Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - maj 2014

15 maj 2014, Gimnazjum , Wszystkich komentarzy: 0
Kuźnia Olimpijczyka, czyli Mityng Pływacki Gimnazjum nr  1 (video+foto)
Pływanie jest dyscypliną, którą zalicza się do grupy sportów wytrzymałościowych. Wykorzystuje ona możliwości poruszania się człowieka w wodzie dzięki wykonywaniu odpowiednich ruchów ciała, bez użycia jakichkolwiek urządzeń mechanicznych. Do konkurencji pływackich należą: pływanie w basenie, pływanie w płetwach, pływanie długodystansowe, rozgrywane na otwartych akwenach, pływanie synchroniczne uprawiane przez kobiety, skoki do wody, które dzielą się na skoki z trampoliny oraz z wieży, oraz piłka wodna.
15 maj 2014, Havira, Wszystkich komentarzy: 2
Nowa jakość w Chojnowie - Havira Grill & Bar (KONKURS)
Niebawem otwarty zostanie nowy lokal w mieście, do którego zapraszamy smakoszy w różnym wieku.
15 maj 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Wędrówki z panem Jurkiem. Zwiedzanie wieży Dużego Kościoła.
W najbliższą sobotę, 17 maja, między godziną 10 a 12 odbędą się cztery wejścia na wieżę naszego Dużego Kościoła. Cztery grupy po 15 osób wejdą na tę samą wieżę, na której miały miejsce tragiczne wydarzenia z 26 kwietnia 1428 r. Ilość uczestników jest bardzo ograniczona, a wpływają na to warunki bezpieczeństwa.
16 maj 2014, Karolina, Wszystkich komentarzy: 0
Seniorzy ponownie zagościli w Miejskiej Bibliotece Publicznej
W minioną środę Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie zorganizowała kolejne spotkanie seniorów , którego celem było zapoznanie ze światem laptopów , tabletów i smartfonów . Uczestnicy uczyli się obsługi tych urządzeń , zapoznawali się z możliwościami , które dają te nowości technologiczne . W ramach szkolenia dowiedzieli się iż mają możliwość skorzystanie z bardzo bogatej oferty e-booków , które są dostępne na tych urządzeniach .
15 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Osłabiona Chojnowianka przegrała w Polkowicach.
W dniu wczorajszym KS Chojnowianka rozegrała chyba najtrudniejsze spotkanie w klasie okręgowej. Rywalem była ekipa KS II Polkowice, która do tej pory zajmowała drugą pozycję w tabeli ligowej. Biało niebiescy od długiego czasu byli liderem, który dzielenie spisywał się w niemalże każdym spotkaniu.
15 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kamil Mroczkowski nokautuje rywala w pierwszym starciu Mistrzostw Polski Juniorów
W chwili obecnej chojnowski pięściarz, wychowanek klubu bokserskiego Champion Chojnów Powiat Legnicki, Kamil Mroczkowski przebywa w miejscowości Nowa Dęba, gdzie odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów.
15 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Baśnie, bajki, bajeczki” w Bibliotecznej Akademii Malucha

W tym roku obchodzimy XI edycję Tygodnia Bibliotek. Ten wyjątkowy dla miłośników książek czas mający na celu promocję czytelnictwa łączy się z wydarzeniami jakie z tej okazji szykują biblioteki w całej Polsce. Również Chojnów włączył się do ogólnopolskiej akcji. Jednym z punktów programu w chojnowskiej odsłonie Tygodnia Bibliotek była Biblioteczna Akademia Malucha.

16 maj 2014, Gimnazjum nr 2 w Chojnowie, Wszystkich komentarzy: 0
Laptop dla „Dwójki”

Sześć dziewcząt, uczennic klasy IB z Gimnazjum nr 2 w Chojnowie wzięło udział w IV edycji konkursu „Żyj smacznie i zdrowo” ogłoszonego przez firmę Winiary.

14 maj 2014, Marcin Zatwarnicki, Wszystkich komentarzy: 0
„§Masz Prawo”. Zadośćuczynienie dla uczestnika kolizji drogowej.

Zgodnie z zapowiedzią uczynioną w jednym z wcześniejszych artykułów, w dniu dzisiejszym chciałbym przybliżyć zagadnienie zadośćuczynienia za krzywdę powstałą w następstwie kolizji drogowej. Krzywda – jako szkoda powstała na osobie – ma charakter subiektywny, bowiem co do zasady odpowiada indywidualnym odczuciom poszkodowanego co do stanu jego zdrowia fizycznego oraz psychicznego stanowiącego następstwo zdarzenia powodującego szkodę (krzywdę) np. kolizji drogowej.

14 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Okradli dom na ponad 3 tys. złotych

Chojnowscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie do domu w Gniewomirowicach. W trakcie prowadzonych czynności został im udowodniony zarzut kradzieży przedmiotów na łączną kwotę ponad 3 tys. złotych.

18 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Oddam za darmo – przedłużamy akcję!

Wstępnie planowaliśmy publikację pierwszych ogłoszeń „oddam za darmo” oraz „przyjmę za darmo” 10 maja, czyli kilka dni temu, jednak w związku z wieloma zapytaniami zainteresowanych Czytelników naszego portalu przedłużamy ten termin. Na Państwa ogłoszenia czekamy do końca maja i w czerwcu ruszymy z ich publikacją.

14 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Walka lidera z wiceliderem. Zapowiedź meczu KS II Polkowice - Chojnowianka Chojnów
Bardzo trudny tydzień czeka piłkarzy KS Chojnowianka. W dniu dzisiejszym o godzinie 17:00 biało niebiescy rozegrają jedno z najtrudniejszych spotkań w lidze. Rywalem będzie wicelider rozgrywek – KS II Polkowice. Ten mecz wyjazdowy rozegramy niestety w niepełnym składzie.
13 maj 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Juwenalia 2014 w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Zgodnie z akademicką tradycją już za kilkanaście dni wszyscy żacy będą obchodzić swoje święto – Juwenalia. W wielu miastach akademickich w te dni odbywa się symboliczne przekazanie studentom kluczy do bram miasta. Zabawa trwa zwykle przez kilka dni, w czasie których odbywają się imprezy kulturalno-sportowe, organizowane głównie przez i dla studentów. Tak również będzie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, gdzie Juwenalia 2014 odbywać się będą w dniach 22 – 23 maja bieżącego roku.

13 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zaginął kundelek na domkach bolesławieckich. Pomóżmy w poszukiwaniach!

W dniu wczorajszym, tj. 12 maja zaginął sympatyczny, młody kundelek. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu czworonoga.

13 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Rap Melanż „PiątVka” na szóstkę!

Jaśnie Wielmożni Panowie to nie tylko JWP. To również SWRN, Demon, Midz, Gradek, Rymolwerowcy, DJ Rożo i chłopaki z Epinefryny. Należą się im pokłony w pas za to co uczynili w sobotni wieczór w parku przy Niebieskim Parasolu w Chojnowie. Kto nie był niech żałuje, a kto kocha hip hop i nie był, ten nie zna smaku miłości.