Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Archiwum - maj 2015

10 maj 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
FINAŁ WOJEWÓDZKI KONKURSU  „JESTEM BEZPIECZNY W DOMU, W SZKOLE I NA DRODZE” DLA "DWÓJKI"!!

06.05.2015r.w 4 miastach jednocześnie : we Wrocławiu, Legnicy, Lwówku Śląskim i Ząbkowicach Śląskich odbyły się etapy rejonowe Dolnośląskiego Konkursu dla szkół podstawowych i gimnazjalnych:„Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na drodze”. Po tych eliminacjach do finału konkursu przechodzi 8 najlepszych drużyn ( po dwie z każdego rejonu).

08 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pompa, szpital, bazy ustawione – wygraliśmy dla Joanny. Dziękujemy.

-Najlepiej byłoby gdyby Joanna mogła wyzdrowieć. Mówię to z pewnym smutkiem, ponieważ wiadomo, że jest to choroba, której obecna medycyna nie jest w stanie wyleczyć. Możemy jednak przy pomocy takiego sprzętu poprawić osobie chorej jakość życia , uniknąć powikłań , które z pewnością wniosłyby do życia tak aktywnej osoby wiele ograniczeń.- powiedziała w rozmowie z chojnow.pl dr Maria Dziura, z pomocy której Joanna korzysta. Najważniejsze jednak, że ''sprzęt'' o którym mówi Pani Doktor jest już w posiadaniu Joanny. Sprzęt, który udało się nabyć dzięki zaangażowaniu i ofiarności chojnowian.

07 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Niemczyk pokonał wicemistrza Polski

W dniu dzisiejszym, w ringu ponownie pojawił się Łukasz Niemczyk. Młody chojnowianin rozegrał swoją drugą walkę podczas tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów w Szczecinie. Po wczorajszym pojedynku reprezentant Champion Chojnów Powiat Legnicki mógł być zadowolony ze swojej postawy.

07 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Grupa Orlików Chojnowianki zajęła dobre drugie miejsce!
W miniony weekend podopieczni Marcina Rabandy rozpoczęli zmagania w lidze turniejowej. Pierwsza rywalizacja chłopców urodzonych w latach 2005 i młodsi, czyli orlików rozpoczęła się w Legnicy. Organizatorem całej imprezy sportowej był Konfeks Legnica. Nasi piłkarze, jak na nich przystało, spisali się wyśmienicie. Do rywalizacji przystąpiły następujące ekipy: Miedź Legnica, MKS Miedź, Konfeks Legnica, Chojnowianka Chojnów.
07 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wybory prezydenckie 2015. Komisje Wyborcze w Gminie Chojnów
I tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja 2015, zaś ewentualna II tura- nastąpi dwa tygodnie później- 24 maja 2015. Poniżej informacje o numerach i granicach obwodów głosowania, siedzibach obwodowych komisji wyborczych, lokalach obwodowych komisji wyborczych dostosowanych do potrzeb wyborców niepełnosprawnych oraz składach obwodowych komisji wyborczych w Gminie Chojnów.
08 maj 2015, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
OGŁASZAMY KONKURS NA PROJEKT STROJU MASKOTKI SZKOŁY GIMNAZJUM NR 2!!!
I Ty możesz wejść do historii i tradycji naszej szkoły. Mamy swój hymn, którego autorką (słowa i muzyka) jest nasza absolwentka Ula Mras a teraz czas na kolejny trwały element jakim będzie szkolna maskotka. Ma ona przez lata stanowić kolejny nasz znak rozpoznawczy na imprezach i zawodach. Pomóżcie nam ją zaprojektować.
08 maj 2015, Czarni Rokitki, Wszystkich komentarzy: 0
Żaki z Rokitek po raz pierwszy pojawili się na murawie.
Wśród grup młodzieżowych klubu Czarni Rokitki możemy spotkać nie tylko juniorów, trampkarzy, ale także najmłodszych adeptów futbolu, czyli grupę żaków. Są to chłopcy urodzeni w latach 2005 i młodsi. Piłkarze trenują od niedawna, ale dzięki dobrej postawie szybko przystąpili do rozgrywek ligowych. W pierwszym spotkaniu rozegranym wczoraj, Czarni rywalizowali z Amico Lubin. Ich obecnym szkoleniowcem jest Piotr Seheniewicz, znany nam z doskonałej pracy z młodzieżą oraz Bogdan Hołowiak – nauczyciel Gimnazjum nr 1 w Chojnowie – specjalizujący się w piłce nożnej.
28 maj 2015, Elżbieta Kiełbasa KRUS , Wszystkich komentarzy: 0
Konkurs "Entuzjasta Bezpieczeństwa"- zagłosuj na najlepszą pracę!/ Zakończono głosowanie

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi i upowszechnienie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, PT KRUS w Legnicy wraz z Portalem Społecznościowym Miasta i Gminy Chojnów „Chojnów.pl” oraz Komendą Miejską Policji w Chojnowie, w 2015 roku organizuje I Ogólnoszkolny konkurs prasowy. W tym roku konkurs skierowany jest dla uczniów szkół podstawowych, z terenu Miasta i Gminy Chojnów.

07 maj 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 14
Zagospodarowanie wnętrza kwartału - Firma PHU Trans Piotr Agnieszka Osiadacz zakończyła prace
W kwietniu, na łamach portalu informowaliśmy o błyskawicznym postępie prac przy zagospodarowaniu podwórka ulic Witosa, Kolejowej, Kościuszki i pl. Dworcowego. Zgodnie z zapowiedzią, firma PHU Trans Piotr Agnieszka Osiadacz, odpowiedzialna za realizację pierwszej części inwestycji, zakończyła swoje prace dużo wcześniej niż obowiązujący termin. Choć firma miała czas do końca czerwca, prace zostały sfinalizowane już we wtorek.
06 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 9
Kolejne sukcesy Sigo Gim 1 działającego przy chojnowskiej "jedynce"
W ostatnim czasie klub kolarski Sigo Gim 1 działający przy chojnowskim Gimnazjum nr 1 czynnie uczestniczył w licznych zawodach sportowych. Jako pierwsza przyszła kolej na Czasówkę w Podgórzynie, gdzie kolarze rywalizowali w ruchu ulicznym otwartym. Nie było łatwo. Nasza zawodniczka Alicja Gałas wypadła świetnie zajmując doskonałe drugie miejsce wśród juniorek młodszych. Pozostałym adeptom dwóch kółek start w Podgórzynie niestety nie poszedł dobrze. Fatalny start, samochody na trasie przyczyniły się do nieco słabszych wyników.
06 maj 2015, Muzeum Regionalne , Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na wystawę czasową "Skarb z Głogowa"
Zapraszamy na wystawę czasową "Skarb z Głogowa" użyczoną przez Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Głogowie. Skarb liczący ponad 20638 monet i kilka tysięcy ich fragmentów, zdeponowany w latach 1210-1215 na terenie dawnej podgłogowskiej wsi Górka, należy do największych w Europie. Przypadkowo został odkryty w 1987 r. przez dwóch działkowców. Zapraszamy na wernisaż i prelekcję na temat skarbu 8 maja o godz. 17.00. Prelekcję wygłosi pracownik muzeum w Głogowie Krystian Książek. Wystawa potrwa do połowy czerwca.
06 maj 2015, Miejska Biblioteka Publiczna, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na wystawę kolaży Urszuli Kwiatkowskiej – Sznerch „HOLONY II”
Zapraszamy na wystawę kolaży Urszuli Kwiatkowskiej – Sznerch „HOLONY II”. Wernisaż: 8 maja, godz.18.00. Urszula Kwiatkowska - Sznerch bierze udział w różnorodnych inicjatywach o charakterze plastycznym, m.in. aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Otwartą Pracownię przy Galerii Sztuki w Legnicy. W ramach wystaw zbiorowych miała możliwość przedstawienia swoich prac plastycznych mieszkańcom Legnicy. W 2010 r. zadebiutowała na wystawie indywidualnej jako autorka prac-kolaży pod tytułem „HOLONY”. Wystawa "HOLONY II" będzie prezentowana w Galerii Młodych od 8 maja do 15 czerwca 2015 r.
06 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 4
Grupa Orlików nie do zatrzymania. Mamy kolejne zwycięstwo w turnieju!
Drużyna Orlików prowadzona przez Łukasza Kurczaka nie zwalnia tempa. W miniony weekend nasi piłkarze, reprezentujący biało niebieskie barwy, po raz kolejny zwyciężyli w turnieju piłki nożnej. Zawody sportowe tym razem odbyły się w Chocianowcu, który był gospodarzem. Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn.
06 maj 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Łukasz Niemczyk na Mistrzostwach Polski seniorów w boksie # Aktualizacja # - mamy zwycięstwo
Od 04 maja stolicą polskiego boksu męskiego dla mężczyzn staje się Szczecin. Wszystko za sprawą LXXXVI edycji Mistrzostw Polski Seniorów, w których – jak wynika ze wstępnych zgłoszeń – można spodziewać się udziału239 zawodników z 78 klubów. Jeżeli ilość ta ostatecznie się potwierdzi, to będziemy świadkami pobicia rekordu frekwencji uczestnictwa w krajowych mistrzostwach seniorów. Na uczestników szczecińskich zmagań czekają nie tylko ringowi rywale, szarfy i medale. Wszyscy startujący zawodnicy otrzymają od organizatora mistrzostw okolicznościowe koszulki.
06 maj 2015, Grzegorz Gajda, Wszystkich komentarzy: 8
Zgubiono dokumenty!
Witam, w dniu wczorajszy tj. 5.05.2015 na ulicy Artura Grottgera zostały zgubiony męski portfel. W środku był dowód osobisty, prawo jazdy, legitymacja studencka, karta płatnicza, a także gotówka.


Tel. kontaktowy: 725 417 141
Sklep Bigform