Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - maj 2015

21 maj 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Warsztaty mody w Gimnazjum nr 2
Zaczęło się od luźnego projektu ekologicznego, który został nazwany "ekoszaffingiem". Było to prawie dwa lata temu. Luźne zajęcia, które odbywały się w różne dni miesiąca zaproponowane przez Panią Paulinę Rajczakowską, nauczycielkę angielskiego i Panią Jagodę Kawicką, projektantkę mody zaczęły się cieszyć takim powodzeniem, że na stałe zagościły w planie zajęć pozalekcyjnych naszej szkoły wchodząc do tygodniowego harmonogramu godzin. Gimnazjalistki ale także i gimnazjaliści uczą się w warsztatowej formie nie tylko projektowania ubiorów ale i nabywają innych umiejętności przydatnych w tej dziedzinie jak fotografowanie, makijaż, modeling.
21 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
UKK Oriens podczas Mistrzostw Dolnego Sląska w Nowej Rudzie
W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Dolnego Sląska MTB o Puchar Burmistrza Nowej Rudy. Celem tej imprezy sportowej była popularyzacja kolarstwa górskiego oraz promocja walorów turystycznych kotliny kłodzkiej. Organizatorem tegorocznych Mistrzostw Dolnego Sląska był Urząd Miasta w Nowej Rudzie, Uczniowski Klub Sportowy Centrum Nowa Ruda.
26 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna sesja Rady Miejskiej już 29 maja.

Serdecznie zapraszam na sesję Rady Miejskiej, która odbędzie się 29 maja 2015 r. o godz. 13.00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie.

28 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sesja Rady Gminy 29 maja 2015 r.

W dniu 29 maja 2015 r. o godzinie 12.00 w sali posiedzeń nr 6 Urzędu Gminy Chojnów, odbędzie się sesja Rady Gminy Chojnów.

20 maj 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Dziecka w Play City
Już 31 maja od godziny 12:00 zapraszamy do Parku Play City na 2 piętrze Galerii Piastów na wyjątkowe obchody Dnia Dziecka! Mistrzostwa w budowaniu klocków LEGO, zawody we wspinaczce, darmowa wata cukrowa dla wszystkich i cenne nagrody! Spędź ten dzień aktywnie! Partner akcji: sklep DECATHLON w Legnicy.
21 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
 Dzień otwarty w Gimnazjum nr 2
W poniedziałek, , w Gimnazjum nr 2, odbył się Dzień Otwartej Szkoły,podczas którego uczniowie klas szóstych, mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły. Spotkanie rozpoczęło się w auli, inscenizacją "Małego Księcia", zaprezentowaną przez aktorów- seniorów z legnickiego Klubu Seniora. Chwilę później, nauczyciele i gimnazjaliści zaprosili gości na zajęcia edukacyjne z różnych przedmiotów: chemii, fizyki, biologii, języków obcych, informatyki, matematyki geografii oraz wychowania fizycznego.
20 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Maski i skorupki"- za nami kolejne Rodzinne Warsztaty Plastyczne
W minionym tygodniu, po krótkiej przerwie, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Rodzinne Warsztaty Plastyczne, tym razem pod hasłem "Maski i skorupki". Po raz pierwszy zajęcia odbyły się w nowej pracowni, mieszczącej się w Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. Wszyscy obecni z entuzjazmem zabrali się za przygotowywanie własnej maski, wykorzystując przy tym różnorodne materiały: gotowe szablony,bibułę, papier kolorowy, chusty oraz elementy ozdobne. Jak zwykle wykazali się duża kreatywnością, dzięki czemu powstały wyjątkowe prace. Zajęcia poprowadziła Elwira Kądziołka.


20 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Bardzo chciałbym...przywieźć złoto - rozmowa z brązowym medalistą MP - Łukaszem Niemczykiem

Kilka dni po Mistrzostwach Polski seniorów w boksie udało nam się spotkać z ciągle trenującym brązowym medalistą MP – Łukaszem Niemczykiem. Reprezentant klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki opowiedział nam o przebiegu tegorocznej imprezy sportowej, swoich planach na przyszłość i nadziejach na medale, które może zdobyć. Serdecznie zapraszamy do lektury.

20 maj 2015, UG Chojnów , Wszystkich komentarzy: 0
BEZPŁATNE KONSULTACJE NT. POZYSKANIA FUNDUSZY UNIJNYCH  29 MAJA 2015 R.

Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej informacji o Funduszach Europejskich w ramach organizowanego w Chojnowie Mobilnego Punktu Informacyjnego. Mobilny Punkt Informacyjny będzie funkcjonował dn. 29 maja 2015 r. (piątek) w Urzędzie Gminy Chojnów przy ul. Fabrycznej 1, w godz. 10.00 - 13.00.

22 maj 2015, Powiatowy Zespół Szkół , Wszystkich komentarzy: 0
Sport to zdrowie! Olimpiada Lekkoatletyczna w PZS
O tym, że uprawianie sportu przynosi same korzyści, nie trzeba nikogo przekonywać. Sport to pokonywanie słabości, to praca nad sobą, doskonalenie ciała i ducha. Jest także sposobem aktywnego spędzania czasu, coraz bardzie popularnym wśród chojnowian, zarówno tych młodszych, jak i starszych.
19 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powiatowy Zespół Szkół gości delegacje szkół partnerskich w ramach programu Erasmus+

Od poniedziałku, Powiatowy Zespół Szkół gości przedstawicieli szkół z państw, które w ramach programu Erasmus+ biorą udział w projekcie "1914-2014 Wielka Wojna po 100 latach w oglądzie młodych Europejczyków". Projekt realizowany jest w latach 2014-2017, a partnerami są szkoły z ośmiu państw: Polski, Niemiec, Francji, Turcji, Rumunii, Włoch, Portugalii i Wielkiej Brytanii.

19 maj 2015, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
Gwiezdne Wojny na Dzień Dziecka w Galerii Piastów!

Już 31 maja zapraszamy wszystkich spragnionych dobrej zabawy do dużego patio Galerii Piastów! Gwiezdne Wojny przez pokolenia, czyli wystawa modeli z najsłynniejszej filmowej sagi oraz Akademia Jedi. walka na miecze świetlne, warsztaty dla najmłodszych i wiele więcej! Start godzina 12:00!

19 maj 2015, UG Chojnów , Wszystkich komentarzy: 0
ZGŁOŚ SWÓJ OGRÓD DO KONKURSU!

Do 22 maja przyjmowane są zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu „Na najładniejszy ogród przydomowy Gminy Chojnów”. Będzie on przeprowadzony w II etapach. Jeszcze w maju odbędzie się wstępna lustracja ogrodów przeprowadzona przez komisję konkursową i zakwalifikowanie do drugiego etapu. W lipcu - komisja wyłoni laureatów i wybierze najestetyczniejszą wieś spośród miejscowości biorących udział w konkursie ogrodów.

19 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Chojnowianka nie dała rady ekipie ze Strzegomia. AKS górą.

Niedzieli nie zaliczą do udanej piłkarze naszego Klubu Sportowego. Niestety przegraliśmy kolejne spotkanie. Rywal nie był wymagający. AKS Strzegom w rundzie wiosennej nie odniósł ani jednego zwycięstwa. Podobnie biało niebiescy. Spotkanie zatem było walką o komplet punktów. Nasi piłkarze do tej pory spisywali się fatalnie. Nie jest to może wina samego szkoleniowca, który ma do dyspozycji zaledwie kilku piłkarzy, którzy powinny zaliczyć występ w IV lidze. Niestety juniorami ciężko jest zwyciężać zarówno z klasowymi, jak i tymi słabszymi ekipami piłkarskimi.

19 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Wszystko zaczęło się od zastępstwa na lekcji...  - rozmowa z wicemistrzem Polski

Kilka dni po tym, jak Stanisław Wróbel został wicemistrzem Polski w Akademickich Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym przybliżyliśmy Państwu czym jest uprawiana przez chojnowianina dyscyplina sportowa. Niewielu jednak wie, ile pracy i wysiłku kosztuje trening, który jest „ojcem” sukcesu. Serdecznie zapraszamy do lektury naszej rozmowy z wicemistrzem Polski – Stanisławem Wróbel.

Sklep Bigform