Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - sierpień 2015

27 sierpień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zbrodnia z "Amoku" doskonałym materiałem na film? Zainteresowanie nie tylko ze strony Hollywood
"Amok" Krystiana Bali budzi zainteresowanie również wśród rodzimych twórców. Wczoraj informowaliśmy o hollywoodzkiej produkcji "True Crimes", która ma powstać według scenariusza Jeremy'ego Brocka.Film w oparciu o książkę chojnowskiego pisarza odsiadującego właśnie wyrok 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo, powstanie również w Polsce; jego reżyserii podjęła się Kasia Adamik. Film ten, nie będzie jednak ekranizacją książki; jego powstanie ma związek z sprawą morderstwa, za które Bala został skazany - ma opowiadać historię pisarza, który opisał w książce własną zbrodnię
26 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Tomasz "Góral" Adamek w Chojnowie!
Bardzo dobre relacje pomiędzy Tomaszem „Góralem” Adamkiem, a naszym klubem Champion Chojnów Powiat Legnicki doprowadziły do kilku sparingów pomiędzy naszym młodym talentem – Kamilem Mroczkowskim, a samym „Góralem”.
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Legnicka policja przestrzega przed oszustami.
Kolejne doniesienia legnickiej policji o pojawieniu się w okolicy oszustów, wyłudzających dane osobowe od osób starszych. Ostatni taki przypadek, opisywany przez policję, dotyczył kobiety przedstawiającej się jako pracownica przychodni zdrowia. Odwiedzając 74-latkę i wręczając jej 100 złotych poinformowała, że jest to wypłata ze specjalnego funduszu Unii Europejskiej dla osób starszych z problemami zdrowotnymi. By przyjąć pieniądze, poszkodowana musiała podpisać formularz ze swoimi danymi. Następnie, po odmówieniu podpisania dokumentów, oszustka poprosiła o dowód osobisty, spisując z niego dane osobowe oraz robiąc jego zdjęcie.
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Scenarzyści z Hollywood zainteresowani zbrodnią doskonałą chojnowskiego pisarza.
Głośno wokół książki "Amok" po raz pierwszy zrobiło w momencie gdy trafiła w ręce śledczych, badających sprawę morderstwa Dariusza Janiszewskiego. Ów mężczyzna w 2000 roku został zamordowany; jego ciało zostało wyłowione pod koniec roku z Odry, w okolicach Chobieni. Kluczowym elementem w sprawie okazał się telefon zamordowanego, który został odnaleziony dopiero po latach w archiwum jednej z aukcji internetowych. Jak się okazało w śledztwie, osobą wystawiającą na sprzedaż ów przedmiot był właśnie Krystian Bala; działający pod nickiem Chris b.
26 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Tomasz "Góral" Adamek vs Kamil Mroczkowski. Pierwszy sparing za nami. Będą kolejne!
Sparing o którym pisaliśmy jeszcze w ubiegłym tygodniu pomiędzy Tomaszem „Góralem” Adamkiem, a Kamilem Mroczkowskim doszedł do skutku. Nasz młody pięściarz zyskał kolejne doświadczenie ringowe. Wczoraj, w pobliskim Karpaczu, obaj pięściarze skrzyżowali rękawice. Był to oczywiście sparing, ale wiadomo, że podczas takiej próby wiele ciosów sięga celu i na pewno nie są one lekkie do przyjęcia.
27 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Rolnicy poszkodowani przez suszę mają szansę na oszacowanie szkód.
Rolnicy z terenu Gminy Chojnów, których szkody wywołane przez suszę przekroczyły 30% średniej rocznej produkcji rolnej całego gospodarstwa lub działu specjalnego produkcji rolnej mają możliwość złożenia wniosków z prośbą o oszacowanie szkód.
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
XIII sesja Rady Gminy Chojnów - już 28 sierpnia.
28 sierpnia 2015 roku, w sali nr 6 Urzędu Gminy, przy ulicy Fabrycznej 1 odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Chojnów.
27 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Nowe stoliki na Placu Wogezów przyciągają pasjonatów szachów.Kolejna drobna inwestycja w rozrywkę dla mieszkańców Chojnowa. Na placu Wogezów, przy ulicy Reja pojawiły się dwa nowe stoliki do szachów. Pasjonaci tej gry mają nowe miejsce w którym mogą się spotkać razem ze znajomymi.
26 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Mobilny Punkt Informacyjny w Gminie Chojnów już 28 sierpnia.
Już w piątek, 28 sierpnia w Urzędzie Gminy Chojnów przy ulicy Fabrycznej 1, będą miały miejsce bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, dotyczące pozyskania funduszy unijnych.
28 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 2
Całkiem nowa A4 i S3 ze Szczecina do Bolkowa - planowane inwestycje drogowe w okolicy Chojnowa.
Autostrada A4 jest jedną z najstarszych dróg tego typu w Polsce. Wybudowana jako Reichsautobahn 9, łącząca Berlin - stolicę Rzeszy Niemieckiej, z Wrocławiem, ówcześnie stolicą Prowincji Śląsk, dziś dzieli się na kilka odcinków - pomiędzy Wrocławiem a Krzyżową jest to autostrada A4, fragment łączący skrzyżowanie w Krzyżowej z węzłem w Golnicach oznaczony jest obecnie znakiem A18, z kolei odcinek z Golnic do granicy polsko-niemieckiej w Olszynie rangę autostrady utracił już wiele lat temu - trudno się dziwić, południowa jezdnia w kierunku Wrocławia nie była remontowana od czasu jej budowy.
24 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Skradziono damską torebkę z Jubilatki. Poszkodowana oferuje wysokie znaleźne.
W minioną sobotę z restauracji „Jubilatka” skradziono damską torebkę. Zginęła cała masa dokumentów m.in.: portfel wraz z kartami kredytowymi, dowód osobisty, dokumentacja medyczna. Oprócz tego w torebce były: kluczyki do samochodu, telefon komórkowy, aparat fotograficzny. Poszkodowana zwraca się o prośbą o zwrot chociażby dokumentów. Przewidywane jest wysokie znaleźne.
24 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny groźny wypadek w Rokitkach. Samochód wylądował na drzewie.
Dziś około godziny 09:00 doszło do kolejnego wypadku w miejscowości Rokitki. Kobieta kierująca pojazdem marki Audi, jadąc w kierunku Chojnowa, z niewiadomych przyczyn wpadła w poślizg, opuściła drogę i uderzyła w drzewo. Na miejscu zdarzenia widać ewidentne ślady zjechania na pobocze, co było najprawdopodobniej główną przyczyną całego incydentu.
31 sierpień 2015, Partnerstwo,
Nowe inwestycje z keramzytu na terenie Chojnowa. Firma "D.S Dariusz Sywak" zaprasza.
Firma "D.S Dariusz Sywak" stała się już filarem chojnowskich inwestycji deweloperskich. Wszystko rozpoczęło się od pierwszej inwestycji, jaką było wybudowanie kamienicy przy ul. Długosza. Prężnie działająca firma postawiła na materiał przyszłościowy i całość wykonała techniką keramzytową. W zaskakującym tempie powstała piękna kamienica, która do dziś jest wizytówką ulicy Długosza. Mieszkania rozeszły się jak przysłowiowe "ciepłe bułeczki".
23 sierpień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mecz straconych szans w Rokitkach.
Dzisiejsze popołudnie na długo pozostanie w głowach piłkarzy z Rokitek. Czarni, przed własną publicznością podejmowali Spartę Grębocice. Od początku wiadomo było, że będzie to bardzo trudna rozgrywka. Trener Dragan przegrupował szeregi, Światłoń trafił do linii pomocy, w obronie zagrali Pater, Płachta, Pachura D. oraz Białek.
31 sierpień 2015, Adam, Wszystkich komentarzy: 0
Wakacyjne wspomnienia przed zbliżającym się rokiem szkolnym.
Już jutro wszyscy chojnowscy uczniowie stawią się w porannych godzinach w swoich szkołach na rozpoczęciu roku. Ostatni dzień wakacji to doskonała okazja do krótkiego podsumowania mijającego okresu wakacyjnego. Jak wspominają go uczniowie z naszego regionu? Czego oczekują w nowym roku szkolnym?