Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - lipiec 2016

07 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wypadek na Lubińskiej. Jedna osoba w szpitalu

Do poważnego wypadku doszło dzisiejszego popołudnia na skrzyżowaniu ulic Lubińskiej, Zielonej i Baczyńskiego. W wyniku zderzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

07 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów czeka nas wielkie święto miłośników starej motoryzacji. Trwają zapisy

Po raz pierwszy w naszym mieście i gminie! Mowa rzecz jasna o Zlocie Pojazdów Zabytkowych oraz Rajdzie Ziemi Chojnowskiej - obie imprezy, organizowane przez Klub Miłośników Starej Motoryzacji "Oldtimer Chojnów" odbędą się w sierpniu, jednak już teraz osoby chcące wziąć udział mogą się zgłaszać.

07 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przerwy w dostawie wody!

Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej informuje mieszkańców o przerwach w dostawach wody, które nastąpią najbliższej nocy.

06 lipiec 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
PWSZ im. Witelona w Legnicy po raz szósty Uczelnią Liderów!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy, 5 lipca w Pałacu Królewskim Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Warszawie podczas uroczystości podsumowującej VI edycję Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Szkół Wyższych „Uczelnia Liderów”, organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego została wyróżniona certyfikatem „Uczelnia Liderów 2016”.

11 lipiec 2016, Partnerstwo,
Restauracja "Pod Jeleniem" przenosi się w nowe miejsce!

Kto w naszym mieście nie zna restauracji Pod Jeleniem? Po "Kuchennych Rewolucjach" Magdy Gessler chyba nie ma już takiej osoby. Wkrótce ten chojnowski lokal gastronomiczny zmieni swoją siedzibę, która już od kilku miesięcy powstaje w Rynku.

06 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Krótka wichura - duże zamieszanie. Powalone drzewa przeszkodą dla kierowców

Zaledwie kilkanaście minut trwała wichura jaka przetoczyła się nad naszą okolicą - zamieszanie jakie wywołała wystarczyło by postawić na nogi strażaków i służbę drogową. Największe utrudnienia czekały na kierowców w Starym Łomie, gdzie wiatr powalił całe drzewo.

09 lipiec 2016, Urząd Gminy Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Gorrrrąca ZUMBA podczas Święta Sportu i Zdrowia w Michowie

W niedzielę 10 lipca podczas Święta Sportu i Zdrowia zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników Zumby i dobrej zabawy na wyjątkowy trening ZUMBY!

05 lipiec 2016, Koleje Dolnośląskie, Wszystkich komentarzy: 0
Zmiany w rozkładach jazdy pociągów Wrocław - Drezno

Koleje niemieckie poinformowały o rozpoczęciu prac remontowych pomiędzy stacjami Dresden-Klotzsche i Dresden HBF. W związku z tym od 5 do 19 lipca niektóre pociągi na tym odcinku mogą doznawać kilkuminutowych opóźnień. W dniu 17 lipca (niedziela) wybrane pociągi zostaną zastąpione autobusami komunikacji zastępczej. Szczegóły można znaleźć w rozkładach jazdy.

11 lipiec 2016, Partnerstwo,
Praca w Chojnowie

NTT Group to firma oferująca części do napędów mechanicznych. Do naszego oddziału w Chojnowie zajmującego się produkcją elementów napędowych poszukujemy kandydatów na stanowisko...

05 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Legnicka policja przestrzega motocyklistów przez brawurową jazdą

Brak wyobraźni i brawurowa jazda to przyczyna ogromnej ilości poważnych zdarzeń drogowych, w tym także tragicznych. Do jednego z wypadków doszło wczoraj, na drodze krajowej nr 94 między Legnicą i Chojnowem. 18-letni motocyklista podczas manewru wyprzedzania uderzył w tył samochodu co spowodowało przewrócenie motocykla i w rezultacie poważne obrażenia...

05 lipiec 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Wybierz PWSZ im. Witelona w Legnicy!

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy do 4 sierpnia br. trwa rekrutacja kandydatów na I rok studiów. W ofercie edukacyjnej przyszli studenci mają do wyboru praktyczne kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz studia magisterskie. Są to zarówno kierunki ekonomiczne, humanistyczne, medyczne, prawne, techniczne jak i ścisłe.

05 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przegląd lokalnej twórczości: "Rejstr Chwil" Piotra Misikiewicza (konkurs)

Nie minął nawet miesiąc od premiery tomiku wierszy Piotra Misikiewicza a już niemal cały pierwszy nakład został wyprzedany. Czy rzeczywiście jest to pozycja warta uwagi? Opinię na temat zawartości zostawiamy Państwu, a my w paru zdaniach zaprezentujemy zawartość tej nowej pozycji księgarskiej - warto bowiem wspominać o lokalnych artystach i ich dziełach.

15 lipiec 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Powraca chojnowska Muzyka w Rynku

Tradycyjnie już, w okresie wakacyjnym na chojnowskim Rynku odbędzie się kolejna edycja Muzyki w Rynku. 17 lipca będziemy mieli okazję do wspólnej zabawy.

04 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do udziału w konkursie

"To co kocham w jesieni" -to tytuł konkursu organizowanego przez wydawnictwo MBBOOKS. Zabawa polega na zaprojektowaniu okładki książki "Jesień plecień" autorstwa Margarett Borroughdame. Prace plastyczne w naszym mieście przyjmuje Miejska Biblioteka Publiczna.

06 lipiec 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Deszczowy Świat pod Kyczerą i Łemkowski Kermesz - to, czym żyły Zamienice w sobotę (wideo)

Świat pod Kyczerą to największa impreza folklorystyczna na Dolnym Śląsku i jedna z największych w Polsce. Koncerty w ramach festiwalu goszczą zarówno na Dolnym Śląsku jak i w Małopolsce. Na zamienickiej scenie zaprezentowały się zarówno zespoły z Polski - w tym lokalne grupy z terenu...