Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - marzec 2016

03 marzec 2016, Galeria Sztuki w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
LOVE w legnickiej Galerii Ring

Miłość jest tematem głównej wystawy 4. edycji Europejskiego Festiwalu Szkła „Play with Glass”. Do udziału w niej zaprosiliśmy 17 artystów z 12 krajów Europy: Białorusi, Bułgarii, Czech, Danii, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch i Polski.

03 marzec 2016, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 0
70 lat Liceum Ogólnokształcącego w Chojnowie

Szanowni Państwo, w tym roku chojnowskie Liceum Ogólnokształcące obchodzić będzie siedemdziesiątą rocznicę założenia. Pragniemy uczcić ten jubileusz, dlatego zwracamy się do Szanownych Absolwentów szkoły, pracujących tu Nauczycieli, członków ich rodzin oraz przyjaciół z prośbą o udostępnienie, wypożyczenie pamiątek związanych z życiem naszego liceum.

03 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Zbliżają się trudne dni dla podróżujących do Legnicy

Powoli zbliżamy się do zamknięcia zachodniej obwodnicy Legnicy - tym samym dojdzie do zamknięcia skrzyżowania z ulicą Chojnowską, które zostanie gruntownie przebudowane. Jak radzić będą sobie samochody jadące do i z Chojnowa? Przedstawiamy koncepcję organizacji ruchu na czas zamknięcia obwodnicy.

02 marzec 2016, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Muzyczna bombonierka dla naszych pań, czyli koncert Basi Stępniak-Wilk

Gościem koncertu Witelon Music Night, który odbędzie się 8 marca bieżącego roku w Domu Studenta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o godzinie 19 będzie Basia Stępniak-Wilk. Koncert odbędzie się pod hasłem „Muzyczna bombonierka”.

02 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 18
Cześć i chwała bohaterom!

Po raz pierwszy Chojnów gościł obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wczorajszego dnia zgromadzeni przy obelisku na ulicy Chmielnej oddali hołd bohaterom, którzy zginęli walcząc z okupantem i kolaborantami. Krytyka niepodległościowego podziemia ze strony władz komunistycznych i niechęć postkomunistycznych władz III Rzeczypospolitej powoduje, że dopiero teraz bohaterom oddaje się należne miejsce w historii.

02 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jerzmanka w natarciu

Za nami Mistrzostwa LZS powiatu legnickiego w tenisie stołowym, które w tym roku odbyły się 27 lutego w Krotoszycach. Naszą gminę w zawodach reprezentował jerzmanowicki klub LZS Jerzmanka, który zaprezentował się krotoszyckiej publiczności w 9-cio osobowym składzie.

02 marzec 2016, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Wyślij PIT przez Internet w Galerii Piastów edycja III

Od 11 do 13 marca przez cały weekend od godziny 12:00 do 18:00 po raz kolejny zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Urząd Skarbowy w Legnicy. "Wyślij PIT przez Internet" to inicjatywa dzięki której dowiecie się wszystkiego o podatkach i zasadach rozliczania się ze skarbówką!

03 marzec 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios w Legnicy

Od teraz w każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w naszych kinach będą kosztowały tylko 10 złotych. Kultura Dostępna to projekt, który pozwoli, aby szerokie grono odbiorców mogło zapoznać się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostanie jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.

01 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wideorelacja z lutowej sesji Rady Gminy

Prezentujemy wideorelację z sesji Rady Gminy Chojnów, która odbyła się 25 lutego 2016 roku, w sali obrad Urzędu Gminy Chojnów.

03 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursu!

Nadszedł czas na rozstrzygnięcie organizowanego przez nas konkursu, w którym do wygrania były bilety na jutrzejsze seanse filmu „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach” w legnickim kinie Helios. Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia.

01 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Już jutro miejskie eliminacje do XXI Edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

Już jutro w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbędą się miejskie eliminacje do XXI Edycji Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK.

01 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nie warto się śpieszyć - wraz z nadejściem śniegu liczne kolizje drogowe

Zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców. Trudno odmówić urokowi Dolnego Śląska, pokrytego grubą warstwą śniegu - inaczej jest jednak z drogami. Stosunkowo wysoka temperatura powoduje że śnieg na drogach momentalnie zamienia się w błoto. Od kilku godzin lokalne portale informują o licznych wypadkach - do jednego z poważniejszych doszło wczorajszego wieczora na pobliskiej autostradzie A4.

01 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 5
Andrzej Pyrz wybrany najlepszym włodarzem regionu!

Zakończył się plebiscyt portalu e-legnickie.pl na najlepszego włodarza regionu legnickiego. Zdaniem czytelników tego portalu na ten tytuł zasługuje Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz. Przewaga wójta okazała się miażdżąca - zdobył 59.99% głosów; drugi w kolejności Wójt Gminy Rudna - Władysław Bigus, zdobył 13.9% głosów.

01 marzec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina!

Drodzy Czytelnicy! W tym tygodniu mamy dla Was wejściówki na piątkowe (4 marca) seanse filmu „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”.