Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2014

22 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chcieli przekupić policjantów kradzionym paliwem
W nocy z piątku na sobotę funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo ze zbiornika samochodu ciężarowego. 
22 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na Dzień Otwarty "Rozumiemy, wspieramy, pomagamy"
Dyrektor i Pracownicy Powiatowej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Chojnowie zapraszają wszystkich chętnych, a w szczególności Dzieci, Rodziców, Opiekunów i Nauczycieli na Dzień Otwarty – „Rozumiemy, wspieramy, pomagamy”,który jest połączony z uroczystym rozpoczęciem działalności Sali Doświadczania Świata i odbędzie się 23 września o godzinie 11:30.
21 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni zdominowali Kaczawę Bieniowice. Klasyczny hattrick Guta!(foto)
Dzisiejsze popołudnie bezwzględnie należało do Czarnych Rokitki, którzy w meczu wyjazdowym rywalizowali z Kaczawą Bieniowice. Choć ekipa z naszej gminy w ostatnich spotkaniach nie pokazywała najwyższej dyspozycji to dziś byliśmy bezkonkurencyjni. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:00.
21 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Miedź Legnica nie dała szans Chojnowiance (foto)
Fatalna passa KS Chojnowianka w IV lidze dolnośląskiej nadal trwa. Wczoraj zmierzyliśmy się przed własną publicznością z drugą drużyną Miedzi Legnica. Niestety, pomimo nadziei na dobry wynik, nie udało się zdobyć choćby jednego punktu. Goście pewni siebie zawitali do Chojnowa. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 16:00. Od pierwszego gwizdka inicjatywę na murawie przejęli legniczanie. Dobra gra w środku pola oraz na skrzydłach nie pozwalała biało niebieskim na dobrą grę w defensywie.
20 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dzieci walczyły o każdy centymetr boiska. Chojnowianka z podwójnym podium!
Dzisiejszy poranek bezwzględnie należał do najmłodszych piłkarzy. O godzinie 11:00 na chojnowskim Orliku rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej. Dzieci z wielkim entuzjazmem przystąpiły do rozgrywek. Widać było sporo radości i poddenerwowania które towarzyszyło każdej potyczce. Zawody sportowe zostały zorganizowane przez KS Chojnowianka Chojnów. Do rywalizacji przystąpiło sześć ekip piłkarskich w tym dwie z naszego miasta.
19 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
"Turysto! Szanuj Środowisko" - już jutro rusza Akcja Sprzątania Świata
Od jutra rusza kulminacyjny moment Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczna edycja prowadzona jest pod hasłem: " Turysto! Szanuj Środowisko". W tym roku Akcja Sprzątania Świata przeszła małą rewolucję.
19 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni na wyjeździe powalczą z Bieniowicami - zapowiedź meczu
Pracowita niedziela czeka podopiecznych Mirosława Dragana. Czarni Rokitki w meczu wyjazdowym rywalizować będą z Kaczawą Bieniowice. Ekipa z naszej gminy nie jest w tak wysokiej dyspozycji jak pod koniec ubiegłego sezonu.
19 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka powalczy z Miedzią o punkty ligowe - zapowiedź meczu
Już jutro o godzinie 16:00 na bocznej płycie przy MOKSiRze KS Chojnowianka rozegra kolejne spotkanie w IV lidze dolnośląskiej. Mecz będzie bardzo trudny i wymagający, gdyż rywal, który zjawi się w Chojnowie to Miedź II Legnica. Na dzień dzisiejszy "Miedzianka" zajmuje drugą lokatę w tabeli z kompletem punktów. Nasi sobotni rywale do tej pory strzelili 24, a stracili zaledwie 8 goli.
18 wrzesień 2014, Szlachetna Paczka, Wszystkich komentarzy: 8
SZLACHETNA PACZKA pod patronatem Starosty Legnickiego
Jednym z tysiąca miast biorących udział w tegorocznej edycji Projektu Szlachetna Paczkajest również Chojnów, w którym to rozpoczęła się już rekrutacja wolontariuszy. Patronat nad SZLACHETNĄ PACZKĄ 2014w Chojnowie objął Starosta Legnicki Jarosław Humenny.
17 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dolnośląscy liderzy w Osetnicy
Pierwszy tydzień września dla mieszkańców Osetnicy był wyjątkowo pracowity. W niedzielę odbywały się dożynki, więc liczna grupa mieszkańców przygotowywała się do tej okazji, jednak już w sobotę Osetnicę odwiedziła 45 osobowa grupa dolnośląskich liderów.
17 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Sukcesy UKK Oriesn MTB w Mistrzostwach Polski oraz Międzynarodowych Zawodach w Lubawce!
Miniony weekend bardzo pracowicie spędzili kolarze UKK Oriens MTB Chojnów. Nasi najmłodsi miłośnicy dwóch kółek, mowa tu o żakach oraz żakiniach, rywalizowali na bardzo trudnej trasie w Obiszowie podczas I Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich. Ta impreza sportowa znalazła się w tegorocznym kalendarzu PZKolu. Młodzi chojnowianie, oprócz trudów związanych z w wyścigiem, mieli możliwość poznania Ministra Sportu – Andrzeja Biernata oraz Prezesa PZKolu – Wiesława Skarula.
17 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pies rasy amstaf szuka właściciela!
W Jerzmanowicach od kilku dni błąka się bezdomny pies rasy amstaf lub pokrewnej. Aktualnie przebywa pod opieką jednego z mieszkańców. Pies jest bardzo dobrze utrzymany oraz odżywiony, w młodym wieku. Sierść ma miedzianą z ciemnymi pręgami.
17 wrzesień 2014, Maks, Wszystkich komentarzy: 3
„Ociec, prać?”, czyli Sienkiewicz w Chojnowie, mości panowie!
Zainicjowana przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego akcja „Narodowe Czytanie” spotkała się w Polsce z entuzjazmem wielu ludzi kultury, którzy rozpropagowali ją w swoich regionach. Również w Chojnowie po raz kolejny odbyło się spotkanie z polskim noblistą, Henrykiem Sienkiewiczem i jego „Trylogią”.
16 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Sylwia Kupczyk zwyciężczynią Pucharu Polski w WKKW!
W ubiegły weekend dobiegłby końca zmagania w Pucharze Polski w Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW). Na terenie Stadniny Koni w Racot najlepsi sportowcy z naszego kraju walczyli o miano najlepszego. Rywalizacja podzielona była na poszczególne grupy wiekowe. Na tej imprezie sportowej nie zabrakło chojnowskiego akcentu – Sylwia Kupczyk wywalczyła miano najlepszej wśród juniorek.
17 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Powolne tempo modernizacji Stadionu Miejskiego (foto)
Prace związane z modernizacją Stadionu Miejskiego trwają. Efektów półki co nie widać, gdyż prowadzona inwestycja przebiega bardzo mozolnie. Nie jest to jednak powód do zmartwień, gdyż wykonawca zapewnia, że na 100% wszystko zostanie ukończone w terminie.