Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - maj 2015

19 maj 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
KOLEJNY OGÓLNOPOLSKI SUKCES!!!
Uczennica kl. I d Gimnazjum nr 1- Daria Opiela została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego ,,Wstańcie, chodźmy..." w kategorii plastycznej. Konkurs został zorganizowany przez Miejski Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim. Miał on na celu wzbogacenie wiedzy o Janie Pawle II , zwrócenie uwagi na głoszone przez Ojca Świętego wartości, rozbudzenie aktywności twórczej dzieci i młodzieży.
20 maj 2015, Powiatowy Zespół Szkół , Wszystkich komentarzy: 0
Jarmark z początku XX wieku
Wsiądź do wehikułu czasu i przenieś się w rzeczywistość sprzed 100 lat. Baw się razem z nami. Skorzystaj z atrakcji. Teatrzyk, stroje z epoki, kawiarenki, konkursy,stragany, muzyka, tańce.
18 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Grenlandia- zielona (czy biała) wyspa?”- spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem

W dniach 8-15 maja, obchodziliśmy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotekw ramachktórego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej- Sznerch, Biblioteczna Akademia Malucha „Smok wawelski”, spotkania z dr Markiem Sikorskim: prelekcja z ilustracjami dla dzieci „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej” i wykład dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem”. Ostatnie z cyklu spotkań w ramach Tygodnia Biblioteki odbyło się w piątkowe popołudnie. Gościem był dr hab. prof. Henryk Marszałek, który przygotował interesujący wykład pod hasłem „Grenlandia- zielona (czy biała) wyspa?”.

18 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Od dziś surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Od 18 maja obowiązują nowe, ostrzejsze przepisy dotyczące kierowców. Bardziej surowo zostaną potraktowane osoby prowadzące po alkoholu, a także stwarzające największe zagrożeni- znacząco przekraczające prędkość.

18 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Chojnowa z dnia 13 maja 2015 r.

13 maja, w saliposiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbyła się Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Chojnowa. Poniżej zapis video z sesji

18 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Podopieczni Marcina Rabandy ponownie na podium turnieju piłki nożnej.

Miniona sobota upłynęła pod znakiem sportu. Nasza młodzież, pod opieką trenera Rabandy, wzięła udział w towarzyskim turnieju zorganizowanym przez Stal Chocianów. Do rywalizacji przystąpiło pięć ekip piłkarskich: Amico Lubin I, Amico Lubin II, Zamet Przemków, Stal Chocianów oraz Chojnowianka Chojnów. Zmagania toczyły się systemem każdy z każdym, dzięki czemu wszystkie ekipy miały możliwość pokazania swoich umiejętności. Nie zabrakło ciekawych akcji, a także tego, co jest solą futbolu, czyli pięknych bramek.

18 maj 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Idziemy na zakupy… sery ,,żółte”

Sery podpuszczkowe tzw. ,,żółte” goszczą w naszych lodówkach jako pyszny dodatek do kanapek, sałatek czy zapiekanek. Idąc na zakupy warto zastanowić się nad jego wyborem. Jakość ma znaczenie, a oszukany ser nie zawsze jest bez wpływu na nasze zdrowie. Z pewnością jest uciechą dla kieszeni nieuczciwego producenta. Pamiętajmy, że kupując oszukane produkty jesteśmy sami sobie winni, a produkt będzie miał się dobrze na rynku – skoro jest kupowany to się go produkuje. Wystarczy jedna strategia – przeczytać etykietę! Poniżej kilka wskazówek na dokonanie właściwego wyboru.

17 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni rozbili Mieszka. Doskonały mecz Rokitek.
Fantastyczne spotkanie rozegrała ekipa Mirosława Dragana w 24. kolejce klasy okręgowej. Nasi piłkarze, w spotkaniu wyjazdowym zmierzyli się Mieszkiem Ruszowice. Od pierwszych minut obie drużyny sprawdzały własne umiejętności, jednak nikt nie odsłaniał defensywy tak, aby rywal mógł oddać celny strzał na bramkę. Bardzo wyrównana połowa.
17 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka Chojnów powalczy z AKS`em Strzegom w Świebodzicach
W 26. kolejce IV ligi dolnośląskiej KS Chojnowianka zmierzy się z czternastym w w tabeli AKS`em Strzegom. Ostatnie spotkania w wykonaniu biało niebieskich nie wróżą niczego dobrego. Mamy jednak nadzieję, że trener Chrzanowski w końcu tak ułoży piłkarzy na murawie, że gra zacznie się "kleić". Ostatnia w lidze Chojnowianka z dorobkiem zaledwie 7 punktów nie pokazała w tej rundzie niczego szczególnego, choć zdarzały się przebłyski formy naszych piłkarzy, chociażby w spotkaniu z Orkanem Szczedrzykowice.
15 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zdarzenie drogowe na drodze krajowej nr 94
Po godzinie 15-stej, na drodze krajowej nr 94, tuż przed Dobroszem doszło do zdarzenia drogowego. Kierowca autobusu, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu od strony Legnicy kierowcy samochodu osobowego marki Peugeot.Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z JRG 3 w Chojnowie oraz policja.
15 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Już dziś Rodzinne Warsztaty Plastyczne- MASKI i SKORUPKI
Po krótkiej przerwie powracają zajęcia plastyczne dla całych rodzin.Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych. Najbliższe zajęcia odbędą się dziś (tj.15 maja 2015) o godz. 17.00 w sali nr 5 w budynku MOKSiR (piwnice). Dzieci i młodzież będą wykonywać różnymi technikami maski zaś dla dorosłych przygotowaliśmy niespodziankę. Prowadzący: Elwira Kądziołka.
15 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na Święto Ludowe w Strupicach

Wójt Gminy Chojnów, Zarząd Miejsko- Gminny PSL w Chojnowie, Sołtys i Samorząd Wsi Strupice zapraszają na Święto Ludowe w Strupicach, które odbędzie się w najbliższą niedzielę(17 maja).

15 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Szansa na rewanż z Ruszowicami. Rokitki jutro ruszają do boju.
Już jutro kolejne zmagania ligowe przed Czarnymi Rokitki. Tym razem podopieczni Mirosława Dragana, w spotkaniu wyjazdowym, zmierzą się z ekipą Mieszka Ruszowice. Będzie to pierwsza szansa na rewanż za porażkę jesienią. Czarni obecnie są w bardzo dobrej dyspozycji, choć ostatnie dwa spotkania, w tym jedno pucharowe przegrali, nie zapowiada się spadek formy. Trener Dragan będzie miał do dyspozycji pełną kadrę podczas jutrzejszego meczu.
31 maj 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
Darmowe lektury szkolne czyli baza bezpłatnych e-booków w formacie epub, mobi i pdf
Zachęcamy do lektury artykułu „Darmowe lektury szkolne czyli baza bezpłatnych e-booków w formacie epub, mobi i pdf". W tekście jest wykaz wszystkich aktualnych lektur szkolnych wraz z linkami do darmowych ebooków. Ponad 300 darmowych lektur szkolnych z legalnych źródeł z linkami do ściągnięcia oraz krótka instrukcja dla osób, które wcześniej nie korzystały z ebooków: http://bookto.pl/blog/2015/04/darmowe-lektury-szkolne-czyli-baza-bezplatnych-e-bookow-formacie-epub-mobi-i-pdf
15 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Udział UKK Oriens w Małych Grodach Piastowskich

09 maja w Legnicy, tuż przed wyścigiem Grodów Piastowskich, obyła się impreza sportowa dla młodszych kolarzy – Małe Grody Piastowskie. Organizatorem tego wyścigu był Dolnośląski Związek Kolarski. Współzawodnictwo odbyło się na trasie 50. Jubileuszowego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Szlakiem Grodów Piastowskich, na rundach w centrum miasta Legnicy. Nie obeszło się bez chojnowskiego akcentu, jakim był udział kolarzy UKK Oriens.

Sklep Bigform