Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Archive - April 2016

27 April 2016, CCC Tour – Grody Piastowskie, All comments: 1
Rusza wielkie kolarskie święto
Około 150 zawodników z 10 krajów świata weźmie udział w 51. edycji wyścigu „CCC Tour – Grody Piastowskie". O najwyższe laury w tym roku powalczy 19 ekip, reprezentujących Europę, Azję i USA.Wyścig odbędzie się w dniach 5-8 maja przede wszystkim na terenie Zagłębia Miedziowego, niestety po raz pierwszy w swojej długiej historii bez udziału KGHM Polska Miedź SA.
26 April 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, All comments: 0
Praktyki z programowania w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Na Wydziale Nauk Technicznych i Ekonomicznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, wystartował pionierski projekt realizowany wspólnie z firmą ITMation S.A. z Wrocławia.

26 April 2016, admin, All comments: 6
Po raz kolejny chojnowian przyciągnęła wieża kościoła farnego

Obchodzimy dzisiaj 588. rocznicę najazdu husytów na nasze miasto - to doskonała okazja by opublikować fotorelację z sobotniej wycieczki na wieżę chojnowskiego kościoła farnego. 3 grupy po 15 osób śladem 15 ocalałych w 1428 roku mieszczan wyruszyło w trudną drogę na sam szczyt kościelnej wieży. Trudy wycieczki wszystkim zrekompensowała niesamowita panorama Chojnowa i okolicy oraz wyjątkowy klimat tego miejsca.

26 April 2016, Partnerstwo,
Dbaj o swoją maszynę!

Maszyny budowlane pracują na „pierwszej linii frontu” - wykonują najcięższe prace w branżach takich jak budownictwo, górnictwo czy leśnictwo. To, co ludziom z łopatami i kilofami zajęłoby tygodnie, koparki oraz spychacze są w stanie wykonać w kilka godzin. Pomimo swojej ogromnej mocy i wytrzymałości, maszyny budowlane nie są niezniszczalne. Trudne warunki i ogromne obciążenia, jakim są codziennie poddawane, sprzyjają awariom oraz usterkom.

26 April 2016, admin, All comments: 0
Przed nami czwarta Gimnazjada Wioślarska

Po raz czwarty chojnowskie Gimnazjum nr 1 gościć będzierozpoczynającą sezon wioślarski rywalizację w "wiosłowaniu na sucho" na ergometrach. W zawodach udział wezmą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych - na starcie nie zabraknie również gospodarzy, czyli uczniów Gimnazjum nr 1.

25 April 2016, admin, All comments: 0
Sukcesy Karambolu podczas Grand Prix Polski Kotwice 2016

23 kwietnia w Brzegu odbyło się V Otwarte Taneczne Grand Prix Polski Kotwice 2016. Wśród startujących zespołów znalazł się działający przy chojnowskim Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji Karambol oraz Mały Karambol.

25 April 2016, Kasia_, All comments: 0
Porażka Sokoła Krzywa

21. kolejka legnickiej A klasy zakończyła się dużym niepowodzeniem dla drużyny Sokoła Krzywa. W niedzielnym starciu z GKS Męcinka, do którego doszło o godz. 17.00, zespół z Krzywej został z dużą przewagą pokonany przez gospodarzy spotkania.

25 April 2016, admin, All comments: 1
Sukcesy Brooklynu podczas Grand Prix Polski Kotwice 2016

23 kwietnia w Brzegu odbyło się V Otwarte Taneczne Grand Prix Polski Kotwice 2016. Wśród startujących zespołów znalazł się działający przy chojnowskim Gimnazjum nr 2 Brooklyn oraz Mały Brooklyn.

25 April 2016, Kasia_, All comments: 0
Czarni Rokitki znowu z kompletem punktów

Za nami 21. kolejka legnickiej klasy okręgowej. W niedzielę o godz. 17.00 Czarni Rokitki rozegrali wyjazdowy mecz, podczas którego zmierzyli się z drużyną Odry Chobienia.

25 April 2016, Kasia_, All comments: 0
Dobry występ Burzy Gołaczów

W niedzielę o godz. 14.00 drużyna Burzy Gołaczów podejmowała na własnej murawie zawodników Wilkowianki Wilków. Przed Burzą stało nie lada wyzwanie, bowiem ostatnie spotkanie obu tych drużyn w rundzie jesiennej zakończyło się wysokim zwycięstwem wilkowian. Gospodarze rozegrali świetne spotkanie, rewanżując się dużą przewagą bramkową.

25 April 2016, admin, All comments: 0
Marokańska przygoda Jarosława Mirosławskiego

W czasie gdy Muzeum Regionalne gościło wernisaż prac Lucjana Sagana, w sąsiedniej Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła się prelekcja Jarosława Mirosławskiego, który opowiedział zgromadzonym mieszkańcom naszego miasta o swej wizycie w Maroku.

25 April 2016, admin, All comments: 0
"Guma jak granie muzyki na starych instrumentach" - kolejny wernisaż w Muzeum Regionalnym

"Guma - szlachetna fotografia" - to tytuł najnowszej wystawy w Muzeum Regionalnym o której informowaliśmy w zeszłym tygodniu. W miniony piątek chojnowski zamek gościł wernisaż, którego specjalnym gościem była małżonka Lucjana Sagana - autora zdjęć, które do końca maja będziemy mogli oglądać w muzealnych salach wystawowych.

24 April 2016, Kasia_, All comments: 1
Podsumowanie piłkarskich zmagań

Dziś zakończyły się zmagania w piłkarskich niższych ligach seniorskich, w których występują zespoły z miasta i gminy Chojnów. Wyniki weekendowych spotkań piłkarskich w poszczególnych klasach rozgrywkowych prezentują się następująco.

24 April 2016, Kasia_, All comments: 4
Chojnowianka wygrywa z czołową drużyną ligi!

W sobotnie popołudnie na boisku przy Domu Kultury zespół Chojnowianki Chojnów gościł drużynę Zametu Przemków. Podopieczni R. Gadowskiego odnieśli zwycięstwo z wyżej notowanym zespołem, a zdobyte trzy punkty podniosły ducha walki w drużynie.

24 April 2016, Kasia_, All comments: 1
Triumf Dolnego Śląska - bokserskie emocje opanowały Chojnów

Za nami wielkie wydarzenie bokserskie. Wczoraj w Hali Sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie odbył się mecz bokserski pomiędzy zawodnikami reprezentacji województw dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Impreza przyciągnęła rzeszę miłośników walk na pięści.