młodych - za nami wernisaż

Za nami wernisaż wystawy "Jesienią malowane", autorstwa Danuty Danielewicz - mieszkanki Legnicy, malarki, twórczyni poezji oraz ceramiki. Spotkanie stanowiło doskonałą okazję do poznania autorki dzieł.

13 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni Rokitki po dobrym meczu przegrały w derbach ze Stalą Chocianów

Meczem ze Stalą Chocianów podopieczni trenera Grzybowskiego rozpoczęli rundę wiosenną sezonu 2015/2016. Spotkanie odbyło się na dobrze przygotowanej płycie boiska w Chocianowie. Obie drużyny znajdują się na dwóch przeciwległych biegunach tabeli - Stal walczy o awans do 4 ligi, natomiast Czarni grają o spokojny byt w lidze okręgowej.

13 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

W dniu 11 marca 2016 roku w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej PSP nr 3 w Chojnowie odbyły się eliminacje miejskie i gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM.

12 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 7
Bartosz Haniecki i Przemysław Zatwarnicki zagrają w Czarnych Rokitki

Czarni Rokitki, drużyna występującą na co dzień w lidze okręgowej dokonała dwóch transferów w przerwie zimowej między rundami sezonu 2015\2016. Do zespołu dołączyło dwóch zawodników, którzy są wychowankami Chojnowianki. Bartosz Haniecki jeszcze do niedawna występował w barwach Chojnowianki w 4 lidze, natomiast Przemysław Zatwarnicki grał w 4-ligowym Orkanie Szczedrzykowice. Obaj piłkarze będą niewątpliwie wzmocnieniem ekipy prowadzonej przez Zbigniewa Grzybowskiego.

11 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Powraca liga piłkarska! Zapowiedź weekendowych starć

Rywalizacja w klasie okręgowej rozpocznie się w sobotę o 15:00. Drużyna Czarnych Rokitek zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Chocianów. Pierwsze starcie obydwu drużyn zakończyło się triumfem Stali 2:1. Przed zawodnikami z Rokitek stoi trudne wyzwanie - chocianowski zespół jest bowiem wiceliderem klasy okręgowej i pochwalić się może dorobkiem 32 punktów.