Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2014

25 wrzesień 2014, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
24 WRZEŚNIA RUSZA SZKÓŁKA PŁYWACKA SAIL SWIM!
Szkółka pływacka Sail Swim – Jakub Jakubowski po wakacyjnej przerwie wznawia działalność na Basenie Miejskim w Chojnowie. Zapraszamy wszystkie dzieci powyżej 6 roku życia na zajęcia nauki i doskonalenia pływania!
18 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chwytaj wiosło! Zaproszenie na wystawę fotgraficzną
Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie w Sali Edukacyjnej wMiejskiej Bibliotece Publicznej, które odbędzie się 19 września 2014 r. o godzinie 17.00. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wystawę zdjęć z tegorocznych spływów oraz dwa pokazy slajdów.
22 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
XIII Mistrzostwa PSP Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym
Wtorek 23 września będzie okazją do sprawdzenia stopnia wyszkolenia ratowników wysokościowych Państwowej Straży Pożarnej. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy na terenie Wzgórza Chmielowego (Park Piastowski) w Chojnowie przeprowadzi XIII Mistrzostwa PSP Województwa Dolnośląskiego w Ratownictwie Wysokościowym.
16 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Wodospad w Konradówce w rozbiórce. Prace trwają.
Prace przy remoncie uszkodzonego wodospadu w Konradówce nadal trwają. Jak się okazuje nie jest to takie proste, aby wypełnić tylko wyżłobiony element. Cały wodospad zostanie przebudowany. Czynności związane z naprawą potrwają jeszcze sporo czasu, choć już teraz wydaje się, że nie powinno to zająć zbyt długo, to jednak musimy uzbroić się w cierpliwość zanim zobaczymy efekt końcowy prac.
16 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
OSP Jaroszówka na czele klasyfikacji
W niedzielę,14wrześniana boisku piłkarskim w Krzywej po raz kolejny rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Chojnów. Jak zawsze były one okazją, aby ocenić poziom męskich, żeńskich i młodzieżowych drużyn ochotniczej straży pożarnej.
16 wrzesień 2014, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 10
Geomorfologia na spacerze, spotkanie II
Deflacja pochodzi od łacińskiego deflatio, czyli wywiewania. Nie będę zajmował się deflacją wyborczą, że coś, że kogoś wywiało ze stołka. Deflacja związana jest z porywaniem przez wiatr cząsteczek pylastych oraz piaszczystych skał i minerałów z powierzchni ziemi. Im silniejszy wiatr, tym większe cząsteczki mogą być porywane lub toczone. Każdy kto leżał chociaż raz na plaży miał możliwość oberwać ten proces.
15 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Brązowy medal Sigo Gim 1 podczas I Mistrzostw Polski Szkółek Kolarskich
Bardzo udany weekend zaliczyła grupa kolarska Sigo Gim 1, która rywalizowała tym razem w Obiszowie, gdzie odbywały się I Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Impreza ta została zorganizowana przez Obiszów Team , którego dyrektorem jest Artur Chodor. Była to pierwsza edycja tego typu MP i na pewno będzie ona cykliczna. Ministerstwo Sportu oraz PZkol objęły tego typu inicjatywę specjalnym programem, który ma na celu powstawanie szkółek kolarskich.
15 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Kasztanowe lato za nami
W niedzielę na boisku wiejskim w Budziwojowie odbył się festyn pod nazwą "Kasztanowe Lato". Przybyli goście mogli zobaczyć występ artystyczny przygotowany przez nauczycielki oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budziwojowie. Na scenie zgodnie z programem pojawił się zespół folklorystyczny Albinki oraz zespół Rok Starsi. Wieczorem zgromadzonych do tańca porwał DJ Bartek. Jak zapowiadano wcześniej na uczestników czekały także inne atrakcje. Konkursy z nagrodami, przepyszne domowe ciasta, loteria fantowa, malowanie twarzy dzieciom oraz odwiedziny bajkowych postaci - o to także zadbali członkowie Stowarzyszenia Budziwojów - Wieś Inicjatyw Możliwych.
15 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kuźnia Jawor skuteczniejsza od naszych juniorów
W minioną niedzielę juniorzy starsi KS Chojnowianka rozegrali kolejne spotkanie ligowe. Tym razem, przed własną publicznością, podejmowaliśmy Kuźnię Jawor. Od samego początku było wiadomo, że będzie ciężko, a wywalczenie punktu będzie sukcesem. Niestety goście pokazali nam już w pierwszej połowie spotkania, że to oni będą rozdawać karty w tym dniu.
15 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Postęp prac w hali sportowej "czwórki"
Hala sportowa przy SP 4 w Chojnowie powoli zmienia swój wygląd. Sam obiekt sportowy wymaga jeszcze sporo pracy, w chwili obecnej malowany jest sufit. Ten tydzień ma przynieść pierwsze prace związane z nawierzchnią. Na początek położona zostanie wylewka, w celu podwyższenia i wyrównania gruntu. Następnie specjaliści zajmujący się przygotowaniem i ułożeniem specjalnego tworzywa przystąpią do montażu.
15 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Trampkarze znowu zwyciężają. KS Polkowice na kolanach
Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Bardzo wysoką dyspozycję prezentują na początku tego sezonu nasi trampkarze, którzy w niedzielę ograli dobrze dysponowany KS Polkowice aż 4:0. Grupa prowadzona przez Dariusza Janiaka w wielkim stylu weszła w tą rundę. W ubiegłym sezonie nasi piłkarze byli ekipą najmłodszą stąd też osiągali słabe rezultaty.
14 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Dziewięć goli w Śleszowie. Chojnów przegrał wygrany mecz
Piłkarze KS Chojnowianka na długo zapamiętają nazwę LZS Stary Śleszów po dzisiejszym spotkaniu ligowym. Wszystko wyglądało obiecująco, zarówno cała pierwsza jak i część drugiej połowy spotkania. Mecz toczył się o sporą stawkę - 3 punkty w IV lidze dolnośląskiej. Biało niebiescy, w bojowym nastawieniu, pojechali do Śleszowa po pierwsze "trzy oczka".
14 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Pierwsza "wpadka" Czarnych Rokitki. Fatum Legnickiego Pola nadal trwa
Dzisiejszego spotkania Czarni Rokitki nie mogą zaliczyć do udanych. Ekipa z naszej gminy nie potrafi znaleźć recepty na KS Legnickie Pole. Goście dziś ponownie zwyciężyli. Skromnie, bo zaledwie 2:1, ale mimo wszystko "urwali" cenne punkty naszym piłkarzom.
11 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Narodowe czytanie trylogii Henryka Sienkiewicza także w Chojnowie
W tym roku odbywa się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.Chojnów także bierze udział w tej ogólnopolskiej akcji. Dlategow imieniu organizatorów: Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz MOKSIR-uzapraszamy serdecznie na spotkanie "Trylogia Henryka Sienkiewicza", które odbędzie się15 września o godzinie 18.00 w Domu Schrama.
10 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Usiłowali wyłudzić z banku 40 tys. zł.
Legniccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić w jednym z banków 40 tys zł.Zatrzymani to mieszkaniec Chojnowa w wieku 34 lat oraz mieszkaniec Olsztyna w wieku 41 lat.