Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - maj 2014

13 maj 2014, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Beny band na Witelon Jam Session

16 maja 2014 r. w Domu Studenta PWSZ im. Witelona w Legnicy odbędzie się kolejny cykl spotkań Witelon Jam Session.

12 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Tajlandia i Kambodża oczyma Wojciecha Drzewickiego

Wojciech Drzewicki, chojnowianin, na co dzień doktor geologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasjonat podróży i poznawania nowych kultur. Wraz z przyjaciółmi – Anną Jezierską i Michałem Dereniem – udał się na wyprawę do Tajlandii i Kambodży o czym postanowił opowiedzieć mieszkańcom naszego miasta podczas spotkania, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w piątkowy wieczór. Spotkanie to było pierwszym elementem chojnowskiego programu Tygodnia Bibliotek, który obchodzimy już po raz 11 w naszym kraju.

12 maj 2014, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 15
Piękna Italia w Galerii Piastów.
Po brytyjskiej niedzieli czas na radosne święto Włoch i włoskiej kuchni! W rodzinnej atmosferze, w towarzystwie Paolo Cozzy, klienci centrum będą mogli przez kilka godzin degustować śródziemnomorskie przysmaki i poznać ciekawostki dotyczące pięknego kraju południa.
12 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XV-wieczna sztuka graficzna zagościła w chojnowskim muzeum (foto + video)

W piątkowe popołudnie w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbył się wernisaż wystawy „Grafika” legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego. Zdobiące ściany muzeum prace powstawały w ciągu ostatnich siedmiu lat. Niektóre z nich to miedzioryty czyli prace wykonane najstarszą techniką graficzną na metalu, stosowaną już w pierwszej połowie XV wieku.

12 maj 2014, P.S., Wszystkich komentarzy: 0
Zagłębie Lubin pokonuje Czarnych Rokitki zostając mistrzem ligi!

W sobotnie południe na swoim terenie wicelider Czarni Rokitki podejmowali lidera Zagłębie Lubin w ramach rozgrywek o mistrzostwo Klasy Okręgowej. Czarni Rokitki to klub, który bardzo dobrze pracuje z dziećmi i młodzieżą od najmłodszych lat. Przykładem są juniorzy starsi, którzy pod wodzą trenera Janusza Cygana świetnie spisują się lidze okręgowej. Lubińskie Zagłębie potraktowało bardzo prestiżowo mecz z Czarnymi i do Rokitek przyjechało w najmocniejszym składzie.

11 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Roztańczony Chojnów po raz piętnasty (foto + video)

Oniscus to rodzaj lądowych skorupiaków z rzędu równonogów. Określenie to jest często – mylnie zresztą – przypisywane wijom i prosionkom. Jeden z gatunków występuje również w Polsce. Oniscus czyli stonoga. Stonoga już po raz piętnasty zagościła w Chojnowie. Nikt jednak nie ma na myśli skorupiaków, lecz Ogólnopolski Turniej Zespołów Tanecznych. W tym roku do naszego miasta przybyło około 70 zespołów z Zielnej Góry, Wrocławia, Przemkowa czy innych pobliskich miejscowości. Również Chojnów, jak co roku, wystawił swoją silną reprezentację, z sukcesami zresztą!

10 maj 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Chojnowianka ponownie wygrywa. IV liga coraz bliżej Chojnowa.
Stal Chocianów przyjechała do Chojnowa na wielki rewanż za porażkę w poprzedniej rundzie, aż 5:1. Biało niebiescy zdziesiątkowani kartkami przystąpili do dzisiejszego spotkania w bardzo asekuracyjnym składzie. Trener Arkadiusz Palu podjął jednak wiele słusznych decyzji w ustawieniu naszej ekipy. Od samego początku spotkania uzyskaliśmy przewagę zarówno w posiadaniu piłki jak i składnych akcjach.
Goście mogli liczyć jedynie na skromne kontrataki.
09 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spływy kajakowe 2014 – ruszyły zapisy!

Trasa Uniejowice – Chojnów, kajak, woda, mnóstwo dobrej zabawy, przyjacielskiej atmosfery i niezapomnianych wrażeń – tak w kilku słowach można opisać to, co czeka na śmiałków, którzy zdecydują się wziąć udział w spływach kajakowych organizowanych przez Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Niedawno ruszyły zapisy – radzimy się pośpieszyć, ilość miejsc ograniczona!

09 maj 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 2
Akademia Śmieciowa – wykład 16.  Śmieci w sieci.
Zastanawialiście się ile śmieci jest w sieci? Zanim zacznę, to chciałbym ustosunkować się do komentarzy. Łapówki i spalarnia. Czy były? Ponoć były. Jak wiecie, nie lubię pisać o sprawach, które znam ze słyszenia. To, że ktoś coś gadał, po którymś kieliszku, to standardowa informacja. To także żadna informacja, bardziej insynuacja. Jeśli była to prawda, to tymi sprawami powinna zająć się prokuratura.
09 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Osłabiona kartkami Chojnowianka przed meczem ze Stalą

Przed nami 24 kolejka piłkarskiej klasy okręgowej w grupie legnickiej. W sobotę, 10 maja 2014 r. nasz zespół zmierzy się z okupującą środek tabeli drużyną Stali Chocianów. Mocno „wykartkowana” Chojnowianka będzie zmuszona skorzystać z pomocy juniorów młodszych, którzy w tym sezonie spisują się bardzo obiecująco. Trener Arkadiusz Paluch pomimo braków kadrowych jest optymistą.

08 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wernisaż wystawy "Grafika" Grzegorza Fijałkowskiego

Już jutro w Muzeum Regionalnym w Chojnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Grafika” legnickiego artysty Grzegorza Fijałkowskiego. Wystawa, która bez wątpienia zainteresuje wszystkich miłośników historii, przedstawiać będzie ponad 110 sztychów miedziorytniczych.

09 maj 2014, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Jedynka pobiła gitarowy rekord!

Tradycją Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie stał się od lat udział w biciu gitarowego Rekordu Guinnessa 1 maja na Rynku wrocławskim. Podobnie było w tym roku - już po raz szósty uczestnicy szkolnego kółka gitarowego podjęli próbę pobicia rekordu.

14 maj 2014, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
„Jedz zdrowo”. Produkty zbożowe – paliwo dla mózgu i ciała!

Podstawą zbilansowanej diety są przetwory zbożowe. Każdy posiłek powinien zawierać je w swoim składzie. Należą do nich kasze, mąki, ryż, pieczywo, makarony i płatki zbożowe. Unikanie zbóż w jadłospisie jest nieracjonalne i świadczy o diecie, która w późniejszym okresie odbije się na naszym zdrowiu. Oczywiście ilość produktów zbożowych w naszym codziennym menu uzależniona jest od potrzeb i możliwości organizmu. Więcej przetworów zbożowych powinny jadać dzieci, młodzież, sportowcy i osoby aktywne ruchowo. Mniej natomiast chorzy na cukrzycę, małe dzieci z padaczką.

08 maj 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
JWP/BC, SWRN i inni czyli Rap Melanż V. Rozdajemy bilety! (KONKURS)

Rap Melanż, czyli jedyna hip-hopowa impreza w Chojnowie, gromadzi setki miłośników „czarnej” muzyki, nie tylko z naszego miasta i okolic. W tym roku czeka nas piąta edycja i zgodnie z postanowieniami organizatorów – lepsza niż wszystkie poprzednie. Do pierwszych dźwięków wydobywających się z kolumn, które staną w parku przy Niebieskim Parasolu zostały tylko dwa dni. Dla tych, którzy nie zdążyli jeszcze zakupić biletu na to wydarzenie mamy konkurs, a w nim do rozdania 3 wejściówki. Zapraszamy do zabawy!

08 maj 2014, Galeria Sztuki w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Legnicki Festiwal SREBRO to nie tylko biżuteria!

Kulminacja tegorocznego Festiwalu SREBRO zbliża się wielkimi krokami. Wystawy (których w tym roku jest aż 20) czynne są od końca kwietnia, ale najgorętsze wydarzenia planowane są na majowy weekend 16-17. To będzie prawdziwy maraton artystyczny: w ciągu dwóch dni odbędą się wernisaże wszystkich wystaw, w tym wręczenie cennych nagród w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Złotniczej KLASYKA.