Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - kwiecień 2016

20 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety do kina!

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (22 kwietnia) seanse filmu „Po tamtej stronie drzwi” w legnickim kinie Helios.

19 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs dla Gimnazjalistów. Do wygrania podwójne bilety do kina!Drodzy Gimnazjaliści. Postanowiliśmy nieco umilić Wam czas egzaminów i zorganizowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie wygrać podwójne bilety do kina Helios w Legnicy.
19 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski - przyjdź na spotkanie i dowiedz się więcej

Chciałbyś/abyś przedstawić swój pomysł pod konsultacje w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego, lecz nie wiesz jak się za to zabrać? Już w najbliższy czwartek w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie, w trakcie którego będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat działania budżetu obywatelskiego.

21 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Trójka" przygotowuje się do festynu i liczy na wsparcie

Coraz mniej czasu pozostaje do festynu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3. Impreza, tak jak w poprzednich latach zgromadzi uczniów, pracowników, absolwentów oraz zwykłych mieszkańców naszego miasta i gminy. W tym roku festyn będzie miał miejsce w sobotę, 14 maja.

19 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
As-Sawira, Meknes, Fez, Marakesz, czyli spotkanie z Marokiem w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Nie tak dawno w Miejskiej Bibliotece Publicznej obejrzeć mogliśmy obszerną relację z wizyty Wojciecha Drzewickiego i Mateusza Meserszmita w dalekiej Indonezji, czy też poznać życie na mroźnym Spitsbergenie w oczach prof. Henryka Marszałka. Teraz przyszedł czas na Maroko - prelekcję dotyczącą tego państwa poprowadzi w najbliższy piątek Jarosław Mirosławski.

19 kwiecień 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Ośrodek Projektów i Edukacji w finale Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2015

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy znalazła się w finale Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2015 za modernizację pokoszarowych obiektów na Ośrodek Projektów i Edukacji.

18 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 3
Burza Gołaczów traci kolejne punkty

20. kolejka legnickiej A klasy nie zakończyła się szczęśliwie dla zawodników Burzy Gołaczów. W niedzielne popołudnie byli oni gośćmi zespołu Skory Jadwisin, gdzie rozegrali ciekawy mecz.

18 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 4
Chojnowianka straciła punkty na wyjeździe

W niedzielę odbył się mecz pomiędzy Chojnowianką Chojnów i Iskrą Kochlice. Zawodnicy z Chojnowa grali tym razem na wyjeździe.

18 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prawdziwie "szlachetna" wystawa w Muzeum Regionalnym - w najbliższy piątek wernisaż

Chojnowskie muzeum zaprasza na kolejną wystawę. Od 16 kwietnia oglądać można fotograficzne prace autorstwa Lucjana Sagana. Nie są to jednak zwykłe zdjęcia - wykonano je jedną ze szlachetnych technik fotograficznych, mianowicie techniką gumy. Historia tego typu fotografii sięga końca XIX wieku i po stosunkowo długim zaniku popularności - ponownie przeżywa swój renesans.

18 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trudne dni gimnazjalistów - za nami pierwszy dzień egzaminów

Trzecioklasiści z dwóch chojnowskich gimnazjów rozpoczęli dzisiaj cykl egzaminów. Uczniowie będą musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas trzech lat nauki - będą to wiadomości zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

21 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wycieczka na kościelną wieżę - 23 kwietnia zapisy!

Teraz już oficjalnie: 23 kwietnia, między godziną 9:00 a 10:00, przy wejściu na wieżę Kościoła Farnego pw. św. Piotra i Pawła (Duży Kościół), będzie można zapisać się na jedną z pięciu wycieczek na wieżę. Pierwsze wejście planowane jest około godziny 10:00; każde następne będzie miało miejsce co pół godziny.

20 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jeździecki weekend w Jaroszówce (wideo + foto)

Po raz kolejny podchojnowska Jaroszówka gościła Międzynarodowy i Ogólnopolski Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Trzy dni zmagań przebiegły pod znakiem deszczu, ale również zaciętej rywalizacji. Zawody zorganizowane na terenie Ośrodka Sportów Konnych Społowicz-Jaroszówka stanowiły I Eliminację Pucharu Polski WKKW w sezonie 2016.

17 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Ciekawy mecz w wykonaniu Sokoła Krzywa
Dziś w samo południe na boisku w Krzywej zmierzyły się drużyny Sokoła Krzywa i Orła Zagrodno. Kibice, którzy pomimo deszczowej aury przyszli dopingować piłkarzy, nie mogli narzekać na brak sportowych emocji.
19 kwiecień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami wielkie wydarzenie bokserskie!

W nadchodzącą sobotę czekają nas wielkie emocje bokserskie. W Hali Sportowej przy ul. Matejki odbędzie się Mecz Bokserski o Puchar Starosty Powiatu Legnickiego i Wójta Gminy Chojnów pomiędzy reprezentacjami Dolnego Śląska i Pomorza Zachodniego.

17 kwiecień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sobotni bezbramkowy remis w Rokitkach

Za nami 20. kolejka legnickiej klasy okręgowej. W sobotnie popołudnie na boisku w Rokitkach spotkali się zawodnicy drużyn Czarnych Rokitki i Orli Wąsocz.