Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - maj 2015

11 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Festyn majowy z udziałem motocyklistów

Mszą świętą i paradą przez Chojnów, Jaroszówkę, Rokitki i Białą, motocykliści rozpoczęli w sobotę sezon 2015. Przed godziną 16-stą, wrócili na plac zielony przy Gimnazjum nr 1, na popołudnie zaplanowano bowiem występy artystyczne i konkurencje motocyklowe.

11 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Gminie Chojnów wygrał Duda

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. W Chojnowie, z minimalną przewagą zwyciężył Bronisław Komorowski. Największym poparciem w Gminie Chojnów cieszy się Andrzej Duda, który zdobył 39,39% głosów. Na drugim miejscu, z wynikiem 31,12% uplasował się Bronisław Komorowski.

11 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 2
"Holony II"- Wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej- Sznerch

W piątek, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbył się wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej- Sznerch „Holony II” która będzie prezentowana w Galerii Młodych do 15 czerwca. Na wystawie można zobaczyć kilkanaście prac, wykonanych różnymi technikami. Podczas spotkania, autorka opowiedziała o swojej twórczości. Urszula bierze udział w różnorodnych inicjatywach o charakterze plastycznym, m.in. aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Otwartą Pracownię przy Galerii Sztuki w Legnicy.

11 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W Chojnowie wygrał Komorowski

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. Według sondaży, w skali kraju zwyciężył Andrzej Duda, a tuż za nim uplasował się Bronisław Komorowski. W Chojnowie, z minimalną przewagą nad kandydatem PiS, wygrał Komorowski. Druga tura wyborów zaplanowana jest na 24 maja. Poniżej przedstawiamy wyniki wyborów w Chojnowie, gdzie frekwencja wyniosła 43,41%.

11 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Masa puszek, butelek i starych opon - sprzątanie zbiornika w Rokitkach zakończone
Zbiornik w Rokitkach posprzątany – tak pokrótce można podsumować sobotnie zmagania strażaków, mieszkańców oraz wszystkich innych ochotników. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami cała akcja rozpoczęła się o godzinie 10:00 i przebiegła zgodnie z założonym planem. W zmaganiach wzięli udział strażacy z OSP Rokitki, OSP ORW Pinoter, OSP ORW Głogów, KP PSP JRG1 oraz Górnicze Pogotowie Ratownicze. Ponadto pojawili się przedstawiciele KGHM Polska Miedź, Polskiego Związku Wędkarskiego i kilkadziesiąt osób niezrzeszonych.
10 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zdarzenie drogowe przy drodze wojewódzkiej 328 na wysokości Rokitek
Tuż po godzinie 17:00 straż pożarna, policja oraz pogotowie dostały wezwanie do zdarzenia drogowego przy drodze wojewódzkiej 328 w miejscowości Rokitki, na wysokości ośrodka wypoczynkowego. Zderzeniu uległy samochód osobowy marki ford oraz bus dostawczy. Na całe szczęście nic się nikomu nie stało. Zarówno podróżujący pojazdem osobowym, jak i kierowca busa samodzielnie opuścili pojazdy.
10 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Isrka wypaliła w Rokitkach. Dobra postawa nie przełożyła się na zwycięstwo.

Niedziela była kolejnym dniem związanym z piłką nożną. Tym razem ekipa Czarnych Rokitki zmierzyła się przed własną publicznością z Iskrą Księgienice. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie z uwagi na to, że w ubiegłej rundzie ograliśmy naszych rywali zaledwie 1:0. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:00 i od jego początku widać było rosnącą przewagę naszej drużyny.

10 maj 2015, SP 4, Wszystkich komentarzy: 0
Udział uczniów z "czwórki" w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur!
W ostatnim czasie, w Szkole Podstawowej nr 4 spotkali się miłośnicy matematyki oraz ci, którym logiczne myślenie sprawia przyjemność i daje satysfakcję. Uczniowie brali udział w konkursach: Logicznego Myślenia i Kangur Matematyczny. Na szczególną uwagę zasługuje Konkurs Matematyczny Kangur, ponieważ ma zasięg międzynarodowy.
09 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 9
Orzeł nie do zatrzymania w Chojnowie. Wysoka porażka Chojnowianki.
Dziś w Chojnowie gościliśmy ekipę Orła Ząbkowice Śląskie. Okupujący środek tabeli czwartoligowiec zjawił się na murawie przy MOKSiRze o godzinie 15:00, wtedy też rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra prowadzącego zawody. Chojnowianie, po ostatniej porażce, przystąpili do tej rywalizacji w pełni zmotywowani. Widać było zaangażowanie w grę i chęć zdobycia gola.
09 maj 2015, admin,
Zmarł biskup Józef Pazdur - Honorowy Obywatel Miasta Chojnowa

Biskup odszedł do Pana w wieku 90lat. Był nazywany przez duchowieństwo archidiecezji Ojcem. Uroczystości pogrzebowe śp. Księdza Biskupa Józefa Pazdura rozpoczną się w niedzielę 10 maja br. o godz. 18.00 we wrocławskim kościele pw. NMP na Piasku. Stąd nastąpi eksporta ciała do katedry wrocławskiej, gdzie do godz. 22.00 będzie można indywidualnie modlić się w intencji śp. Ojca Biskupa.

08 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Niemczyk brązowym medalistą Mistrzostw Polski Seniorów w boksie!

Łukasz Niemczyk stoczył dziś swój trzeci pojedynek podczas trwających w Szczecinie Mistrzostw Polski Seniorów w boksie. Nasz reprezentant pierwsze dwa starcia wygrał bez najmniejszych problemów. Dziś czekało go bardzo trudne zadanie. Około godziny 15:10 pięściarz Chojnowskiego Championa wyszedł do ringu naprzeciw Daniela Adamiec z RUSHH Kielce. Obaj zawodnicy rywalizowali w kategorii wagowej 64 kilogramów. Niestety dzisiejszy dzień nie sprzyjał wychowankowi Arkadiusza Lewandowskiego. Nasz senior uległ na punkty rywalowi, który okazał się minimalnie lepszy.

09 maj 2015, Miłosz Kołodziej , Wszystkich komentarzy: 0
DETERMINACJA, SZCZĘŚCIE I ... NIESZUKANIE WYMÓWEK – mistrz olimpijski dla chojnow.pl

Michał Jeliński – jeden z ''Dominatorów'', niezwykle utytułowanej wioślarskiej czwórki podwójnej – wielokrotnych mistrzów świata, mistrzów olimpijskich z Pekinu. Sportowiec wybitny, który przez większość swojej kariery zmagał się z cukrzycą. W rozmowie dla chojnow.pl opowiada jak łączył chorobę z wyczynem i co robi po zakończeniu kariery.

08 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Udział UKK Oriens Chojnów podczas Kryterium Ulicznego w Grębocicach.
W miniony weekend zawodnicy z naszego klubu UKK Oriens rywalizowali podczas zawodów w Grębocicach. Było to wyścig zorganizowany przez Stowarzyszenie MTB Obiszów Team. Trasa usytuowana była na ulicach Grębocic, a cały wyścig stanowił Kryterium Uliczne.
08 maj 2015, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 1
Matematyczny geniusz z "Jedynki"
Miło nam poinformować, że Dawid Laskowski, uczeń klasy 1d Gimnazjum nr 1 został finalistą Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA uzyskując 10 wynik w Polsce!
Konkurs organizowany jest przez Międzynarodową Szkołę Meridian i Akademię Biznesu i Finansów Vistula. Jest on corocznie przeprowadzany w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Irlandii, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.
08 maj 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: 8 - 15 maja 2015
Zapraszamy na obchody XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.
Program: 1) Wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej - Sznerch „HOLONY II” - 8 maja, godz.18.00. 2) Na tropach smoków: Biblioteczna Akademia Malucha: „Smok wawelski” - 13 maja, godz.10.00; Spotkania z dr Markiem Sikorskim: prelekcja z ilustracjami dla dzieci „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej”- 13 maja, godz.12.00 i wykład dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem” - 13 maja, godz.17.00. 3) Spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem „Grenlandia – zielona (czy biała) wyspa?” – 15 maja, godz.18.00
Sklep Bigform