Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Archive - May 2015

11 May 2015, admin, All comments: 0
"Holony II"- Wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej- Sznerch

Na wystawie można zobaczyć kilkanaście prac, wykonanych różnymi technikami. Podczas spotkania, autorka opowiedziała o swojej twórczości. Pani Urszula bierze udział w różnorodnych inicjatywach o charakterze plastycznym, m.in. aktywnie uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Otwartą Pracownię przy Galerii Sztuki w Legnicy.

11 May 2015, admin, All comments: 0
Festyn majowy z udziałem motocyklistów

Mszą świętą i paradą przez Chojnów, Jaroszówkę, Rokitki i Białą, motocykliści rozpoczęli w sobotę sezon 2015. Przed godziną 16-stą, wrócili na plac zielony przy Gimnazjum nr 1, na popołudnie zaplanowano bowiem występy artystyczne i konkurencje motocyklowe.

14 May 2015, admin, All comments: 0
SPOTKANIA Z DR MARKIEM SIKORSKIM

W ramach XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zaplanowano między innymi spotkania z dr Markiem Sikorskim, które odbyły się w dniu wczorajszym. O godzinie 12.00, Salę Edukacyjną po brzegi wypełniły dzieci z chojnowskich szkół podstawowych, aby wysłuchać prelekcji pod hasłem "Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej". Na godzinę 17-stą, zaplanowano wykład dla dorosłych "Smoki i smokobójstwo. Mit walki dobra ze złem".

18 May 2015, admin, All comments: 0
„Grenlandia- zielona (czy biała) wyspa?”- spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem

W dniach 8-15 maja, obchodziliśmy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w ramach którego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy kolaży Urszuli Kwiatkowskiej- Sznerch, Biblioteczna Akademia Malucha „Smok wawelski”, spotkania z dr Markiem Sikorskim: prelekcja z ilustracjami dla dzieci „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej” i wykład dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem”. Ostatnie z cyklu spotkań w ramach Tygodnia Biblioteki odbyło się w piątkowe popołudnie. Gościem był dr hab. prof. Henryk Marszałek, który przygotował interesujący wykład pod hasłem „Grenlandia- zielona (czy biała) wyspa?”.

22 May 2015, admin, All comments: 0
JARMARK Z POCZĄTKU XX WIEKU ZA NAMI!

Za sprawą Powiatowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Chojnowa, na chwilę przenieśli się w rzeczywistość sprzed 100 lat. Wczorajsze popołudnie, na które zaplanowano jarmark z początku XX wieku, wszystkim dostarczył mnóstwo wrażeń i emocji. Nawet przelotne opady deszczu nie zniechęciły do wspólnej zabawy. Szczególną uwagę przykuwały kostiumy, które podkreślały charakter wydarzenia. W centrum miasta rozbrzmiewała głośna muzyka, na scenie pojawił się również chór "Skoranta". Na licznych straganach pojawiły się starocie, różnorodne ozdoby i pamiątki, a także pyszne ciasta i przekąski.

30 May 2015, Maciek, All comments: 0
Ciężka przeprawa Rokitek zakończona porażką.
Nie tylko Chojnowianka nie spisała się w dzisiejszym dniu. Godzinę po rozpoczęciu zmagań w Chojnowie, w Przemkowie Czarni Rokitki walczyli o punkty w klasie okręgowej. Rywalem był lokalny Zamet, który miał być łatwym przeciwnikiem. Losy tego spotkania nie potoczyły się po myśli trenera Dragana, który od pierwszych minut ustawił swoich podopiecznych bardzo asekuracyjnie.
30 May 2015, Maciek, All comments: 2
Chojnowianka nadal w "dołku". Kolejna przegrana w IV lidze_(foto)
Dzisiejszego popołudnia, kilka chwil po godzinie 15:00, rozpoczęło się kolejne spotkanie IV ligi dolnośląskiej z udziałem KS Chojnowianka. Biało niebiescy, przed własną publicznością, zmierzyli się z Olimpią Kowary – tą samą, z którą jesienią wygraliśmy 2:1. Nieliczna grupa około 50 kibiców zgromadziła się na bocznej płycie, aby dopingować naszych zawodników.
30 May 2015, Maciek, All comments: 0
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu woj. Lubuskiego i Dolnośląskiego i UKK Oriens
W ostatni weekend UKK Oriens, działający przy Gimnazjum nr 2, wziął udział w kolejnych zawodach sportowych. Tym razem były to Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu Województwa Lubuskiego i Dolnośląskiego w kat. młodzik i młodziczka
30 May 2015, Maciek, All comments: 0
Korput i Mroczkowski wyjechali do Czech na międzynarodowy turniej.
Dwóch naszych bokserów wraz z trenerem Lewandowskim w dniu wczorajszym wyruszyło do Czech na Międzynarodowy Turniej Bokserski. Nasz szkoleniowiec zabrał dwóch znakomicie przygotowanych zawodników: Alana Korputa oraz naszego mistrza Kamila Mroczkowskiego. Jeszcze w dniu wczorajszym odbyły się pierwsze walki. Do rywalizacji przystąpił nasz lżejszy pięściarz. Młody Alan spisał się na miarę oczekiwań zwyciężając jednogłośnie na punkty swojego rywala.
29 May 2015, admin, All comments: 0
Za nami trzeci- ostatni dzień Olimpiady Lekkoatletycznej (video)
Za nami trzeci- ostatni dzień Olimpiady Lekkoatletycznej. W dniu wczorajszym, do rywalizacji stanęli uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół. Uczestnicy spróbowali swoich sił w następujących konkurencjach: bieg na 100m, skok w dal, pchnięcie kulą, bieg długi. Po zliczeniu wszystkich punktów, wyłoniono najlepszych lekkoatletów szkoły.
29 May 2015, UG Chojnów, All comments: 0
Warsztaty z „Ekonomi Społecznej” w Urzędzie Gminy Chojnów

Wójt Gminy Chojnów oraz LGD Wrzosowa Kraina zapraszają wszystkich liderów, aktywnych działaczy, samorządowców, pracowników administracyjnych, przedsiębiorców, NGO'sów oraz wszystkich chętnych zainteresowanych tematyką ekonomii społecznej z terenu gmin Wrzosowej Krainy.

1 czerwca 2015 r., godz. 8.00

Urząd Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1, sala nr 6

29 May 2015, Maciek, All comments: 6
Chojnowianka i Rokitki - dwa ważne spotkania w sobotę!
Kolejny ciężki weekend czeka piłkarzy KS Chojnowianka. Podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego już jutro o godzinie 16:00 rozpoczną kolejne zmagania IV ligowe. Tym razem, przed własną publicznością zmierzymy się z Olimpią Kowary. Będzie to niezwykle ważne spotkanie i być może mecz na przełamanie, choć nie możemy oczekiwać spektakularnych wyników. Przypomnijmy, że 25 października 2014 KS Chojnowianka odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w IV lidze dolnośląskiej właśnie z jutrzejszym rywalem. Po doskonałym pojedynku, w meczu wyjazdowym, ograliśmy rywala 2:1.
29 May 2015, Maciek, All comments: 0
Podziękowanie dla Małgorzaty Urody od zawodników, rodziców oraz Zarządu Sigo Gim 1
W ostatnich dniach jeden z treningów klubu kolarskiego Sigo Gim 1 działającego przy Gimnazjum nr 1 w Chojnowie zamienił się w spotkanie z dietetykiem – Małgorzatą Urodą. Cały wykład trwał przeszło godzinę i dostarczył młodym adeptom dwóch kółek sporo wartościowej wiedzy. Spojrzenie kolarzy na sport zdecydowanie zmieniło się. Jak się okazało znana naszym czytelnikom Małgorzata Uroda przekazała bardzo wartościowe informacje dotyczące żywienia podczas sporego wysiłku fizycznego.
28 May 2015, Maciek, All comments: 0
Międzynarodowe zawody WKKW w Budapeszcie z udziałem Sylwii Kupczyk i Artura Społowicza
Kolejna trudna impreza sportowa przed reprezentantami KJ Jaroszówka. Tym razem nasi zawodnicy wybrali się na Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego do Budapeszt na Węgrzech. Sylwia Kupczyk wraz ze swoim szkoleniowcem, a także czynnym zawodnikiem – Arturem Społowiczem rywalizować będą poza granicami naszego kraju.
29 May 2015, Gimnazjum nr 2, All comments: 0
DEBIUT MAŻORETEK Z "DWÓJKI" JUŻ WKRÓTCE !!! (video)

Historia mażoretek liczy już ponad dwieście lat i wywodzi się z Francji. Mażoretki – wyraz zapożyczony z jęz. francuskiego (majorette), oznacza młode dziewczyny ubrane w paradne stroje zawierające elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. W marcu tego roku przy Gimnazjum nr 2 w Chojnowie powstała pierwsza grupa chojnowskich mażoretek. Od marca uczennice naszej szkoły pilnie trenują tę wcale nie łatwą (jakby się wydawało) sztukę.