Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Archive - August 2015

06 August 2015, Cuprum Arena , All comments: 0
Zabawa w modę w Galerii Cuprum Arena

Dzieci, które lubią się ubierać, przebierać i bawić w modę lub po prostu cieszy ich obecność na scenie, mogą wziąć udział w castingu na modelki i modeli organizowanym przez Cuprum Arena. Do zabawy galeria zaprasza również rodziców, którzy będą mogli zaprezentować się na wybiegu wspólnie ze swoimi pociechami już 20 września, podczas Święta Małej Wielkiej Mody.

06 August 2015, admin, All comments: 0
Drugi rok reformy podręcznikowej

To już drugi rok reformy podręcznikowej. 1 września 2014 r. bezpłatny podręcznik „Nasz elementarz” dostali uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych. Szkoły dostały natomiast dotację celową na zakup dla nich ćwiczeń. Reforma wprowadzana jest etapami. Do 1 września 2017 r. darmowe podręczniki i ćwiczenia dostaną uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i gimnazjów. Rodzicu,sprawdź za co od 1 września 2015 r. nie musisz płacić!

06 August 2015, admin, All comments: 1
Wernisaż wystawy "Egelsbach oczami swoich Artystów"
W dniu wczorajszym, w Baszcie Tkaczy odbył się wernisaż wystawy "Egelsbach oczami swoich artystów". Wspólna inicjatywa MOKSiR, Gildii Artystów Chojnowa i Muzeum Regionalnego w Chojnowie pozwala zaznajomić naszych mieszkańców z dokonaniami Artystów z naszego miasta partnerskiego. Na wystawie znajduje się ponad 20 prac wykonanych różnymi technikami. Będzie ona dostępnaw Baszcie Tkaczy do końca sierpnia. Wszystkich chojnowian serdecznie zapraszamy do obejrzenia prac, po wcześniejszym ustaleniu z Muzeum Regionalnym.
06 August 2015, admin, All comments: 0
Punkt bezpłatnych porad prawnych dla mieszkańców Gminy Chojnów
Mieszkańcy Gminy Chojnów mogą skorzystać z porad radcy prawnego w każdy czwartek, w siedzibie Urzędu Gminy Chojnów, ul. Fabryczna 1, 59-225 Chojnów, pokój 103. Na spotkanie można umówić się telefonicznie-nr 76 8188-502.
05 August 2015, admin, All comments: 0
W Chojnowie powstały nowe place zabaw
W ostatnich tygodniach na terenie naszego miasta powstały trzy place zabaw. Nowe miejsca, w których czas mogą spędzać najmłodsi znajdują się przy "Morskim Oku", we wnętrzu kwartału oraz przy ul. Paderewskiego. Wszystkie trzy obiekty zostały wykonane przezfirmę Magic Garden- Place zabaw z Pakościa.
05 August 2015, admin, All comments: 0
Zapraszamy na warsztaty z cyklu "Czym skorupka za młodu..."
Projekt "Czym skorupka za młodu..."realizowany jest na podstawie umowy dotacyjnej podpisanej 19 maja przez Stowarzyszenie "Rokitki - nasza Wspólna sprawa" w ramach Programu DZIAŁAJ LOKALNIE IX. Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbywają się w ramach projektu. Najbliższe, pn.: ,,Historyk duży – historyk mały”,odbędą się 14 sierpnia 2015 r.w Budziwojowie.
05 August 2015, ChZGKiM, All comments: 8
Zmiana godzin pracy ChZGKiM
W ZWIĄZKU Z UTRZYMUJĄCYMI SIĘ WYSOKIMI TEMPERATURAMI W DNIACH OD 05.08.2015 R. DO 14.08.2015 R. CHOJNOWSKI ZAKŁAD GOSPODARKI KOMUNALNEJ I MIESZKANIOWEJ W CHOJNOWIE BĘDZIE CZYNNY W GODZINACH OD 6.00 DO 14.00.
W W/W DNIACH KASY ZAKŁADU BĘDĄ CZYNNE DO GODZINY 13.30.

ZA UTRUDNIANIA PRZEPRASZAMY.
04 August 2015, admin, All comments: 0
ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY "EGELSBACH OCZAMI SWOICH ARTYSTÓW"
Przez cały sierpień zapraszamy chojnowian do zwiedzania wystawy prac twórców z partnerskiego miasta Egelsbach. Wspólna inicjatywa MOKSiR, Gildii Artystów Chojnowa i Muzeum Regionalnego w Chojnowie (podziękowania dla p. Jerzego Janusa za udostępnienie przestrzeni) pozwala zaznajomić naszych mieszkańców z dokonaniami Artystów z Niemiec. Wystawa w Baszcie Tkaczy do obejrzenia po wcześniejszym uzgodnieniu z Muzeum Regionalnym. Wernisaż - 05 sierpnia 2015 o godz. 17.00. Zapraszamy!
04 August 2015, admin, All comments: 1
Akcja Biegam Bo Lubię wróciła do Chojnowa!
W niedzielę, na Stadionie Miejskim odbył się pierwszy trening w ramach akcji Biegam Bo Lubię. Choć frekwencja nie była zbyt wysoka- w spotkaniu wzięło udział 9 osób, nie przeszkodziło to w doskonałej zabawie.
04 August 2015, admin, All comments: 12
Spotkanie członków i sympatyków KS Chojnowianka
W dniu wczorajszym w Domu Schrama odbyło się spotkanie członków i sympatyków KS Chojnowianka. Zgodnie z zapowiedzią, obecni poruszyli sprawę pierwszego zespołu seniorów. Jak wiadomo, głównym problemem jest brak zawodników, który stawia pod znakiem zapytania fakt, czy drużyna przystąpi do rozgrywek w rundzie jesiennej. Mimo rezygnacji prezes Członki, która zdaniem wielu zawodników była powodem odejścia z drużyny, piłkarze nie chcą wrócić do gry. Obecni próbowali dostrzec i ustalić przyczyny negatywnej atmosfery panującej w drużynie. Na treningach pojawia się raptem kilku zawodników.

04 August 2015, UG Chojnów, All comments: 3
Skrócony czas pracy Urzędu Gminy Chojnów
Z uwagi na utrzymujące się wysokie temperatury, w dniach 04.08.2015 – 07.08.2015r. Urząd Gminy Chojnów będzie czynny do godziny 14.00. W w/w dniach kasa Urzędu będzie czynna do godziny 13.30. Za utrudnienia przepraszamy.
04 August 2015, Małgorzata Uroda, All comments: 0
Pomysł na słodkie śniadanie dla Przedszkolaka i nie tylko

Dzieci uwielbiają śniadania na słodko. Poniżej kilka pomysłów na pierwszy posiłek dnia, który mimo, że z cukrem to jednak wniesie do diety naszego dziecka wiele cennych składników i przełamie opory co do niektórych produktów.

08 August 2015, Partnerstwo ,
Firma GB Sp. z.o.o. poszukuje pracowników

Firma GB Sp. z.o.o. , z siedzibą przy ul. Kilińskiego 37 w Chojnowie, poszukuje pracowników na stanowiska:

- monter stolarki okiennej i drzwiowej

- serwisant - pomiarowiec

08 August 2015, Partnerstwo ,
"Smaczna Budka" wkrótce w nowej odsłonie!
"Smaczna Budka" wkrótce w nowej odsłonie! W miesiącu sierpniu lokal będzie nieczynny, lecz już od września wznowi działalność w nowym miejscu i pod inną nazwą, która póki co pozostaje tajemnicą. Już dziś zapraszam wszystkich dotychczasowych oraz nowych Klientów do skorzystania z oferty. O dokładnej dacie otwarcia poinformuję w kolejnym ogłoszeniu. Liczę na to, że do nowego lokalu Klienci będą przybywać tak licznie jak do "Smacznej Budki"!
04 August 2015, admin, All comments: 0
Rozpoczął się II cykl Wakacji z Biblioteką Miejską
Wczoraj rozpoczął się drugi, tygodniowy cykl Wakacji z Biblioteką Miejską. Podczas pierwszych zajęć, dzieci wysłuchały fragmentu powieści, po czym za pomocą szablonów i plasteliny stworzyły swoje dinozaury. Wykazały się dużą kreatywnością, a ich prace trafią na wystawę. Przed uczestnikami spotkań jeszcze cztery dni ciekawych zadań i nowych wyzwań.