Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - maj 2014

23 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
IX Przegląd Teatralny Silebia 2014. Zapraszamy!

Jakie mamy największe imprezy cykliczne w Chojnowie? Oczywiście ciesząca się coraz większym zainteresowaniem Stonoga, w trakcie której do Chojnowa przyjeżdżają setki młodych ludzi kochających taniec. Rozśpiewane Nutki, które „wypuściły” na rynek muzyczny wielu zdolnych wokalistów. Do kompletu brakuje tylko Silebii, czyli Przeglądu Teatralnego. Tegoroczna, dziewiąta już odsłona imprezy odbędzie się w najbliższą sobotę, wyjątkowo w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Poźniaków. Zapraszamy na sporą dawkę kulturalnych wrażeń!

23 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rozpoczyna się walka Jerzmanki o awans do IV ligi

Dzięki zwycięstwu 10:8 nad drużyną GUKS Sokół Jerzmanowa klub Jerzmanka Jerzmanowice zajął trzecie miejsce w tabeli V ligi tenisa stołowego. Miejsce to daje szansę na awans do wyższej klasy rozgrywek. Jedyna przeszkoda jaka czeka na drużynę z Jerzmanowic jest zwycięstwo w barażach. W najbliższą sobotę, 24 maja 2014 r. w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Chojnowie odbędzie się pierwszy mecz z walczącą o awans do IV ligi drużyną MKSTS Polkowice.

22 maj 2014, artykuł nadesłany, Wszystkich komentarzy: 0
Zgubiono psa!

20.05.2014 r. ok. godziny 19-20 w okolicach dużego parku w Chojnowie zagubił się piesek widoczny na zdjęciu. Suczka przestraszyła się dzieci jadących na rowerach i uciekła w popłochu. Ten roczny piesek wabi się Tequila, jest rudego umaszczenia z białą łatką pod szyją, którą widać na zdjęciu.

21 maj 2014, Karolina Ziomek, Wszystkich komentarzy: 5
Chojnowianka musiała uznać wyższość Amico Lubin

W miniony poniedziałek na murawie ponownie zameldowali się juniorzy młodsi. Nasza ekipa tym razem rywalizowała w meczu wyjazdowym z Amico Lubin. Rywal był bardzo wymagający. Zawodnicy z Lubina od samego początku sezonu prezentują bardzo wysoką dyspozycję.

21 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Havira Grill & Bar - zaproszenia na obiad trafiają do... Rozwiązanie konkursu!

Wciąż czekamy na dzień otwarcia nowego lokalu gastronomicznego w Chojnowie – Haviry. W ciągu tygodnia, kiedy to udostępniliśmy naszym Czytelnikom szczegóły na temat nowopowstałego miejsca skierowanego dla smakoszy, wieść o lokalu, choć wciąż nieczynnym, zatacza coraz szersze kręgi. Dziś zgodnie z zapowiedzią publikujemy wyniki konkursu, w którym do wygrania było podwójne zaproszenie na obiad w Havirze.

23 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„7 pytań do…” - wywiady z przedstawicielami różnych profesji.

Z czym kojarzy Wam się maj? Wiosna, kwitnące kasztany i matury. W tym miesiącu młodzi zmagają się z egzaminem dojrzałości. Czy tylko z nim? Po wynikach rusza rekrutacja w szkołach wyższych. Pojawiają się trudne pytania: Co dalej zrobić ze swoim życiem? Jaki kierunek obrać? Dla wszystkich młodych, którzy jeszcze się nie zdecydowali, mają wątpliwości, a także dla tych, którzy myślą o przebranżowieniu prezentujemy „7 pytań do…” czyli wywiady z przedstawicielami rozmaitych profesji.

21 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Okradł matkę na ponad 2 tys. złotych!

Kilka dni przed Dniem Matki 22-latek korzystając z nieobecności matki, która przebywała za granicą postanowił przywłaszczyć sobie jej własność. Finalnie został zatrzymany przez mundurowych Komisariatu Policji w Chojnowie.

21 maj 2014, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 0
„Łemko” - historia człowieka, mniejszości narodowej i ludzkości. Piękne i poruszające 3w1.

W ostatni weekend tj. 16, 17 i 18 maja (w czas pochmurny i deszczowy) mieliśmy okazję zobaczyć spektakl „Łemko” w reżyserii Jacka Głomba, na Scenie na Nowym Świecie, w przestrzeni przedwojennego teatru „Varietes” w Legnicy. Przedstawienie przygotowano z dużym rozmachem – zaangażowano cały zespół teatralny, zadbano o scenografię i muzykę stanowiące odpowiednie tło dla prezentowanej treści, wyeksponowano ruch sceniczny m.in. taniec.

21 maj 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Nasza Uczelnia najlepsza na Dolnym Śląsku w rankingu Perspektyw

Dzisiaj, 21 maja br. ogłoszone zostały wyniki 15. edycji Rankingu Szkół Wyższych 2014 przygotowanego wspólnie przez miesięcznik Perspektywy i dziennik Rzeczpospolita.

21 maj 2014, Elżbieta Kiełbasa KRUS, Wszystkich komentarzy: 0
Zasady BHP w gospodarstwie rolnym

Artykuł ten stanowi kolejną część cyklu artykułów na temat zagrożeń występujących w środowisku wiejskim, jak również zagrożeń wynikających z wykonywania przez rolników różnorodnych prac w gospodarstwach rolnych. W tym artykule zostaną omówione przyczyny wypadków powstałych na skutek zetknięcia się z ostrymi narzędziami ręcznymi i innymi ostrymi przedmiotami.

30 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
 I Olimpiada Lekkoatletyczna w Chojnowie

Jaka jest najstarsza, a zarazem największa międzynarodowa impreza sportowa? Dla ułatwienia dodamy, że organizuje się ją co 4 lata w różnych krajach pod hasłem współzawodnictwa i braterstwa wszystkich narodów. Oczywiście chodzi o Igrzyska Olimpijskie w skrócie zwane Olimpiadą. W dniach 3-5 czerwca 2014 r. również w Chojnowie odbędzie się Olimpiada Lekkoatletyczna, której organizacją zajmie się Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.

22 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Błotnisty „Grand Prix Pogranicza” szczęśliwy dla chojnowianek

17 maja 2014 r. w Dzikowcu rozegrano wyścig kolarski MTB „Grand Prix Pogranicza”. Na trasie liczącej 1,6 km wytyczonej wokół sali sportowej Zespołu Szkół Społecznych w Dzikowcu stawiła się reprezentacja naszego miasta – zawodnicy UKK „Oriens MTB” Chojnów. Jak zwykle nie zabrakło sukcesów, szczególnie wśród żeńskiej części klubu.

20 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dni Chojnowa 2014 – znamy program!

Pectus jako gwiazda Dni Chojnowa, Soleo dla miłośników Disco Polo, tradycyjnie Festiwal Tkactwa i Rękodzieła Artystycznego to tylko kilka z propozycji jaki na tegoroczne Dni Chojnowa przygotowali organizatorzy. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem obchodów święta naszego miasta.

20 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Orliki zajęli doskonałe drugie miejsce w pierwszym turnieju na trawie.
W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie orlików. Tym razem młodzi adepci futbolu nie rywalizują już w hali, a na turniejach zlokalizowanych na murawie. Podopieczni Łukasza Kurczaka, którzy reprezentują rocznik 2003-2004 wybrali się do Lubina. Spotkania odbywały się na bocznych boiskach miejscowego Zagłębia.
20 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Festyn Rodzinny w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

W najbliższą sobotę, 24 maja przy Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Chojnowie odbędzie się festyn rodzinny, którego organizatorem jest Rada Rodziców. Sugerujemy zapisać sobie to wydarzenie w swoim kalendarzu – warto tam być!