Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2015

13 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Udział Sylwii Kupczyk w Międzynarodowych Zawodach Jeździeckich WKKW
W niedzielę odbył się ostatni dzień Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich WKKW w Jaroszówce. Tą imprezę sportową kończyły zmagania terenowe tzw. kros. Wszystko rozpoczęło się o godzinie 9:00 i trwało do godziny 17:00. Tego dnia zawodnicy zmagali się w wieloma trudnościami na trasie. Oprócz ustawionych przeszkód pojawiły się także przejazdy przez wodę, które sprawiły uczestnikom tej imprezy sportowej wiele problemów.
13 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 14
W Chojnowie powstanie Street Workout Park

W Chojnowie, już niebawem powstanie zrealizowana zostanie kolejna inwestycja, która ucieszy z pewnością tutejszą młodzież. Do końca kwietnia, ma powstać Street Workout Park. To urządzenia do ćwiczeń siłowych, które ustawione są na świeżym powietrzu. Dają możliwość pracy nad własnym ciałem i wzmocnienia sylwetki. W ostatnim czasie urządzenia do ćwiczeń stały się popularne wśród młodych ludzi, w związku z tym władze miasta postanowiły podobne miejsce rozrywki stworzyć w Chojnowie.

12 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
ZAPROSZENIE DO UCZESTNICTWA W TARGACH PRACY - 16.04.2015 W LEGNICY

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy oraz Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy po raz czwarty zapraszają na Targi Pracy. Odbędą się one 16 kwietnia 2015 r., w godz. 10.00 – 14.00 w Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy.

14 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
III Gimnazjada Wioślarska

Już po raz trzeci Gimnazjum nr 1 zaprasza do wspólnej zabawy podczas rywalizacji na ergometrach wioślarskich. W najbliższą środę uczniowie gimnazjum będą ze swoimi młodszymi i starszymi kolegami sprawdzać swoje siły w tej nowej dla nich konkurencji. Czas tych zmagań rozpoczyna okres przygotowań do innego przedsięwzięcia, jakie podejmuje „Jedynka” – spływów Skorą.

13 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Juniorzy umocnili się na pozycji wicelidera
W miniony weekend, w Rokitkach, odbył się mecz na szczycie pomiędzy drugą, a trzecią drużyną juniorów klasy okręgowej. Czarni Rokitki walczyli o ligowe punkty z drużyną Sokoła Jerzmanowa, która plasuje się na trzecim miejscu. Od początku wiadomym było, że mecz będzie bardzo trudny i wymagający.
12 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Jedenastoosobowa Chojnowianka uległa Granicy Bogatynia
Wczoraj biało niebiescy rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem na wyjeździe rywalizowaliśmy z Granicą Bogatynia. W ubiegłej rundzie, przed własną publicznością, ulegliśmy rywalowi 2:1. Wszyscy kibice mieli nadzieję, że wiosną uda się z Bogatyni wywieźć punkty ligowe. Prawdopodobnie by tak było, gdyby nie fakt, że nasi piłkarze zamiast zgromadzić się na zbiórkę przed meczem wolą wybrać inne kwestie.
12 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Pierwszy dzień zmagań w Jaroszówce za nami (video)
W sobotę, przy bardzo sprzyjającej aurze, w pobliskiej Jaroszówce odbył się pierwszy dzień Międzynarodowych Zawodów WKKW. Była to próba ujeżdżeniowa oraz próba skoków przez przeszkody. Ta impreza sportowa zgromadziła ponad 200 koni z całej Polski, Węgier, Czech, Rosji, Litwy, Holandii, Estonii, czy też Niemiec.
12 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni przywieźli trzy punkty z Przemkowa (foto)
Wczorajsze spotkanie Czarnych Rokitki z Arkonem Przemków dostarczyło wiele piłkarskich emocji. Zgromadzeni kibice obejrzeli aż pięć bramek. Czarni, jako faworyt tego meczu, fatalnie go rozpoczęli. Już w drugiej minucie ekipa gospodarzy wyszła na prowadzenie. Rokitki cofnęły się do t yłu i po błędzie defensywy straciły pierwszego gola.
11 kwiecień 2015, Champion Chojnów, Wszystkich komentarzy: 1
Bokserzy ruszają na Mistrzostwa Polski!

Jedna z największych sportowych imprez sportowych przed naszymi bokserami - XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. W dniach 12-17 kwietnia w Wałczu rozpoczną się zmagania 145 zawodników z całego kraju. Ostateczny termin zgłoszeń upłynął 5 kwietnia.

10 kwiecień 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
JUŻ W PONIEDZIAŁEK 13.04. O GODZINIE 17.30 RUSZAJĄ ZAJĘCIA NORDIC WALKING 40+

Jeśli masz 40 lat i więcej możesz wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z nordic walking (marsz z kijami). Zajęcia są bezpłatne, a rekrutacja na nie jeszcze trwa. Wystarczy wypełnić deklarację zamieszczoną na stronie www.psnw.pl (zakładka KGHM) lub ewentualnie wypełnić ją przed treningiem. Takie zajęcia mają na celu promocję poprawnego i skutecznego chodzenia z kijami.

17 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Parkowa Gonitwa” Rodzinne Grand Prix Legnicy Pięć miesięcy, pięć kilometrów i jedna, stała trasa, a wszystko w legnickim Parku Miejskim. O co chodzi? Tak będzie wyglądać„Parkowa Gonitwa" Rodzinne Grand Prix Legnicy.
10 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs "Pięknie czytam" w SP4

9 kwietnia 2015 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 4 odbył się szkolny konkurs „Pięknie czytam" dla klas II i III. Po przywitaniu wszystkich obecnych, organizatorki- Elżbieta Rusiecka i Dorota Chopkowicz, dla dodania odwagi uczestnikom, przeczytały z podziałem na role fragment książki pt: „ Wróć Alfiku” Holly Webb. Otuchy swoim pociechom dodali również rodzice czytając „łamańce językowe”.

10 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zdarzenie drogowe na ul. Legnickiej

Dziś, kilka minut przed godziną 8.00, na ul. Legnickiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. 19-letni kierowca Mercedesa, wyjeżdżając z ul. Okrzei, nie zwrócił uwagi, że jadący przed nim ul. Legnicką kierowca Renault Megane zasygnalizował skręt w lewo. W wyniku tego, kierowcy Mercedesa nie udało się w porę zahamować i doszło do zderzenia. Dzięki niskiej prędkości, na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowca Mercedesa został ukarany mandatem.

10 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Czarni Rokitki powalczą o trzy punkty z ostatnim w tabeli Arkonem Przemków!
Już w najbliższą sobotę trzecie w tabeli klasy okręgowej Rokitki podejmować będą ostatnią drużynę – Arkon Przemków. W ubiegłej rundzie, po dobrym spotkaniu ekipa z naszej gminy zwyciężyła skromnie 2:1 Od tej pory wiele uległo zmianie. Wśród Czarnych pojawili się nowi piłkarze, drużyna przepracowała solidnie okres przerwy zimowej. Dodatkowo nasz przeciwnik nie radzi sobie w rozgrywkach ligowych. Liczymy zatem, że podopieczni Mirosława Dragana przywiozą "łatwe" trzy punkty z Przemkowa.
10 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Czy Chojnowianka odegra się na Bogatyni za porażkę w ubiegłej rundzie - zapowiedź meczu
W dwudziestej kolejce IV ligi dolnośląskiej KS Chojnowianka, w meczu wyjazdowym, zmierzy się z Granicą Bogatynia. Nasz sobotni rywal całkiem dobrze radził sobie do tej pory. Na dzień dzisiejszy ekipa z Bogatyni plasuje się na doskonałym siódmym miejscu z dorobkiem 28 punktów. Biało niebiescy niestety zajmują ostatnią lokatę w tabeli ligowej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby osiągnąć dobry rezultat w meczu wyjazdowym.