Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2015

16 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Gol ze spalonego i niesłuszna porażka Chojnowianki!
Wczorajsze popołudnie dostarczyło fanom IV ligowej Chojnowianki wielu emocji sportowych. Wszystko to za sprawą przełożonego meczu pomiędzy biało niebieskimi, a czwartym w tabeli Orkanem Szczedrzykowice. Przed tą rywalizacją mało kto wierzył, że średnio grająca Chojnowianka będzie w stanie powalczyć w tym spotkaniu o ligowe punkty.
15 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mroczkowski ponownie nokautuje. Kamil potrzebował 50 sekund, aby powalić rywala!
Dzisiejsze popołudnie bezwzględnie należy do podopiecznych Arkadiusza Lewandowskiego. Po pierwszym, a zarazem bardzo wymagającym pojedynku Kacper Harkawy awansował do półfinałów i tym samym zagwarantował sobie brązowy medal Mistrzostw Polski juniorów. Kilka chwil po tym pojedynku w ringu pojawiła się największa nadzieja wagi ciężkiej z Chojnowa – Kamil Mroczkowski.
21 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
TRWA NABÓR WNIOSKÓW O DOTACJĘ W "DZIAŁAJ LOKALNIE IX" W 2015 ROKU!
Do 28 kwietnia, można składać wnioski o dotację w ramach "Działaj lokalnie IX". Wnioskodawcami mogą być organizacje pozarządowe posiadające osobowość prawną [np. fundacje, stowarzyszenia], grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna albo ośrodek pomocy społecznej, grupy nieformalne, występujące z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL.
17 kwiecień 2015, Bogusława Kruk i Maria Lis , Wszystkich komentarzy: 0
W „TRÓJCE” ZAWSZE JEST CIEKAWIE
25 marca to Światowy Dzień Czytania Tolkiena. Nasza szkoła, a szczególnie p. Maria Lis ze szkolnej biblioteki była jednym z organizatorów tego dnia w mieście. Z tej okazji odwiedzili nas szczególni goście. Z Gimnazjum nr 1 przyszły do nas elfy i elfki pod wodzą walecznej Thulweth, czyli Pani Ewy Wołoszyn. Oprócz czytania tekstów Tolkiena odbył się również quiz wiedzy o Śródziemiu. Elfki przygotowały dla zespołów z klasy IVa i klas V zadania, które dzielnie rozwiązywali nasi uczniowie. Zwycięska drożyna została obdarowana magicznymi pierścieniami.
15 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Części z kradzionych aut znalezione w garażu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu pracując wspólnie z policjantami z Legnicy ujawnili w garażu znajdującym się na posesji na terenie powiatu legnickiego części samochodowe, z których kilka pochodzi z aut kradzionych na terenie Niemiec.

15 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Chojnowianka powalczy z Orkanem Szczedrzykowice. Start dziś, godzina 17:00.
Już dziś zapraszamy wszystkich fanów futbolu na spotkanie z udziałem KS Chojnowianka. Biało niebiescy w przełożonym meczu zmierzą się z Orkanem Szczedrzykowice. Punktualnie o godzinie 17:00, na bocznej płycie, rozpocznie się rywalizacja czwartej i ostatniej ekipy IV ligi dolnośląskiej.
15 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Harkawy zwycięża w pierwszym pojedynku Mistrzostw Polski juniorów w boksie.
Kacper Harkawy w dniu dzisiejszym zwyciężył w pierwszym pojedynku Mistrzostw Polski juniorów w boksie. W Wałczu nasz pięściarz zmierzył się z reprezentantem Startu Włocławek – Adrianem Błaszczakiem. Pojedynek był niezwykle wyrównany. Pierwsze dwie rundy to liczne wymiany ciosów, uników oraz kontrataków. Dopiero w trzeciej rundzie nasz reprezentant pokazał się z lepszej strony od przeciwnika. Kacper znakomicie wyprowadzał ciosy, co przełożyło się na zwycięstwo w tej walce.
16 kwiecień 2015, PZS w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 0
	Koło teatralne LO zaprasza
Koło teatralne LO zaprasza na premierę spektaklu wg współczesnego dramatu rosyjskiego"Ta przeklęta literatura” Maksyma Osipowa. Zachęcamy do spotkania z bohaterami naszej opowieści o pewnym miasteczku, prowincjonalnej szkole, skomplikowanych relacjach między uczniami i nauczycielami oraz przykładaniu świata fikcji literackiej do prawdziwego życia.

15 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO

Od 11 kwietnia br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące wysokości mandatów nakładanych za wybrane rodzaje wykroczeń w ruchu drogowym. Na przykład osoba, która nie mając uprawnienia do korzystania z karty parkingowej, oznaczy tą kartą pojazd i zaparkuje na miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej musi liczyć się z mandatem karnym w wysokości 800 zł.

14 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mroczkowski nokautuje w pierwszym pojedynku Mistrzostw Polski w boksie
Pierwszy dzień bokserskich Mistrzostw Polski juniorów w boksie za nami. W poniedziałek w ringu pojawił się Kamil Mroczkowski, którego rywalem był reprezentant klubu Broń Radom – Kacper Alot. Walka toczyła się w kategorii +91kg, w której wychowanek Arkadiusza Lewandowskiego jest jednym z faworytów. Wczorajszy pojedynek zakończył się bardzo szybko. Kamil, już w pierwszej rundzie zdeklasował swojego przeciwnika zwyciężając przez TKO.
14 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Likwidacja połączenia Wrocław- Drezno. Co w zamian?
Z dniem 1 marca 2015 roku, z rozkładu jazdy zniknęło połączenie regioekspres łączące Wrocław i Drezno. Taką decyzję podjął organizator połączeń przygranicznych, który finansował pociągi do Drezna. Jak poinformowały Przewozy Regionalne- bardzo trudna sytuacja finansowa, spowodowana m.in. znacznie mniejszymi wpływami z podatku CIT, wymusiła na samorządzie województwa dolnośląskiego przeprowadzenie optymalizacji rozkładu jazdy w taki sposób, aby zaspokajał przede wszystkim codzienne potrzeby przewozowe jak największej liczby pasażerów kolei regionalnych.
22 kwiecień 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
Disco Polo w Galerii Piastów!

Już w niedzielę 26 kwietnia od godziny 14:30 zapraszamy wszystkich do Galerii Piastów na najbardziej zwariowane wydarzenie sezonu! Zagrają dla Państwa: zespół EFFECT, Tomasz Niecik, oraz zespół AFTER PARTY!

14 kwiecień 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
JAK UCHRONIĆ PRZEDSZKOLAKA PRZED OTYŁOŚCIĄ W WIEKU SZKOLNYMOtyłość to choroba, którą się leczy i dla której tak jak wśród innych chorób można zastosować profilaktykę. Konsekwencje zdrowotne, które wynikają z nadwagi dziecka są o wiele groźniejsze niż u dorosłego. Dwunastolatek z nadciśnieniem czy piętnastolatka z cukrzycą typu II to już nie odosobnione przypadki. Nasze dzieci w statystykach tyją w bardzo szybkim tempie! Wśród 9-11 latków co piąte dziecko ma nadmierną masę ciała. Problem nadwagi zaczyna się już w wieku przedszkolnym. Lepiej zapobiegać niż leczyć!Jak należałoby postępować? Jakich błędów się wystrzegać? O tym poniżej.
15 kwiecień 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie autorskie z Tomaszem TrojanowskimZapraszamy na spotkanie z Tomaszem Trojanowskim, autorem powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, felietonów, scenariuszy, słuchowisk radiowych, realizatorem programów telewizyjnych – 16 kwietnia, godz.9.00. Jego debiutancka książka „Kocie historie” otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.
17 kwiecień 2015, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń

Z okazji 70. rocznicy przyłączenia Ziem Zachodnich i Północnych do Polski, Starostwo Powiatowe w Legnicy ogłasza konkurs literacki dla dzieci i młodzieży zamieszkującej w gminach powiatu. „Nasza ziemia, nasz dom – pamiętnik pokoleń” to nie tylko tytuł konkursu, ale być może i wydawnictwa, które stworzyć mają najlepsze nadesłane prace. Warto wziąć udział, bo wygrać można rower, tablet czy aparat fotograficzny. Rozstrzygnięcie jeszcze przed końcem roku szkolnego.