Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2015

04 kwiecień 2015, admin,
Wielka SobotaWielka Sobota to ostatni dzień przed Wielkanocą, siódmy dzień Wielkiego Tygodnia- okresu upamiętniającego śmierć na krzyżu Jezusa Chrystusa i jego zmartwychwstanie. Jednocześnie, jest to trzeci, ostatni dzień Triduum Paschalnego.
03 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
UWAGA NA KOMINIARZY OSZUSTÓW!
Od dwóch dni na terenie Chojnowa krążą mężczyźni, podający się za kominiarzy. Rozdają jednogroszówki na szczęście, oczekując w zamian datków "co łaska". Twierdzą, że są pracownikami "Floriana", co jednak jest nieprawdą. Sprawdziliśmy informację, "Florian" nie prowadzi podobnej akcji, zatem mężczyźni prawdopodobnie są zwykłymi naciągaczami. Apelujemy o zachowane ostrożności!
03 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Jutrzejsze spotkanie Chojnowianki z Orkanem Szczedrzykowice odwołane!
Nasze obawy dotyczące możliwości rozegrania sobotniego spotkania przez KS Chojnowianka niestety potwierdziły się. Jutrzejsze spotkanie z Orkanem Szczedrzykowice zostało przełożone. Najbardziej prawdopodobną datą rozegrania tego meczu jest środa 15-04-2015 o godzinie 17:00. Zatem wszyscy wierni kibice będą musieli poczekać na występ biało niebieskich nieco dłużej.
10 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy do Jaroszówki na Międzynarodowe Zawody Jeździeckie WKKW
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego regionu do oglądania międzynarodowych zawodów w WKKW, które rozpoczną się w przyszły piątek (10.04) o godzinie 13.30 próbą ujeżdżenia.
04 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
ZDROWYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZY REDAKCJA PORTALU!
Wszystkim naszym Czytelnikom życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół.

Wesołego Alleluja!
03 kwiecień 2015, admin,
Wielki Piątek- dzień upamiętniający mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu

Wielki Piątek w kościele katolickim jest dniem upamiętniającym mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu.To ostatni piątek przed Wielkanocą, drugi dzień Triduum Paschalnego.Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana msza święta, tylko na zakończenie liturgii Męki Pańskiej udzielana jest Komunia święta.To jeden z dwóch dni w kalendarzu liturgicznym, kiedy wiernych obowiązuje post ścisły. To szczególny rodzaj pokuty i zadośćuczynienia. Oprócz Wielkiego Piątku post ścisły obowiązuje jeszcze w Środę Popielcową. Wierni mają tego dnia powstrzymać się od spożywania pokarmów mięsnych, a także ograniczyć się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Post ścisły obowiązuje wszystkich pełnoletnich do rozpoczęcia 60. roku życia.

02 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W dniu wczorajszym, szóstoklasiści zmagali się z testem kompetencji
W dniu wczorajszym(1 kwietnia), szóstoklasiści zmagali się z testem kompetencji. Po raz pierwszy uczniowie przystąpili do sprawdzianu w nowej formule. Składał się on z dwóch części. Pierwsza z nich obejmowała zadania z języka polskiego i matematyki, druga- zadania z języka obcego nowożytnego.

02 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Sobotnie spotkanie Chojnowianki pod sporym znakiem zapytania.
Sobotnie spotkanie Chojnowianki z Orkanem Szczedrzykowice stoi pod sporym znakiem zapytania. Chojnowska murawa nie wygląda zbyt dobrze po ostatnich deszczach, które nie ustają. Murawa nie jest w stanie przyjąć takiej ilości. Spore ilości błota na pewno nie przyczynią się do tego, aby mecz rozegrany został w optymalnych warunkach.
02 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Kolejne szkody wyrządzone przez silny wiatr. Strażacy odnotowali masę wezwań!
Nawałnica, która w ostatnich dniach przeszła przez pozostawiła po sobie wiele szkód. Uszkodzone znaki drogowe, pozrywane dachówki i połamane drzewa. Strażacy codzienne odbierają wiele zgłoszeń. Około godziny 13:10 jedna z mieszkanek pobliskiej Konradówki poinformowała o złamanym drzewie. Strażacy bardzo szybko zjawili się na miejscu zdarzenia. Kilkanaście metrów przed wodospadem jedno z drzew, wskutek silnego wiatru, wpadło do rzeki blokując częściowo jej nurt. Druga część konaru, nadłamana, pozostała w pozycji pierwotnej.
02 kwiecień 2015, Champion Swimming Legnica , Wszystkich komentarzy: 0
KOLEJNY SUKCES PŁYWAKÓW  KS CHAMPION SWIMMING LEGNICA
28.03.2015 na pływalni w Zgorzelcu odbyła się I EDYCJA zawodów pływackich"O UŚMIECH DZIECKA " ZGORZELECKA LIGA PŁYWACKA. W zawodach wystartowało 194 zawodników z dolnośląskich klubów : Orka Lubań, UKS Patomswim Bogatynia, KP Harpun Osiecznica, UKS Oxpress Bolesławiec, Gim Tim Gimnazjum nr 1 Chojnów, Butterfly Chojnów, Marlin Lubin, MKS 9 Dzierżoniów, lokalne szkółki pływackie DreamTeamMagda, Konop Team, zawodnicy niezrzeszeni ze Zgorzelca i okolic, UKS ENERGETYK ZGORZELEC, KS CHAMPION SWIMMING LEGNICA.

03 kwiecień 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
TERMINARZ REKRUTACJI DO GIMNAZJUM 2015/2016
Wszystkim rodzicom szóstoklasistów przypominam o zmianach w kalendarzu rekrutacji do gimnazjów, które nastąpiły już w ubiegłym roku.
02 kwiecień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Przygotowania chojnowskich bokserów do Mistrzostw Polski
Już w tym miesiącu odbędą się XXII Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. W dniach 12-17 kwietnia w Wałczu rozpoczną się zmagania 145 zawodników z całego kraju. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 5 kwietnia, a końcową listę poznamy tydzień później w niedzielę wieczorem po badaniu i konferencji technicznej.
01 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XIII  edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki"
28 marca, w Domu Schrama odbyła się XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewane nutki". Do konkursu zgłosiło się 47 osób, jednak z powodu chorób, na scenie pojawiło się o kilka mniej. Uczestniczki zaprezentowały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Poziom występów był bardzo wysoki, dlatego jury w składzie: Ilona Kamecka- przewodnicząca, Leszek Pańczuk i Wojciech Kyc – nie miało łatwego zadania.
01 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wielki sukces kolarski Damiana Chojeckiego KOLARSTWO

W dniu 29-03-2015 roku Damian Chojecki zawodnik UKK SIGO GIM 1 przy Gimnazjum nr 1 odniósł wielki sukces. Podczas zawodów w Bautzen w Niemczech zajął III miejsce w XC (Puchar Niemiec).

Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
01 kwiecień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zerwany dach, połamane drzewa i znaki drogowe- silny wiatr dał się we znaki
Silny wiatr dał się we znaki. Strażacy mieli pracowitą noc, musieli interweniować kilkanaście razy, na terenie całej gminy. Przyczynami interwencji były najczęściej powalone drzewa bądź konary drzew. Wiatr zerwał również dachówki z kilku budynków (m.in. kamienicy przy ul.Mickiewicza oraz gmachu Gimnazjum nr 2) i uszkodził linie energetyczne, skutkiem czego był brak prądu m.in. w Rokitkach. W Białej, wiatr zerwał fragment dachu jednego z domów.