Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2015

27 kwiecień 2015, Basen Miejski w Chojnowie , Wszystkich komentarzy: 0
Godziny otwarcia basenu podczas "majówki"
Informacja: W dniu 1 maja (piątek) basen będzie czynny od 14:00 do 20:00. W dniach 2-3 maja (sobota-niedziela) basen będzie czynny od 14:00 do 22:00. Serdecznie zapraszamy.
27 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczyste zakończenie roku w Powiatowym Zespole Szkół.

W piątkowe popołudnie, kilka minut po godzinie 14, Dom Schrama zapełnił się po brzegi. Wszystko to za sprawą uroczystego zakończenia roku Powiatowego Zespołu Szkół. Podczas uroczystości pojawili się zaproszeni goście: Starosta Legnicki – Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Legnickiego - Kazimierz Burtny, Przewodniczący Rady Powiatu – Krzysztof Sowiński, Burmistrz Miasta Chojnowa – Jan Serkies oraz Rada Rodziców.

26 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna przegrana Czarnych Rokitki w Legnickim Polu. "Fatum" trwa!
Czarni Rokitki nadal nie mogą pokonać Legnickiego Pola. W minioną sobotę pojawiła się kolejna szansa na zwycięstwo. Po porażce przed własną publicznością podopieczni Mirosława Dragana liczyli na dobry wynik w meczu wyjazdowym. Pierwsza część gry rozpoczęła się bardzo asekuracyjne. Obie ekipy rywalizowały w środku pola. Brakowało akcji, które mogłyby przełożyć się na bramkę. Boisko w Legnickim Polu bardzo dobrze znane jest z tego, że gra tutaj jest bardziej intuicyjna niż przewidywalna. Murawa jest mała, krzywa i bardziej przypomina kartoflisko aniżeli boisko.
26 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Miedzianka nie dała szans Chojnowiance.
Dzisiejsze popołudnie było bardzo pechowe dla KS Chojnowianka. Nasi piłkarze rywalizowali z liderem IV ligi dolnośląskiej w meczu wyjazdowym. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00. Marzenia o dobrym wyniku Miedź II Legnica szybko wybiła nam z głowy. Od pierwszych minut widać było kto będzie dzielił i rozdawał na murawie. Gospodarze pewnie grali w środku pola i napadzie stwarzając liczne sytuacje pod bramką strzeżoną przez Sokołowskiego.
27 kwiecień 2015, Zawisza Travel , Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy do udziału w konkursie! Do wygrania XBOX!
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem naszego konkursu skierowanego do młodzieży, w którym do wygrania jest XBOX!
24 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mam szanse wystartowania na Igrzyskach Olimpijskich - rozmowa z Kamilem Mroczkowskim
W ostatnich dniach zrobiło się dosyć głośno o naszym czołowym bokserze wagi ciężkiej – Kamilu Mroczkowskim, który zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów. Tuż po powrocie udało nam się porozmawiać z naszym pięściarzem, który nie krył swojego zadowolenia z osiągniętego sukcesu. Serdecznie zapraszamy do lektury.
24 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Kolejna fala oszustw telefonicznych w Chojnowie. Uwaga na nr 601 102 699
Po ostatnim artykule, w którym ostrzegaliśmy Państwa przed naciągaczami, którzy nabierali nas na tzw. przekręt nigeryjski sytuacja nieco się uspokoiła. Niestety chęć darmowego zysku złodziei jest niezwykle silna. Naciągacze tym razem wpadli na nieco inny pomysł. UWAGA ZATEM NA NR KONTAKTOWY: 601 102 699. Złodzieje podają się za przedstawicieli sieci PLUS GSM oferując nam bajeczną ofertę, tableta czy też smartfona.
27 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
OGÓLNOPOLSKIE LAURY DLA  AKTYWNEGO – KOLOROWEGO- WSPÓLNOTOWEGO  GIMNAZJUM NR 2

Wielotorowe i długofalowe działania edukacyjno – wychowawcze promujące idee zdrowego stylu życia, zainicjowane przez Uczniów klasy II b i ich wychowawcę – panią Małgorzatę Graban – adresowane do całej społeczności szkoły i przeprowadzone dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich Uczniów, Wychowawców, Nauczycieli, Rodziców i Sympatyków Szkoły zostały docenione przez Jury ogólnopolskiego Programu Marki Winiary pn. „Żyj smacznie i zdrowo”!!! 20 kwietnia br. otrzymaliśmy informację, że spośród 700. zgłoszeń z całego kraju nasza szkoła znalazła się w gronie 30. tych, które nagrodzono tablicą interaktywną oraz wizytą tancerza z You Can Dance, kucharza i dietetyka!!!

24 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Poznaliśmy pary półfinałowe Pucharu Polski. Szczęśliwy los Rokitek.
Czarni Rokitki poznali swojego rywala w ½ Pucharu Polski. Będziemy grali z Gromem Gromadzyń Wielowieś. Biorąc pod uwagę pozostałe zespoły, które awansowały do tego etapu można uznać, że trafiliśmy najlepiej, jak to było możliwe. W drugim półfinale zmierzą się natomiast Orkan Szczedrzykowice z Zagłębiem II Lubin.
24 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Będzie zmiana we władzach powiatu legnickiego?

Aleksander Kostuń- wicestarosta legnicki zamierza zrezygnować ze stanowiska. Do dymisji najprawdopodobniej poda się na majowej sesji rady powiatu. Póki co nie chce tego komentować i zdradzać planów na przyszłość. Nagła decyzja Kostunia wywołała falę spekulacji dotyczących jego następcy. Najbardziej prawdopodobne jest to, że stanowisko wicestarosty obejmie Krzysztof Sowiński- przewodniczący rady powiatu. Stanowiskiem zainteresowany jest również inny radny PSL- Jan Krawczyk .

28 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Informacja o sesji Rady Miejskiej Chojnowa - 30 kwietnia 2015 r.

Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 30 kwietnia 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

24 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Seniorzy z Rokitek zmierzą się z Legnickim Polem, juniorzy powalczą z  Miedzią Legnica.
Trzecie w tabeli klasy okręgowej Rokitki staną przed bardzo trudnym zadaniem. W sobotnie popołudnie przyjdzie im zmierzyć się z KS Legnickim Polem. Do tej pory Czarni nie ograli swojego jutrzejszego rywala ani razu. W kuluarach można usłyszeć luźne rozmowy, w których mówi się o fatum Legnickiego Pola. Na dzień dzisiejszy ekipa z naszej gminy spisuje się wyśmienicie. Czarni w czterech spotkaniach osiągnęli trzy zwycięstwa i zaliczyli jedną porażkę. Bilans jest zatem bardzo dobry.
25 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Ostatnia Chojnowianka zmierzy się z liderem IV ligi dolnośląskiej - zapowiedź meczu
Bardzo trudny sprawdzian czeka piłkarzy KS Chojnowianka. Nasi IV ligowcy zmierzą się z liderem – Miedzią II Legnica. Nasz niedzielny rywal w ostatnich dwóch spotkaniach zaliczył dwie wpadki. Miedzianka zremisowała z Kobierzycami i Strzegomiem tracąc przy tym aż pięć goli. Wygląda na to, że wiosenna forma legniczan nie jest jeszcze na zbyt wysokim poziomie.
24 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Sukces Kajetana Tracza w rejonowym konkursie recytatorskim w Legnicy
Młody chojnowianin - Kajetan Tracz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4, zajął doskonałe drugie miejsce w Rejonowym Konkursie Recytatorskim. Była to drugi etap zmagań. Pierwszy miał miejsce w SP 4 25 marca 2015r. Wtedy to dzieci z "czwórki" rywalizowały o miano najlepszego w naszym mieście i możliwość promocji wyżej.
23 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Horror w Kotli. Szczęśliwe Rokitki w kolejnej rundzie Pucharu Polski
Dramat w Kotli tak po skrócie można podsumować wczorajsze spotkanie pomiędzy Czarnymi Rokitki, a Zrywem Kotla, które miało wyłonić zwycięzcę w kolejnej rundzie Pucharu Polski. Mecz rozpoczął się tak jak przewidywali wszyscy – po myśli trenera Dragana. Czarni prowadzili grę, byliśmy bardziej zdyscyplinowani i konsekwentni. Kotla grała prostą piłkę z pominięciem środka pola. Taki rodzaj futbolu często możemy obserwować na murawach B, czy A-klasowych.