Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - maj 2015

15 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Pracowity weekend Sigo Gim 1
Miniony weekend zawodnicy z klubu Sigo Gim 1 działającego przy Gimnazjum nr 1 mogą zaliczyć do bardzo pracowitych i jednocześnie bardzo udanych. W sobotni poranek w Zdzieszowicach pod Jelenią Górą kibice mogli zobaczyć w akcji Damiana Chojeckiego, który na dystansie Giga, w kategorii junior nie miał sobie równych. Były to zawody rangi Pucharu Polski w Akademickim Maratonie MTB. Początek zmagań rozpoczął się zatem wyśmienicie w wykonaniu kolarzy z Sigo Gim 1.
14 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkania z dr Markiem Sikorskim

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zaplanowano między innymi spotkania z dr Markiem Sikorskim, które odbyły się w dniu wczorajszym. O godzinie 12.00, Salę Edukacyjną po brzegi wypełniły dzieci z chojnowskich szkół podstawowych, aby wysłuchać prelekcji pod hasłem "Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej". Na godzinę 17-stą, zaplanowano wykład dla dorosłych "Smoki i smokobójstwo. Mit walki dobra ze złem".

14 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Smok wawelski" w Bibliotecznej Akademii Malucha

W środowy poranek, odbyło się kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha, tym razem pod hasłem "Smok wawelski". Tradycyjnie już, dwugodzinne zajęcia dostarczyły najmłodszym mnóstwo wrażeń i radości. Dzieci z entuzjazmem wykonywały kolejne zadania- wykleiły postać smoka, stworzyły własne obrazki. Nie zabrakło konkurencji zespołowych oraz tańców w rytm energetycznej muzyki.

14 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Koniec przygody Czarnych Rokitki w Pucharze Polski.
Koniec marzeń Czarnych Rokitki o powtórzeniu doskonałego w Pucharze Polski wyniku z przed dwóch lat. W dniu wczorajszym Grom Gromadzyń Wielowieś zakończył przygodę ekipy z naszej gminy w tegorocznych rozgrywkach. Spotkanie było półfinałem PP na szczeblu okręgowym. Finalistami zostali: Grom Gromadzyń Wielowieś oraz Orkan Szczedrzykowice. Ostateczna rozgrywka odbędzie się 20 maja.
13 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Półfinał Pucharu Polski z udziałem Czarnych Rokitki.
Dziś o godzinie 17:00 Czarni Rokitki rozegrają kolejne spotkanie w Pucharze Polski. Tym razem będzie to półfinał. Podopieczni Mirosława Dragana, po bardzo dobrych meczach doszli praktycznie do samej góry drabinki pucharowej. Punktualnie o godzinie 17:00 rozpocznie się rywalizacja z Gromem Gromadzyń Wielowieś. Jest to bardzo dobra ekipa piłkarska, zwłaszcza po zasileniu przez kilku piłkarzy Prochowiczanki.
13 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mamy wicemistrza Polski w trójboju siłowym!
Chojnowianin – Stanisław Wróbel został tegorocznym wicemistrzem Polski w trójboju siłowym Akademickich Mistrzostw Polski. Jest to nie pierwszy taki sukces mieszkańca naszego miasta. Nie wszyscy wiedzą, czym dokładnie jest dyscyplina sportowa uprawiana przez Stanisława. Jak sama nazwa wskazuje trójbój obejmuje trzy konkurencje:
14 maj 2015, Football Academy, Wszystkich komentarzy: 0
"Krewki Piłkarz" druga edycja akcji Football Academy
Fundacja Football Academy już po raz drugi realizuje ogólnopolski projekt pod nazwą "Krewki Piłkarz". To przedsięwzięcie, którego nadrzędnym celem jest podnoszenie świadomości społecznej w zakresie krwiodawstwa oraz zachęcanie ludzi do oddawania krwi podczas specjalnych wydarzeń -akcji zbiórki krwi -organizowanych we współpracy z Narodowym Centrum Krwi oraz Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
14 maj 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
"Grenlandia - zielona (czy biała) wyspa?": spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem
Zapraszamy na spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem, dyrektorem Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Wyprawa na Grenlandię w 2013 r. była ekspedycją czterech wrocławskich hydrogeologów rozpoczynających badania naukowe w zachodniej części Grenlandii, w rejonie wyspy i Zatoki Disko. W skład wyprawy wchodzili: prof. Henryk Marszałek - kierownik wyprawy, dr Lech Poprawski, mgr Michał Rysiukiewicz - doktorant oraz Michał Adamski - student ostatniego roku geologii.
13 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 8
Zakończono prace przy chojnowskim Street Workout Park`u. Dziś odbiór inwestycji!

Zgodnie z wcześniejszymi założeniami budowa chojnowskiego Street Workout Park`u została zakończona. Dziś w godzinach porannych pracownicy realizujący tą inwestycję dokonywali montażu ostatnich elementów. Urządzenia zostały zainstalowane kilka dni temu i pomimo braku podłoża znaleźli się już pierwsi śmiałkowie, którzy próbowali swoich sił na poręczach. - Tuż po rozpoczęciu prac związanych z podłożem, drugiego dnia widać było sporo śladów po niewielkich upadkach i próbach treningu na poręczach. Nie ma co się dziwić, ten sport staje się bardzo popularny w naszym kraju – powiedział jeden z pracowników.

14 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 13
Nowe oblicze chojnowskiego Domu Kultury (foto+video)
Oficjalne otwarcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zaplanowano na koniec maja/początek czerwca. Mieszkańcy miasta są bardzo ciekawi, jak prezentuje się nowe oblicze obiektu, a także z jakich możliwości i atrakcji będzie można skorzystać. Na chwilę przed otwarciem, udało nam się zajrzeć do środka. Szczególnie dyskusyjną sprawą był fakt, czy w MOKSiR będzie kino. W chwili obecnej to pewne, na dniach zostanie ogłoszony przetarg na jego wyposażenie.
12 maj 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
Na tropach smoków: "Smok wawelski" w Bibliotecznej Akademii Malucha
Zapraszamy najmłodszych czytelników wraz z opiekunami na spotkanie „Smok wawelski”. Zajęcia, zorganizowane w ramach cyklu Biblioteczna Akademia Malucha, zostały przygotowane m.in. na podstawie książki Urszuli Kozłowskiej „Smok wawelski”. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.
13 maj 2015, Gimnazjum nr 1 , Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 1 rusza na kajakowy szlak
Młodzi kajakarze z Gimnazjum nr 1 w Chojnowie sezon wioślarsko-kajakarski otworzyli 15 kwietnia "Gimnazjadą wioślarską". Teraz czas na spływy. Tegoroczne spływy na trasie Jadwisin - Chojnów odbędą się 13 i 20 czerwca. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy na Skorze. Zalecamy pośpiech, gdyż liczba kajaków jest ograniczona. Płyną dwuosobowe osady.Zapisy na spływy u pani Bony Szaban, tel. 500 027 445; koszt spływu dla 1 osoby 65,-
12 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Skarb z Głogowa" w Muzeum Regionalnym

Od 8 maja, w Muzeum Regionalnym prezentowana jest wystawa czasowa „Skarb z Głogowa”. Podczas piątkowego wernisażu, prelekcję na temat skarbu wygłosił pracownik muzeum w Głogowie- Krystian Książek.

12 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kradli drewniane palety

Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z terenu zakładu przemysłowego ukradli drewniane palety transportowe. Właściciel firmy poinformował, że łącznie skradziono czterdzieści sztuk palet o wartości prawie tysiąca złotych.

12 maj 2015, Miejska Biblioteka Publiczna , Wszystkich komentarzy: 0
 Zapraszamy na spotkania z dr Markiem Sikorskim
Zapraszamy na spotkania z dr Markiem Sikorskim: 1) prelekcja z ilustracjami dla dzieci „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej”: 13 maja, godz. 12.00; 2) wykład dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem”: 13 maja, godz. 17.00.
Sklep Bigform