Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2015

20 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Orliki umocniły się na pozycji lidera ligi trawiastej.
W minioną sobotę rywalizację piłkarską rozpoczęła grupa sportowa Orlik. Po zakończeniu zmagań w poprzedniej rundzie podopieczni Łukasza Kurczaka byli liderami ligi trawiastej. Nasi młodzi adepci futbolu rozegrali pięć turniejów, w których osiągali bardzo dobrej rezultaty. Całe rozgrywki składają z cyklu zawodów sportowych, które odbywają się w miastach poszczególnych drużyn.
19 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Iskra zgaszona w Rokitkach. Grad goli strzelonych przez Czarnych
Dzisiejsze popołudnie bezwzględnie należało do Czarnych Rokitki. O godzinie 14:00 rozpoczęła się 19 kolejka klasy okręgowej. Rywalem naszych była Iskra Kochlice, z którą w ubiegłej rundzie sprawiedliwie zremisowaliśmy 2:2. Trener Dragan szybko wyciągnął wnioski z ostatniego meczu i dziś Czarni grali zupełnie inny futbol.
18 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Stary Śleszów ograł ponownie Chojnowiankę
Chojnowianka Chojnów zaliczyła kolejną porażkę w IV lidze. Pomimo dobrej i w miarę poukładanej gry nie udało się ograć LZS`u Stary Śleszów. Ekipa spod Wrocławia okazała się po raz kolejny lepsza od biało niebieskich. Dzisiejsza rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 15:00 na płycie bocznej. Pierwsze minuty były wyrównane, choć obie drużyny nie prezentowały dobrej i wysokiej dyspozycji. Choć nic nie wskazywało na to, że nasi piłkarze stracą gola już w 10 minucie spotkania, po fatalnym błędzie naszego goalkeepera straciliśmy bramkę.
18 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 12
Spotkanie posła Roberta Kropiwnickiego z Zarządem UKK "Oriens"
Wczoraj kilka chwil po godzinie 11:00 w Chojnowie pojawił się dr. Robert Kropiwnicki – poseł na sejm. Wszystko to za sprawą naszego klubu kolarskiego, działającego przy Gimnazjum nr 2, UKK "Oriens". Zarząd, wraz z dyrektorem szkoły spotkali się z posłem, który już wcześniej, podczas prezentacji kadry na rok 2015, miał zawitać do naszego miasta, jednak przyczyny osobiste nie pozwoliły na tą wizytę.
17 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianin - Kamil Mroczkowski Mistrzem Polski 2015
Kilka minut temu zakończyły się całodzienne zmagania bokserów podczas tegorocznych Mistrzostw Polski w Wałczu. W ostatniej rywalizacji wieczoru w ringu pojawił się nasz reprezentant – Kamil Mroczkowski. Walka rozpoczęła się po myśli pięściarza z klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki. Młody chojnowianin w pełni kontrolował przebieg rywalizacji. Już na samym początku zaznaczył, że to on będzie rozdawał karty w ringu.
17 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Autobus Energetyczny- mobilne centrum przeciwdziałania zmianom klimatu już jutro w Chojnowie
Autobus Energetyczny - mobilne centrum przeciwdziałania zmianom klimatu już jutro w naszym mieście.W godz. 9:00 - 17:00 w mobilnym centrum edukacyjnym można zapoznać się z modelami, makietami, tablicami prezentującymi najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości społecznej na temat przyczyn zachodzenia zmian klimatu, działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać oraz zachęcenie każdego z odbiorców kampanii do podejmowania kroków na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu w codziennym życiu i otoczeniu: w domu, w pracy, w szkole, lokalnym środowisku.
20 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Błyskawiczny postęp prac na podwórku ulic Witosa, Kolejowej, Kościuszki i pl. Dworcowego

24 marca, na portalu pisaliśmy o planie zagospodarowania podwórek ulic Witosa, Kolejowej, Kościuszki i pl. Dworcowego i przedstawiliśmy początek prac wykonanych przez firmę, która wygrała przetarg na realizację inwestycji- PHU Trans Piotr Agnieszka Osiadacz. W tym miejscu chcielibyśmy przeprosić za małą nieścisłość, która pojawiła się w tamtym artykule. Prace bowiem mają zakończyć się na miesiąc przed planowanym terminem, a nie jak napisaliśmy „za miesiąc” od ukazania się artykułu.

18 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Słabo spisująca się Iskra zawita w Rokitkach. Zapowiedź meczu.
Już w najbliższą niedzielę trzecia drużyna klasy okręgowej – Czarni Rokitki przystąpią do kolejnego meczu ligowego. W 19 kolejce ekipa z naszej gminy zmierzy się z słabo spisującą się Iskrą Kochlice. Obecna runda rozpoczęła się wyśmienicie dla podopiecznych Mirosława Dragana, którzy w trzech meczach zgromadzili sześć punktów.
17 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
BRĄZOWY MEDAL W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT DLA GIMNAZJUM NR 2 W CHOJNOWIE!!!
W dniu dzisiejszym na Hali KEN w Lubinie odbyły się finały strefy legnickiej w piłce ręcznej dziewcząt. Drużyna z Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie wywalczyła sobie awans do finału strefy i wygrała w nim z Chocianowem zdobywając tym samym brązowy medal. W meczu półfinałowm musieliśmy uznać wyższość teamu z Legnicy, który zresztą zwyciężył w całym turnieju.
17 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czy Chojnowianka odegra się za porażkę jesienią? Zapowiedź meczu.
W 21 kolejce IV ligi dolnośląskiej Chojnowianka Chojnów zmierzy się z ekipą zajmującą piątą lokatę – LZS Stary Sleszów. Mecz ten będzie na pewno stał na wysokim poziomie. Biało niebiescy, po porażce w ubiegłej rundzie 5:4, mają sobie coś do udowodnienia. Jesienią prowadziliśmy cały mecz, byliśmy drużyną bardziej zdyscyplinowaną i zdecydowanie lepszą – niestety przez proste błędy straciliśmy mnóstwo goli.
16 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mroczkowski awansował do finału Mistrzostw Polski, Harkawy z brązowym medalem!
Dziś odbyły się kolejne pojedynki Mistrzostw Polski juniorów w Boksie. Ta impreza sportowa odbywająca się w Wałczu zbliża się ku końcowi. W dniu dzisiejszym odbyła się większość walk półfinałowych. Poznaliśmy pierwszych faworytów do tytułu Mistrza Polski. Jutrzejszy dzień będzie momentem kulminacyjnym i wyłoni najlepszych z najlepszych.
19 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Rosswijające wakacje z Rossmanem
W lutym sieć drogerii "Rossman" ogłosiła konkurs dla gimnazjalistów. Nagrodą jest wakacyjny wyjazd dla najlepszych 50 zespołów do Warszawy lub Krakowa. Zgłoszone drużyny miały wykonać trzy zadania: sfilmować przeprowadzoną akcję flash mob na temat higieny codziennej nastolatków, wymyślić zdrowe i nie będące dotąd w sprzedaży przekąski i sfotografować swoje propozycje oraz rozwiązać test on-line. Dwa pierwsze zadanie oprócz komisji konkursowej oceniają internauci.
16 kwiecień 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 2
Rozlicz PIT w Galerii Piastów edycja II

Już w najbliższą sobotę i niedzielę od godziny 10:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich Państwa do wzięcia udziału w akcji organizowanej przez Urząd Skarbowy w Legnicy. Szybki PIT to inicjatywa dzięki której dowiecie się wszystkiego o podatkach i zasadach rozliczania się ze skarbówką! Bądźcie razem z nami!

16 kwiecień 2015, Anna , Wszystkich komentarzy: 0
Poszukiwany dom dla piesków!

W pobliżu Komisariatu Policji w Chojnowie, około pięciu tygodni temu oszczeniła się bezdomna suczka. W chwili obecnej poszukiwane są domy dla szczeniaków. Z pięciu, zostały do przygarnięcia jeszcze trzy. A może ktoś zaopiekowały się także bezdomną suczką? Wszelkie pytania w sprawie psów, można kierować pod numerem telefonu: 509 250 931

16 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
III Gimnazjada Wioślarska za nami
W dniu wczorajszym, w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Chojnowie, odbyła się III Gimnazjada Wioślarska. Imprezę poprowadzili nauczyciele chojnowskiej "jedynki"- Bona Szaban i Dariusz Wołoszyn. Wszystkich zaproszonych gości, zawodników, kibiców i opiekunów, przywitała dyrektor- Elżbieta Fałat. Na otwarciu, obecni byli przedstawiciele władz- Kazimierz Burtny- Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Krzysztof Sowiński-przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego, Jan Skowroński- przewodniczący Rady Miejskiej Chojnowa, Honorata Tajchman-Rękoś- sekretarz Gminy Chojnów.