Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2015

25 kwiecień 2015, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 1
WIELKI SUKCES MŁODEJ POETKI!
22 kwietnia 2015 r. w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze odbyło się "Wielkie Wierszowanie 2015", podczas którego rozstrzygnięty został II Jeleniogórski Konkurs Poetycki o Laur "Młode Pióro 2015", organizowany przez Stowarzyszenie Jeleniogórski Klub Literacki i Książnicę Karkonoską. Nasza uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego JUSTYNA KONDZIOŁKA otrzymała I Nagrodę.
23 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sukces Dominiki Pawłowskiej- uczennicy SP 4
W miniony piątek (17 kwietnia), w Jaworze odbył się VII Festiwal Twórczości Szkół Korczakowskich. zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 im. Janusza Korczaka w Jaworze. Uczestniczyło w nim 11 zaproszonych szkół, w tym czeska szkoła z Turnova- miasta partnerskiego Jawora. W ramach Festiwalu zorganizowany został Konkurs Piosenki Obcojęzycznej, w którym wzięła udział uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie- Dominika Pawłowska. Zaśpiewała ona piosenkę Duffy pt. „Mercy" i w kategorii indywidualnej zdobyła I miejsce.
23 kwiecień 2015, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 0
Sukces Michała Kaczmarka- ucznia Technikum Handlowego

W ubiegłym roku w październiku odbyły się eliminacje szkolne OWiUR w bloku agrobiznes oraz gospodarstwo domowe i żywienie człowieka. Laureaci eliminacji szkolnych 17 kwietnia 2015 wzięli udział w eliminacjach okręgowych, które odbyły się na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

22 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejne prestiżowe zawody konne z udziałem reprezentantów KJ Jaroszówka
Już w najbliższy weekend reprezentanci KJ Jaroszówka wezmą udział w kolejnych zawodach sportowych, które odbędą się w Sopocie. Będzie to impreza międzynarodowa, która ponownie zgromadzi rzeszę kibiców. Do rywalizacji przystąpi dwoje naszych reprezentantów: Sylwia Kupczyk oraz Artur Społowicz.
22 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Drugi dzień testów gimnazjalnych Drugi dzień testów gimnazjalnych.Dziś przyszedł czas na matematykę i przedmioty przyrodnicze. Tej części egzaminu uczniowie obawiali się najbardziej. O godz. 9.00 przystąpili do rozwiązywania zadań z przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka i geografia), na które mieli 60 minut. O 11.00 rozpoczął się egzamin z matematyki, który potrwa 90 minut.
22 kwiecień 2015, Powiatowy Zespół Szkół , Wszystkich komentarzy: 0
Rodzina Urbańskich z Rokitnicy koło Złotoryi w pożarze straciła cały swój dobytek

W Święta Wielkanocne rodzinie Urbańskich z Rokitnicy pod Złotoryją doszczętnie spalił się dom. Ogień zaskoczył lokatorów w środku nocy. Na dwór uciekli tylko w bieliźnie.

26 kwiecień 2015, Powiatowy Zespół Szkół , Wszystkich komentarzy: 0
Najlepsi Uczniowie w Zawodzie w Roku 2015 w Regionie Legnickim

Finałowa Gala Regionalnego Konkursu pn. "Najlepsi Uczniowie w Roku 2015r. W Zawodzie w Regionie Legnickim" odbyła się 15 kwietnia 2015r. w Hotelu Sękowski Legnicy. Konkurs zorganizowany w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego projektu systemowego PO KL pn. "Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku".

21 kwiecień 2015, Miejska Biblioteka Publiczna , Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs plastyczno-literacki "A to historia!"
Zapraszamy uczniów z chojnowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych do udziału w konkursie plastyczno-literackim „A to historia!” zorganizowanym w ramach projektu „Na tropie tajemnic, czyli z książką na walizkach po Dolnym Śląsku”. Tematyka konkursu: "A to historia!", czyli opowieść nawiązująca do tajemniczych, legendarnych lub prawdziwych wydarzeń z dziejów rodziny, miejscowości bądź regionu.
22 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Koło teatralne LO- premiera spektaklu "Ta przeklęta literatura" 7 kwietnia 2015 roku (piątek) o godzinie 17.00 w auli PZS przy ul. Poźniaków Koło teatralne LO zaprezentowało premierę spektaklu wg współczesnego dramatu rosyjskiego"Ta przeklęta literatura” Maksyma Osipowa. Było to spotkanie z bohaterami pewnego miasteczka, prowincjonalnej szkoły.

22 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ogłoszenie o sesji nr IX.2015 Rady Gminy Chojnów w dniu 24 kwietnia 2015 r.

W dniu 24 kwietnia 2015 r. o godzinie 1200 w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1 odbędzie się sesja Rady Gminy Chojnów.

27 kwiecień 2015, Partnerstwo ,
Sprzedam Gospodarstwo rolne - doskonałe miejsce na agroturystykę o powierzchni 9 ha
Sprzedam gospodarstwo rolne o powierzchni 9h. Obiekt jest duży i zadbany. Podwórko jest ogrodzone płotem betonowym w tym dwie bramy kute. Większość pól znajduje się koło zabudowy. Do gospodarstwa prowadzi droga asfaltowa.
21 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ruszyły testy gimnazjalne

Dziś ruszyły testy gimnazjalne, które potrwają przez trzy dni. Do „małej matury” przystąpiło ponad 360 tys. trzecioklasistów. W całej Polsce, pierwszy egzamin- sprawdzający wiedzę humanistyczną, rozpoczął się o godz. 9.00.


21 kwiecień 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Kolejne udogodnienia dla interesantów. Zmiana godzin pracy Wydziału Komunikacji i Dróg

Po terminalach płatniczych, „liftingu” holu starostwa czy wreszcie uruchomieniu punktu obsługi interesantów, czas na kolejne, przyjazne petentom zmiany. Lada dzień w legnickim starostwie przy Wydziale Komunikacji i Dróg, kosztem ok. 25 tys. zł, uruchomiony zostanie nowoczesny elektroniczny system kolejkowy.

20 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Mityng Pływacki Dzieci i Młodzieży zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 (video)

W miniony piątek (17 kwietnia), Fundacja Smak Sukcesu działająca przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie zakończyła projekt „Każdy może zostać mistrzem”, współfinansowany przez Burmistrza Chojnowa- Jana Serkiesa. Na Basenie Miejskim odbył się Mityng Pływacki Dzieci i Młodzieży, w którym wzięło udział blisko dwustu młodych zawodników. Dla wszystkich uczestników, zawody były dużym wyzwaniem- dla jednych okazja do pobicia życiowych rekordów, dla innych- walka z własnymi słabościami.

20 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim

W czwartkowy poranek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Trojanowskim- autorem powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, felietonów, scenariuszy, słuchowisk radiowych, realizatorem programów telewizyjnych. Jego debiutancka książka "Kocie historie" otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.