Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - sierpień 2016

10 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Moda w Antycznym Świecie - MBP oraz MOKSiR zachęcają do udziału w konkursie

Ruszył właśnie konkurs "Moda w Antycznym Świecie" współorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji. Jego celem jest zarówno promowanie czytelnictwa jak i rozwijanie aktywności twórczej.

10 sierpień 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Rusza rekrutacja uzupełniająca w PWSZ im. Witelona w Legnicy

Od 10 sierpnia do 25 września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja uzupełniająca kandydatów na studia na rok akademicki 2016/2017. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły zapisać się na studia wcześniej.

10 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W najbliższą niedzielę czeka nas kolejny Letni Koncert Organowy

Już po raz trzeci, 14 sierpnia spotkamy się w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła na kolejnym z Letnich Koncertów Organowych. Tym razem publiczności, zebranej w chojnowskiej farze zaprezentuje się Filip Borkowski.

10 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Weź udział w naszym konkursie i wygraj wejściówkę na film Legion Samobójców!

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (12 sierpnia) seanse filmu „Legion Samobójców” w legnickim kinie Helios.

09 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowianin zatrzymany przez policję - jeździł samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków

Wstyd naszemu miasta przyniósł jeden z mieszkańców Chojnowa, który pod wpływem alkoholu i narkotyków jeździł nocą przez jedną z podlegnickich miejscowości z nadmierną prędkością. W kompromitującym stanie został zatrzymany przez funkcjonariuszy z legnickiej drogówki.

09 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 9
Kolejny wypadek na feralnym skrzyżowaniu Bolesławieckiej z Parkową

Skrzyżowanie ulic Bolesławieckiej i Parkowej stanowi prawdziwy czarny punkt na mapie Chojnowa. Dzisiejszego popołudnia doszło do kolejnego wypadku w tym miejscu.

09 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
(Nie)bezpieczne wakacje: Plaga kleszczy

Każdy z nas pamięta z pewnością swoje uroczystości zakończenia roku szkolnego - chyba żadna z nich nie obyła się bez ostrzeżenia przed wakacyjnymi niebezpieczeństwami. Jak dużo wynieśliśmy z tamtych lekcji? Patrząc na nagłówki serwisów informacyjnych można dojść do wniosku że niewiele. Przypominamy Wam zatem kilka niebezpieczeństw jakie czekają na każdego z nas w sezonie letnim. Jednym z nich jest panująca w tym roku plaga kleszczy - te niepozorne pajęczaki stanowią ogromne zagrożenie, również dla naszego życia.

09 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ulice Kraszewskiego i Wrzosowa doczekają się oświetlenia drogowego do końca roku?

Ulica Józefa Ignacego Kraszewskiego jest jedną z ostatnich głównych dróg naszego miasta, które nie posiadają oświetlenia drogowego. Ulica położona jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 328. W przypadku ulicy Wrzosowej mamy do czynienia z jedną ze stosunkowo nowych uliczek osiedlowych, położonych na pograniczu Chojnowa i Konradówki. Być może już niedługo obydwie ulice doczekają się oświetlenia.

08 sierpień 2016, UKKS "Oriens", Wszystkich komentarzy: 0
Anita Małek mistrzynią młodziczek 2016

Sobota, 6 sierpnia 2016 roku to szczęśliwy dzień dla zawodniczki UKKS „Oriens” w Chojnowie Anity Małek. Po raz pierwszy w swojej karierze wywalczyła w Grodowcu (powiat polkowicki), tytuł Mistrzyni województwa dolnośląskiego i lubuskiego w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego na rok 2016.

08 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz uświetnią chojnowskie obchody Święta Wojska Polskiego

Chojnowskie obchody Święta Wojska Polskiego tym razem przenoszą się na Rynek. Imprezę organizowaną 15 sierpnia przez Urząd Miejski w Chojnowie uświetnią swoją obecnością m.in. Alicja Majewska oraz Włodzimierz Korcz. Na scenie zaprezentują się także zespoły ludowe z terenu Gminy Chojnów oraz grupa Harward.

05 sierpień 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Kiedy i gdzie składać dokumenty na studia w PWSZ?
Kandydaci na studia na rok akademicki 2016/2017 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy, którzy zostali zakwalifikowani do drugiego etapu rekrutacji, mogą w dniach 5-8 sierpnia 2016 r. składać dokumenty na studia w Wydziałowych Komisjach Rekrutacyjnych.
09 sierpień 2016, Partnerstwo,
Restauracja Kuźnia po metamorfozie!

W ostatnim czasie w chojnowskiej Restauracji Kuźnia – Cotlet Club zaszło sporo zmian. Przede wszystkim gości odwiedzających to miejsce zaskoczy nowe menu; poza tym zmiany zaszły także na stronie internetowej i fanpagu restauracji.

05 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Niebezpieczne zdarzenie na drodze między Rokitkami i Czernikowicami

Zakręt na drodze wojewódzkiej nr 328, pomiędzy Rokitkami i Czernikowicami stanowi prawdziwy czarny punkt na mapie Gminy Chojnów. Tym razem to jednak nie kolizja spowodowała interwencję straży pożarnej. Przed południem doszło w tym miejscu do zapalenia się opony w cysternie przewożącej azotan amonu.

06 sierpień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 4
Przyniosłeś pełne? Zabierz puste! Las w Rokitkach tonie w śmieciach

Wakacje w pełni, sezon grillowy także. A gdzie najprzyjemniej odpoczywać, jak nie w otoczeniu wody i lasu? Wystarczyło kilka słonecznych dni, aby w Rokitkach pojawiły się tłumy wypoczywających. Część z nich na opalanie i grillowanie wybrała dzikie stawy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że nie każdy z wczasowiczów potrafi zachować porządek w miejscu, w którym plażuje.

05 sierpień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursu

Dobiegł końca organizowany przez nas konkurs, w którym do wygrania były bilety na dzisiejsze seanse filmu „Epoka Lodowcowa 5” w legnickim kinie Helios. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Wyłoniliśmy już zwycięzców. Listę nagrodzonych znajdziecie poniżej.