Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - sierpień 2016

17 sierpień 2016, ZKRPiBWP / ZWiRWP, Wszystkich komentarzy: 0
Zaproszenie na obchody Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej
Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego zapraszają członków zwyczajnych, podopiecznych i wspierających na uroczystość w obchodach Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej, które odbędą się...
16 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święto Wojska Polskiego od strony rozrywkowej

Część artystyczną tegorocznych obchodów Święta Wojska Polskiego rozpoczęła grupa Harward; później na scenie zaprezentowały się zespoły folklorystyczne z terenu sąsiedniej Gminy Chojnów. Gwiazdami wieczoru byli jednak Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Tak prezentowały się obchody tegorocznego Święta Wojska Polskiego od strony rozrywkowej.

16 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
27-letni chojnowianin zatrzymany za włamania i kradzieże

Kolejny sukces chojnowskiej policji. Tym razem zatrzymany został 27-letni mieszkaniec Chojnowa, podejrzany o włamania do pomieszczeń piwnicznych.

16 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lance do boju, szable w dłoń. Bolszewika goń, goń, goń

Po nieco smutnych i pełnych refleksji obchodach rocznicy wybuchu powstania warszawskiego, nadszedł czas na świętowanie naszego sukcesu. Dokładnie 96 lat temu na Mazowszu doszło do bitwy, która przeszła do historii naszego państwa jako "Cud nad Wisłą". Bitwa stanowiła zwieńczenie trwającej ówcześnie wojny polsko-bolszewickiej - zakończonej dla nas zwycięstwem (chociaż nawet i to czasami jest kwestionowane).

16 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami Letni Koncert Organowy w wykonaniu Filipa Borkowskiego

Już po raz trzeci chojnowska fara przyciągnęła do swojego wnętrza miłośników muzyki organowej. W niedzielny wieczór kościół gościł trzeci z Letnich Koncertów Organowych, tym razem w wykonaniu Filipa Borkowskiego.

16 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wakacyjna wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia dla dzieci, organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Teraz to co zostało podczas ich stworzone zostało zaprezentowane na wystawie w Galerii Młodych.

13 sierpień 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Trwa rekrutacja na studia podyplomowe w PWSZ im. Witelona w Legnicy!
Do 30 września bieżącego roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy można zapisywać się na studia podyplomowe. Do wyboru jest kilkanaście kierunków z różnych dziedzin, dostosowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy.
12 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Narodowe Czytanie również w Krzywej

Do akcji Narodowe Czytanie włączyła się w tym roku również Gminna Biblioteka Publiczna w Krzywej. Wydarzenia związane z tą akcją będą miały miejsce 3 września o godzinie 16:00 w budynku biblioteki.

12 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przejazd kolejowy na wjeździe do Legnicy od strony Chojnowa pod lupą policjantów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wraz ze Służba Ochrony Kolei biorą się za kontrolowanie przejazdów kolejowych. Planowane działania prewencyjne związane są z bezpieczeństwem i przestrzeganiem przepisów przy poruszaniu się w obrębie przejazdów kolejowych.

12 sierpień 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios

Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 12 do 18 sierpnia.

14 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wyjątkowa aukcja kolejnym punktem chojnowskiego Zlotu Pojazdów Zabytkowych

Zlot pojazdów to nie tylko doskonała okazja do zobaczenia na żywo prawdziwych klasyków motoryzacji. Wśród wydarzeń chojnowskiej imprezy, która odbędzie się 21 sierpnia, zaplanowano także wyjątkową aukcję, z której dochody przeznaczone zostaną na leczenie 8-letniej Julii Bugajskiej. Na co konkretnie będą zbierane pieniądze i co będzie można na miejscu zakupić? O tym w artykule.

11 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursu!
Dobiegł końca organizowany przez nas konkurs, w którym do wygrania były bilety na jutrzejsze seanse filmu „Legion samobójców” w legnickim kinie Helios. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Wyłoniliśmy już zwycięzców. Listę nagrodzonych znajdziecie poniżej.
11 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnów wśród miast biorących udział w plebiscycie Terra Flower Power

Trwa piąta edycja plebiscytu fotograficznego mającego na celu wyłonienie i nagrodzenie miejscowości, która w tym roku stworzyła najpiękniejszą dekorację kwiatową swojej przestrzeni. W gronie miejscowości walczących o tytuł najpiękniej ukwieconego miasta w Polsce znalazł się również Chojnów.

11 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dlaczego warto sięgnąć po Quo Vadis?

Konkurs "Moda w Antycznym Świecie" to nie wszystko co przygotowali organizatorzy tegorocznego Narodowego Czytania w Chojnowie. Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zachęcają także do udziału w konkursie na hasło promujące Quo Vadis.

11 sierpień 2016, Elżbieta Kiełbasa, Wszystkich komentarzy: 0
Dzieci w gospodarstwach rolnych
Prowadzone przed kilku laty statystyki przez KRUS przedstawiały, że rokrocznie do jednostek organizacyjnych KRUS, zgłaszano około 1500 wypadków z udziałem dzieci do lat 15, które ulegały wypadkom, pomagając...