Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2013

19 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Koniec marzeń biało niebieskich o Pucharze Polski
Przygoda KS Chojnowianka w tegorocznej edycji Pucharu Polski nie trwała zbyt długo. Wczoraj przed własną publicznością biało niebiescy podejmowali Miedź II Legnica. Od początku było wiadomo, że spotkanie to będzie bardzo trudnym sprawdzianem dla naszej ekipy.
18 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urodziny pizzerii Piccolo Mondo - KONKURS!

Nie ma chyba w Chojnowie osoby, która choć raz nie spróbowałaby pysznej pizzy z Pizzerii Piccolo Mondo. Ten znany nie tylko mieszkańcom naszego miasta, ale również okolicznych miejscowości przysmak jest już z nami... No właśnie – ile lat? Tak brzmi pytanie konkursowe, które zadajemy z okazji urodzin Pizzerii Piccolo Mondo. Nagroda – 50-złotowy bon!

18 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Cheerleaders Zielona Góra zaprasza!

Pamiętacie jeszcze Darię Bąk? To ta sympatyczna blondynka, która uczyła chojnowian tańczyć i robić zdjęcia w ramach wakacyjnych spotkań z MOKSiR. Nie wszyscy wiedzą, że jest jedną z Cheerleaderek zespołu tanecznego z Zielonej Góry dbającego o oprawę meczów, wydarzeń sportowych i kulturalnych.

18 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
BAM czyli Biblioteczna Akademia Malucha powraca po wakacyjnej przerwie!

Wrzesień jest miesiącem powrotu uczniów do szkolnej ławy, zaś zbliżający się wielkimi krokami październik czasem, gdy studenci ponownie odwiedzą uczelnie. Również chojnowska akademia ukochana przez najmłodszych chojnowian wznawia działania. W najbliższą środę – 25 września 2013 r. rusza nowy semestr na Bibliotecznej Akademii Malucha!

18 wrzesień 2013, Ks. Krzysztof Bojko, Wszystkich komentarzy: 0
XI Wrześniowe Kresowiana w Białej 22 września 2013 roku

Rok 2013 jest w naszej historii brzemienny, gdy chodzi o rocznice ważnych chwalebnych ale i tragicznych faktów. 150 lat temu 22 stycznia wybuchło pamiętne Powstanie Styczniowe przeciwko zaborcy rosyjskiemu. 70 lat temu 11 lipca rozpoczęła , się tzw. Rzeź Wołyńska, kiedy to zmasowana agresja ukraińskich organizacji OUN i UPA doprowadziła do ludobójstwa polskiej ludności na niemal wszystkich terenach II Rzeczypospolitej, gdzie zamieszkiwali nie tylko Polacy i Ukraińcy, ale także Ormianie, Żydzi Rosjanie i Rumunii. Te tragiczne czasy pozostają ciągle w pamięci potomnych.

17 wrzesień 2013, Kuba, Wszystkich komentarzy: 0
 Pucharowe starcie z Miedzią

Już jutro na Stadionie Miejskim w Chojnowie wszystkich zgromadzonych kibiców Chojnowianki czeka bardzo interesujące starcie, bowiem miejscowej drużynie w ramach II rundy Pucharu Polski przyjdzie się mierzyć z rezerwami I-ligowej Miedzi Legnica. Początek tego spotkania o godzinie 17.

17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Wrześniowe Kresowiana po raz jedenasty zagoszczą w Białej

Jak co roku pobliska Biała, której mieszkańcy w większości mają swoje korzenie na Kresach, gościć będzie tysiące osób wywodzących się ze wschodu. Już po raz 11. odbędzie się impreza plenerowa propagująca pamięć Kresów – Wrześniowe Kresowiana. Zapraszamy!

17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Odsłonięcie tablicy upamiętniającej wizytę Napoleona Bonaparte w Chojnowie (aktualizacja)

W tym roku mija dwusetna rocznica wizyty Napoleona Bonaparte na ziemiach chojnowskich. By uczcić to wydarzenie, prócz inscenizacji Bitwy Pod Chojnowem w ostatnią sobotę nastąpiło odsłonięcie tablicy upamiętniającej ten fakt. Do Chojnowa specjalnie na tę okoliczność przybyła delegacja z francuskiej miejscowości Commentry wraz z Merem - Jeanem-Louisem Gaby.

17 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dwudniowa przerwa w dostawie wody w Chojnowie

W związku z prowadzoną inwestycją polegającą na wymianie starej sieci wodociągowej w ul. Bielawskiej i konieczności wpięcia drugiego odcinka nowo położonej sieci do istniejącej magistrali nastąpi dwudniowa przerwa w dostawie wody na pobliskich ulicach.

17 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Słaby występ drużyn młodzieżowych w trakcie weekendu
W miniony weekend na murawie w meczu ligowym po raz pierwszy pojawiła się ekipa młodzików. Skład naszych młodych adeptów futbolu nie przypominał ekipy, która w zeszłym sezonie osiągnęła doskonałe trzecie miejsce w lidze. Rywalem biało niebieskich była drużyna Kaczawy Bieniowice. Niestety nasza drużyna grała kompletnie bez pomysłu na dobre wykończenie akcji. Brakowało zgrania, dokładności, a przede wszystkim dobrego ustawienia taktycznego. Młodzi chojnowianie ulegli Kaczawie 2:13.
16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Bony do chojnowskich pizzerii rozdane!

W piątek, 13 września 2013 r. ogłosiliśmy konkurs, w którym do wygrania były trzy bony do chojnowskich pizzerii – Piccolo Mondo, Prowincji oraz Roberto. Przez trzy ostatnie dni zbieraliśmy zgłoszenia. Nadawca trzynastego e-maila z piątku, soboty oraz niedzieli otrzymuje od nas nagrodę. Zapraszamy do zapoznania się z listą zwycięzców.

16 wrzesień 2013, Cieśla Market - PSB Mrówka, Wszystkich komentarzy: 0
Rozstrzygnieto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów!

W sobotę 14 września rozstrzygnięto konkurs plastyczny dla pierwszoklasistów z Chojnowa. Konkurs został zorganizowany przez firmę Cieśla Market - PSB Mrówka. Nasi najmłodsi stworzyli piękne prace plastyczne, których tematem były wspomnienia z wakacji.

16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
"Moje góry: o wędrówce i spełnieniu” - otwarcie wystawy fotograficznej Pawła Wróbla

Paweł Wróbel – tej postaci nie trzeba nikomu przedstawiać. Niewysoki, szczupły w okularach w ciągu paru chwil po poznaniu wzbudza ogromną sympatię. Nie dziwił więc tłum chojnowian, którzy przybyli na piątkowe otwarcie wystawy „Moje góry: o wędrówce i spełnieniu”.

16 wrzesień 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Po dobrym spotkaniu Chojnów uległ Konfeksowi w Legnicy
W niedzielne popołudnie biało niebiescy w meczu wyjazdowym zmierzyli się z Konfeksem Legnica. Ekipa z sąsiedniego miasta w ostatnich spotkaniach nie straciła punktu. Chojnowianie nie zamierzali bronić własnego pola karnego na wyjeździe. Nasza drużyna pokazała się z naprawdę dobrej strony. Widać, że zajęcia prowadzone pod okiem trenera Kryszczuka przynoszą efekty. Pomimo, że ulegliśmy Konfeksowi 4:2 mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom.
16 wrzesień 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
„Puchar Dzieci Głogowskich” - bezkonkurencyjny Przemek Kaczmarek!

Poprzedni weekend dla młodych kolarzy z Uczniowskiego Klubu Kolarskiego „Oriens MTB” Chojnów to wyjazd do pobliskiego Głogowa. Grupa zawodników z naszego miasta wystartowała w XV Wyścigu MTB „Puchar Dzieci Głogowskich”. Tor motocrossowy, który czekał na kolarzy okazał się szczęśliwy szczególnie dla Przemysława Kaczmarka, który na dystansie ponad 16 km pierwszy dojechał do mety.