Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - maj 2016

04 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Trzeciomajowe spotkanie pod obeliskiem

W mało którym państwie święto uchwalenia pierwszej konstytucji uznawane jest za święto narodowe i dzień wolny od pracy - na Litwie oraz zwłaszcza w Polsce dzień ten obchodzony jest w wyjątkowy sposób. Chojnowskie uroczystości ku czci twórców pierwszej ustawy zasadniczej w Europie tradycyjnie odbyły się przy obelisku na ulicy Chmielnej.

04 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Potyczki Kulinarne Gigantów w Gimnazjum nr 2

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w miniony piątek zmierzyli się w pierwszej edycji Potyczek Kulinarnych Gigantów. W rywalizacji podzielonej na część teoretyczną i praktyczną udział wzięły drużyny, składające się z czterech osób. Konkurs zakończył się zwycięstwem klas pierwszych.

04 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Barokowa sobota na Zamku Piastów Legnicko-Brzeskich

Majowy weekend rozpoczął się od wyjątkowego koncertu w sali wystawowej Muzeum Regionalnego. Chojnowskiej publiczności zaprezentowali się uczestnicy pracowni wokalnej Agnieszki Justyny Szumiłow nieco innym niż zazwyczaj repertuarze...

04 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Matura 2016 – pierwszy dzień egzaminu dojrzałości

Tegoroczni maturzyści o godz. 9.00 przystąpili do egzaminu dojrzałości. Na pierwszy ogień pójdzie obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego. O godz. 14.00 uczniowie będą mogli zmierzyć się z poziomem rozszerzonym z tego przedmiotu.

04 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki wtorkowych rozgrywek piłkarskich
Długi majowy weekend już za nami. Kibice lokalnej ligi piłkarskiej nie mogli wczoraj narzekać na brak sportowych emocji. Stadion Chojnowianki przyciągnął na trybuny sporą rzeszę fanów. O godz. 17.00 rozpoczął się derbowy mecz ziemi chojnowskiej, naprzeciw siebie stanęły drużyny Czarnych Rokitki i Chojnowianki Chojnów.
02 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Plan wtorkowych rozgrywek piłkarskich
Weekend majowy w pełni, a przed nami kolejna dawka emocji w regionalnej lidze piłki nożnej. W klasie okręgowej dojdzie do derbowego pojedynku na ziemi chojnowskiej. Chojnowianka Chojnów na własnym boisku zmierzy się z zespołem Czarnych Rokitki.
02 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Burza Gołaczów straciła kolejne punkty

W sobotnie popołudnie w Paszowicach odbył się typowy mecz o 6 punktów. Na murawie spotkały się zespoły tamtejszego Rataja i Burzy Gołaczów.

06 maj 2016, Partnerstwo,
Dwa dni świętowania - chojnowska Mrówka ma już 3 lata!

Ostatnie dni kwietnia ubiegły nam pod znakiem wielkiego świętowania w Mrówce. Chojnowski market budowlany obchodził bowiem trzecią rocznicę powstania. Na wszystkich gości, którzy odwiedzili 29 i 30 kwietnia sklep, czekały liczne atrakcje i konkursy z cennymi nagrodami.

02 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka przegrywa w Złotoryi

W sobotę drużyna Chojnowianki Chojnów udała się na mecz z Górnikiem Złotoryja. Jak pokazał nam czas, rywalizacja obu zespołów wpisała się na dobre w historii regionalnej piłki. Starciu drużyn zawsze towarzyszyło sporo emocji i nerwów, nie tylko na murawie, ale i wśród dopingujących kibiców.

02 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Remis w Rokitkach

W sobotę o godz. 16.00 na boisku w Rokitkach naprzeciw siebie stanęły zespoły Czarnych i Kaczawy Bieniowice. Według ligowej tabeli, to goście byli faworytem tego spotkania, jednak dobra gra zespołowa Czarnych nie pozwoliła im na zwycięstwo.

02 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Sokół Krzywa bez kompletu punktów

W sobotnie popołudnie, o godz. 14.00 na murawie w Krzywej spotkały się zespoły tamtejszego Sokoła i Wilków Różana. Mecz przebiegał dość spokojnie, z zauważalną lekką przewagą gości.

01 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 2
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Weekendowe granie rozpoczęło się w sobotę w Złotoryi, gdzie miejscowa drużyna podejmowała Chojnowiankę Chojnów. Goście, podbudowani ostatnim zwycięstwem w lidze, chcieli urwać punkty rywalowi zza miedzy. W tym spotkaniu bramki zdobywali podopieczni Mirosława Zielenia, aplikując trzy bramki drużynie z Chojnowa.

01 maj 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Blues-rockowe obchody 3 maja

3 maja - kolejna rocznica uchwalenia drugiej ustawy zasadniczej na świecie - tym samym święto narodowe w Polsce i na Litwie. Chojnowskie obchody rozpoczną się od tradycyjnego złożenia kwiatów w hołdzie patriotom po obeliskiem na ulicy Chmielnej. O godzinie 15:00 czeka nas natomiast kolejna edycja koncertów na Rynku, poprzedzona paradą motocykli!

01 maj 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Pożegnania nadszedł czas…

W piątek, 29 kwietnia, w sali chojnowskiego MOKSiR-u odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas 3 Liceum Ogólnokształcącego oraz 4 Technikum z Powiatowego Zespołu Szkół.

04 maj 2016, Partnerstwo,
Bistro u Sabcia zmienia się na lato!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich bywalców Bistra u Sabcia - lokal poszerza swoją działalność, powiększając kartę dań oraz otwierając letni ogródek. Na gości czekać będą jeszcze większe porcje dań w równie dogodnych cenach!