Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2014

05 wrzesień 2014, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Z PZU po lekcjach
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niedźwiedzicach wezmą udział w dziesięciomiesięcznym projekcie realizowanym na terenie Gminy Chojnów. Fundacja PZU w ramach programu „ Z PZU po lekcjach” dofinansowała projekt Wsi Niedźwiedzice.
04 wrzesień 2014, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Rewolucja w największym parku rozrywki w regionie!
Play City to park rozrywki znajdujący się na drugim piętrze Galerii Piastów. Od prawie roku widoczny na mapie miasta, największy park rozrywki, znów zaskakuje swoich klientów. Tym razem wielkimi zmianami!
04 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Fenomenalne Rokitki w Pucharze Polski. Kanonada goli w Olszanicy
Niesamowite spotkanie, jedynie dla jednej z drużyn, odbyło się wczoraj w Olszanicy, gdzie miejscowa Olimpia podejmowała Czarnych Rokitki w Pucharze Polski. Mecz ten był typową grą do "jednej bramki". Ekipa Mirosława Dragana zmiażdżyła wręcz swoich rywali. Od pierwszego do ostatniego gwizdka Czarni dominowali na murawie.
04 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Dramat Chojnowianki w Pucharze Polski. Ulegliśmy B-klasowej Kalinie Sobin (foto)
Pierwsza runda Pucharu Polski w piłce nożnej na długo zapadnie w pamięci piłkarzy KS Chojnowianka. W dniu wczorajszym nasi zawodnicy wyruszyli do B-klasowej Kaliny Sobin, aby tam walczyć o promocję do kolejnej rundy rozgrywek. Z bardzo pozytywnym nastawieniem, wręcz pewnością swojego IV ligowy zespół pojawił się w maleńkim Sobinie.
04 wrzesień 2014, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Fundacja Orange wspiera projekt „ Teatr i Książka to Łączy, Uczy, Inspiruje” !
Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice wspólnie z Pracownią Orange w Gaworzycach, Gminną Biblioteką Publiczną realizuje projekt „ Teatr i Książka to Łączy, Uczy, Inspiruje” Projekt jest kierowany do dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem kulturalnym lub już wykluczonych z racji miejsca zamieszkania. Cel główny projektu to edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z terenów wiejskich poprzez tworzenie jak najlepszego środowiska rozwojowego i podnoszenie jakości edukacji elementarnej.
04 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
III Czasówka Izerska. Podjazd aż do "zakrętu śmierci"! (foto)
W ostatnią sobotę sierpnia klub kolarski Sigo Gim 1 rywalizował podczas III Czasówki Izerskiej w Szklarskiej Porębie. Jest to jeden z szeregu wyścigów zaliczanych do Challengu DZkol. Tegoroczna impreza sportowa została przygotowana i zorganizowana przez Stowarzyszenie Cyklistów Jelenia Góra.
03 wrzesień 2014, SZLACHETNA PACZKA, Wszystkich komentarzy: 3
SZLACHETNA PACZKA zaprasza do odbycia służby!
Tysiące osób meldują się na służbę potrzebującym, setki jednoczą się na ogólnopolskich szkoleniach, a mistrzowie olimpijscy rozgrzewają mięśnie serca! To znak – SZLACHETNA PACZKA rozpoczęła rekrutację wolontariuszy.
03 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Komunikat Oddziałowego Biura Lustracyjnego IPN we Wrocławiu
W dniu 26 sierpnia 2014 r. prokurator Oddziałowego Biura Lustracyjnego we Wrocławiu skierował do Sądu Okręgowego we Wrocławiu wniosek o wszczęcie postępowania lustracyjnego wobec Andrzeja Nogi, kandydata na radnego Rady Miejskiej Chojnowa.
03 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Upływa termin zgłaszania komitetów wyborczych
W ostatnim czasie jednym z głównych tematów na terenie zarówno naszej ziemi chojnowskiej jak i całego kraju są wybory samorządowe, które przypadają w tym roku na trzecią niedzielę listopada. Kandydatów na samorządowe stołki jeszcze nie znamy. Na razie dużo kandydatur to spekulacje i domysły. Jednak w ciągu najbliższych kilkunastu dni powinno być wszystko jasne. Przedstawimy wszystkim szczegółowy kalendarz przedwyborczy. Najbliższy termin upływa 7 września, do kiedy to zgłoszone muszą zostać komitety wyborcze do PKW.
.
02 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
LI.2014 Sesja Rady Gminy Chojnów (video)W dniu 29 sierpnia 2014 r. o godzinie 10.00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbyła się sesja Rady Gminy Chojnów. W dalszej części zapis video całej sesji. Zapraszamy do obejrzenia.
02 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 3
Klub kolarski Sigo Gim 1 - prezentacja zawodników
Sigo Gim 1 do niedawna mało kto w naszym mieście wiedział co oznacza ten skrót. Otóż od listopada ubiegłego roku na chojnowskiej arenie sportowej pojawił się nowy klub sportowy związany z kolarstwem. Jego założycielem jest Eugeniusz Bobiowski, związany z lokalnym kolarstwem, oraz Dyrekcja Gimnazjum nr 1 w Chojnowie. Sama nazwa klubu jest dwuczłonowa, pierwsza jej część pochodzi od nazwy głównego sponsora firmy Sigo, druga część jest dopełnieniem nazwy klubu, który powstał przy Gimnazjum nr 1.
02 wrzesień 2014, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Będą Skarby w gminie Chojnów
W ostatnim czasie na terenie Wrzosowej Krainy ogłoszony był konkurs grantowy „Działaj Lokalnie”, którego celem jest aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego. W ramach programu wspierane są projekty inicjujące współpracę mieszkańców z małych miejscowości wspierając zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.
03 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Kładka doczeka się nowej drogi. Prace są już w trakcie.
Nowa kładka już wkrótce doczeka się dobrej drogi dojazdowej. W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe kostki polbrukowej na ulicy Racławickiej, tuż za Lidlem. Wkrótce firma, która zajmuje się nowym dojazdem do kładki przejdzie na drugą jej stronę, gdzie powstanie droga na ulicy Brzozowej. Wszystko wskazuje na to, że wielu, którzy wcześniej narzekali na to, że jest kładka , a nie ma drogi będą w końcu zadowoleni.
01 wrzesień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nowy rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty (foto+video)
Dwa miesiące wakacji upłynęły w zadziwiająco szybkim tempie. I choć pogoda nie do końca dopisała to mamy nadzieję, że wszystkim uczniom udało się wyszaleć i nabrać sił na kolejne szkolne zmagania. To właśnie dziś rozpoczął się nowy rok szkolny, który potrwa aż do 26 czerwca 2015 r. Wszystkie chojnowskie szkoły obchodziły ten dzień uroczystym apelem. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć Wam drodzy uczniowie pomyślności w nowym roku szkolnym oraz samych piątek w nadchodzącym semestrze.
02 wrzesień 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Ruszył remont Stadionu Miejskiego (foto)
Na początku tego tygodnia ruszył planowany od dawna remont Stadionu Miejskiego. Prace, które podjęto na początku dotyczą bieżni, która zostanie wykonana w takiej samej technologii, jak obiekt przy ul. Wojska Polskiego. Na chwilę obecną stara nawierzchnia została zerwana, zlikwidowano krawężniki oraz nacięto murawę pod nowy materiał.