Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - sierpień 2016

05 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Ulica Rejtana zmienia się na naszych oczach

Ulica Tadeusza Rejtana - do niedawna jeden z najbardziej zaniedbanych rejonów chojnowskiego Starego Miasta w końcu doczekał się remontu nawierzchni oraz budowy oświetlenia. Zajrzeliśmy na plac budowy by zobaczyć jak przebiegają prace w tym miejscu.

04 sierpień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 1
Co jest grane w Chojnowie? (zwiastuny)

W tym tygodniu chojnowskie Kino Kultura zaserwuje odwiedzającym mocno zróżnicowany repertuar. Szeroki wybór gatunków zachęca do wybrania się w wolny wieczór na seans filmowy przed dużym ekranem.

04 sierpień 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar kina Helios
Prezentujemy repertuar kina Helios w Legnicy. Ważny od 5 do 11 sierpnia 2016 roku.
04 sierpień 2016, Piotr Misikiewicz, Wszystkich komentarzy: 0
Castle Party - udany festiwal

Wszystko dobre co się kończy dobrze. Za nami kolejna edycja Castle Party Dark Independent Festiwal, który chyba już na stałe zakotwiczył się w niewielkim Bolkowie, miasteczku nad którym góruje imponujący zamek rycerski. Jest on główną atrakcją turystyczną i znakomitym miejscem na koncerty. Od wielu wielu lat na festiwal rocka gotyckiego jeżdżą chojnowscy bracia - Piotr i Bogdan Misikiewiczowie. Nie inaczej było i tym razem, choć misja tej eskapady była dość niezwykła.

03 sierpień 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Rozdajemy bilety na Epokę Lodowcową!

Drodzy Czytelnicy! Mamy dla Was wejściówki na piątkowe (5 sierpnia) seanse filmu „Epoka Lodowcowa 5” w legnickim kinie Helios.

03 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Remont między Löbau (Sachs) i Bischofswerdą wpłynie na rozkład jazdy pociągów do Drezna

Podróżujesz do Drezna? W najbliższych dniach musisz spodziewać się utrudnień. Poniżej przedstawiamy komunikat Kolei Dolnośląskich, informujący o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów Wrocław - Drezno; prezentujemy także tymczasowy rozkład jazdy, obowiązujący od 4 do 6 sierpnia.

03 sierpień 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Rekrutacja na studia w PWSZ im. Witelona w Legnicy do 4 sierpnia!

Jeszcze jeden dzień, do 4 sierpnia można zapisać się na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy! W ofercie edukacyjnej przyszli studenci mają do wybory praktyczne kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz studia magisterskie. Są to zarówno kierunki ekonomiczne, humanistyczne, medyczne, prawne, techniczne jak i ścisłe.

03 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowski włamywacz zatrzymany przez policję

Chojnowscy policjanci zatrzymali 28-letniego chojnowianina, podejrzanego o włamanie do pomieszczeń strychowych jednego z budynków i kradzież narzędzi budowlanych i odbiorników radiowych. Skradzione mienie zostało częściowo odzyskane.

05 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Znamy coraz więcej szczegółów sierpniowego Zlotu i Rajdu Pojazdów Zabytkowych

Wielkimi krokami zbliżamy się do organizowanego przez klub Oldtimer Chojnów I Zlotu Pojazdów Zabytkowych oraz I Rajdu Ziemi Chojnowskiej. Wydarzenie współorganizowane przez Miasto Chojnów i Gminę Chojnów już 21 sierpnia przyciągnie do naszego miasta i gminy miłośników starej motoryzacji z całego regionu.

02 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Prezes KRUS ostrzega przed niebezpieczeństwami pracy w gospodarstwie rolnym

Przedstawiamy Państwu przesłany do nas list, autorstwa Jacka Dubińskiego - Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, dotyczący zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych.

02 sierpień 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Universidade Nova de Lisboa nowym partnerem PWSZ im. Witelona w Legnicy!

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy stała się atrakcyjnym partnerem dla uczelni zagranicznych. Do grona uczelni, z którymi współpracujemy w ramach programu Eramus+ dołączyła kolejna portugalska szkoła wyższa – Universidade Nova de Lisboa.

02 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie uczcili Godzinę W

1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00 wybuchło powstanie warszawskie - zbrojne wystąpienie zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji Burza przeciwko okupującym Warszawę wojskom III Rzeszy Niemieckiej. Co roku, pierwszego dnia sierpnia, punktualnie o godzinie 17:00 niemal wszystkie polskie miasta stają na jedną minutę, by w dźwięku syren uczcić pamięć osób, które oddały swoje życie w walce z okupantem. Podobnie było w Chojnowie - główna uroczystość odbyła się tradycyjnie przy obelisku na ulicy Chmielnej. Tuż przed godziną 18:00 centrum wydarzeń przeniosło się do parku przy Liceum Ogólnokształcącym, gdzie miało miejsce Ognisko Patriotyczne.

02 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poszukiwany York miniaturka

15 lipca 2016 w Goliszowie zaginął pies rasy York. Właściciele proszą osoby, które widziały pieska o kontakt telefoniczny.

01 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Kolejne triathlonowe sukcesy Małgorzaty Światłoń

Wraz z końcem lipca przychodzi czas na sportowe podsumowania. Wśród wydarzeń jakie miały miejsce w minionym miesiącu należy przyjrzeć się organizowanemu w niedalekiej Sławie triathlonowi. Wśród startujących znalazła się mieszkanka Gminy Chojnów - Małgorzata Światłoń.

01 sierpień 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W klimatach barokowych i nie tylko - za nami kolejny z Letnich Koncertów Organowych

Za nami drugie spotkanie w ramach Letnich Koncertów Organowych. Tym razem gościom Kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zaprezentował się Jakub Haraś. Chojnowska publiczność miała okazję wysłuchać muzyki epoki baroku autorstwa niemieckich mistrzów tego okresu i nie tylko.