Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - maj 2015

25 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowscy piłkarze ponownie wygrywają! Dzieci górą.
W miniony weekend podopieczni Marcina Rabandy rywalizowali w kolejnym turnieju ligi trawiastej. Tym razem rywalizacja odbyła się w Chojnowie. Zawodnicy z rocznika 2005 przystąpili do walki o zwycięstwo już w godzinach porannych. Na murawie zameldowali się piłkarze z: Chojnowa oraz Legnicy. Trener Rabanda wystawił dwie reprezentacje, które niestety grały w osłabieniu jednego zawodnika. Wszystko to za sprawą delegata OZPN`u, który nie wyraził zgody na rywalizację po pięciu.
24 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Świetne widowisko w Rokitkach zakończone sprawiedliwym podziałem punktów.
Tak jak zapowiadaliśmy spotkanie pomiędzy Czarnymi Rokitki, a Górnikiem Złotoryja było niezwykle emocjonujące i widowiskowe, co najważniejsze nie zabrakło tego, co jest solą futbolu, czyli pięknych bramek. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00 i już od pierwszych minut dostarczył zgromadzonym licznie kibicom wielu emocji.
24 maj 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
DZIEŃ MATKI W GALERII PIASTÓW - przedszkolaki śpiewają dla swoich mam!

Już 26 maja o godzinie 15:00 zapraszamy do dużego patio Galerii Piastów na obchody Dnia Matki. To ważne święto będziemy obchodzić w towarzystwie zaproszonych przedszkolaków, którzy przygotowali specjalny program artystyczny dla wszystkich mam.

23 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 17
Dramat Chojnowianki trwa. Biało niebiescy nie wyszli na II połowę meczu.
W dniu dzisiejszym Chojnowianka Chojnów kontynuowała zmagania w IV lidze dolnośląskiej. W meczu wyjazdowym walczyliśmy z GKS`em Kobierzyce, który okupuje połowę tabeli. Wydawałoby się, że nasz zespół pomimo ostatnich porażek dziś będzie miał szanse odbudować swoje morale. Nic bardziej mylnego. Już w pierwszej części spotkania gospodarze skutecznie zniechęcili biało niebieskich do dalszej gry.
23 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Noc w Muzeum - piąta edycja za nami.
Wczorajszy wieczór dostarczył mieszkańcom naszego miasta wielu wrażeń. Wszystko to za sprawą piątej już edycji Nocy w Muzeum, która rozpoczęła się kilka chwil po godzinie 18:00. Tym razem wszystko przebiegło zgodnie z planem. W ubiegłym roku zgromadzeni chojnowianie musieli chować się przed deszczem, jednak nawet spadające krople wody nie były w stanie zepsuć tej fantastycznej imprezy.
22 maj 2015, UG Chojnów ,
W Czernikowicach zaginęły 2 psy
W Czernikowicach zaginęły 2 psy-suczka rasy Terier koloru brązowo-czarnego i pies rasy Foksterier trzy kolorowy. Pieski mają przycięte ogonki i są ostrzyżone. Mogły się oddalić do pobliskich miejscowości. Jeśli ktokolwiek posiada informacje, proszony jest o kontakt pod nr tel. 660497092.
22 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
JUŻ JUTRO SILEBIA23 maja o godz. 10.00, w auli Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie, przy ul. Poźniaków 1,rozpocznie się jubileuszowy-bo X Przegląd Teatralny SILEBIA. Wszystkich sympatyków amatorskich grup teatralnych, zapraszamy do udziału w imprezie. Zespoły zaprezentują się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Poniżej przedstawiamy harmonogram występów.

22 maj 2015, Basen Miejski , Wszystkich komentarzy: 1
Na Basenie Miejskim taniej z Kartą Dużej Rodziny Z wielką radością informujemy, że nasz basen przystąpił do programu Karta Dużej Rodziny. Posiadacze takiej karty otrzymają aż 50% zniżki na bilet ulgowy oraz 25% zniżki na bilet normalny. Serdecznie zapraszamy.
21 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bocian- niezwykły ptak i jego świat

W dniu wczorajszym, nagrodzono laureatów piątego konkursu plastyczno- fotograficznego „Bocian- niezwykły ptak i jego świat”, organizowanego przez Koło Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej w Niedźwiedzicach. Konkurs spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem- wpłynęło 548 prac plastycznych i 16 prac fotograficznych, spośród których jury wybrało i nagrodziło 156 najlepszych. Nagrody laureatom wręczyli: Janina Mazur- Starosta Legnicki i Andrzej Pyrz- Wójt Gminy Chojnów, Kazimierz Pleśniak-prezes legnickiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i Violetta Urban- dyrektor SP w Niedźwiedzicach.


21 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pierwsze zatrzymania kierujących bez uprawnień po zmianie przepisów.

W środę o godz. 01.30 w Chojnowie policjanci tamtejszego Komisariatu zatrzymali do kontroli mężczyznę kierującego samochodem osobowym marki Chrysler. Okazało się, że 35-letni kierowca decyzją Starosty ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. W związku z tym pojazd został zabezpieczony a zatrzymanego przewieziono do jednostki Policji. Po wykonanych czynnościach procesowych mężczyznę zwolniono.

23 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Trudna przeprawa Rokitek - jutro zagramy z Górnikiem Złotoryja
Niezwykle emocjonująco zapowiada się 25 kolejka klasy okręgowej z udziałem Czarnych Rokitki. Ekipa z naszej gminy zmierzy się bowiem z rywalem depczącym nam po piętach – Górnikiem Złotoryja. Nie byłoby w tym tyle emocji, gdyby nie fakt, że naszych jutrzejszych rywali prowadzi były szkoleniowiec Rokitek – Mirosław Zieleń. Choć zarówno trener, jak i sami piłkarze darzą się sporą sympatią to jednak duch rywalizacji pozostaje duchem rywalizacji. Na murawie na pewno nie zabraknie walki, wielu akcji i prawdopodobnie bramek, które będą „wisienką na torcie” tego spotkania.
22 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
26 kolejka IV ligi dolnośląskiej przed nami
W tym tygodniu biało niebiescy zaliczą drugie z rzędu spotkanie wyjazdowe. Rywalizować będziemy z ekipą GKS`u Kobierzyce. W ubiegłej rundzie, przy sporej ilości kibiców, nasi piłkarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pomimo porażki 2:1 rozegraliśmy bardzo dobry mecz. Wiele jednak się zmieniło w naszym klubie od jesieni. Mamy spore problemy kadrowe, trener Chrzanowski musi posiłkować się nowymi zawodnikami oraz juniorami.
22 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Gimnazjum nr 1 (video)

W czwartek, w Gimnazjum nr 1, odbył się szkolny "Festiwal piosenki obcojęzycznej". O godzinie 11-stej, wszyscy uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wysłuchać występów swoich koleżanek i kolegów. Poziom tegorocznych występów był naprawdę bardzo wysoki. Uczniowie zaprezentowali nie tylko talenty wokalne, lecz wykazali się również doskonałą grą na instrumentach. Wielu występom towarzyszyły także układy taneczne, zaprezentowane przez uczennice należące do zespołu tanecznego "Karambol".

22 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Jarmark z początku XX wieku za nami!

Za sprawą Powiatowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Chojnowa, na chwilę przenieśli się w rzeczywistość sprzed 100 lat. Wczorajsze popołudnie, na które zaplanowano jarmark z początku XX wieku, wszystkim dostarczył mnóstwo wrażeń i emocji. Nawet przelotne opady deszczu nie zniechęciły do wspólnej zabawy. Szczególną uwagę przykuwały kostiumy, które podkreślały charakter wydarzenia. W centrum miasta rozbrzmiewała głośna muzyka, na scenie pojawił się również chór "Skoranta". Na licznych straganach pojawiły się starocie, różnorodne ozdoby i pamiątki, a także pyszne ciasta i przekąski. Kilka godzin przed rozpoczęciem jarmarku, delegacje wszystkich szkół partnerskich zrealizowały jeszcze jeden punkt projektu. Wszyscy posadzili drzewko- żywy pomnik I Wojny Światowej.


21 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowska Noc w Muzeum już jutro!

Tegoroczna chojnowska Noc w Muzeum już jutro- 22 maja. Tematem przewodnim jest nadanie praw miejskich naszemu miastu. Duża atrakcją będzie „żywy obraz” ilustrujący moment przekazania praw i najważniejszego, miejskiego dokumentu, który dyrektor muzeum niedawno przetłumaczył na język polski. W programie również występ chóru „Skoranta”, wejście do Baszty Tkaczy na taras widokowy i zwiedzanie wystaw, występy grupy rekonstrukcyjnej „Pokazy historyczne” z Legnicy oraz liczne zabawy i konkursy z nagrodami.

Sklep Bigform