Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2015

27 wrzesień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 2
Podsumowanie kolejki w klasie A i B

Miniony tydzień był dla naszych piłkarzy kolejną okazją do poprawienia lokat w tabeli rozgrywek.

28 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wideorelacja z XIV sesji Rady Miejskiej Chojnowa

24 września, w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnowie, miała miejsce XIV Sesja Rady Miejskiej. Już wcześniej informowaliśmy o gorącej dyskusji, jaka miała miejsce podczas obrad, dotyczącej głosowania nad uchwałą w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta Chojnowa.

26 wrzesień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 13
Pierwszy punkt Chojnowianki

Punktualnie o godzinie 16.00, na boisku przy MDK, Chojnowianka Chojnów zmierzyła się z Górnikiem Złotoryja. Ostatni oficjalny mecz pomiędzy drużynami rozegrany był w sezonie 2013/2014, w którym to dzisiejszy gospodarz wygrał 1:0.

26 wrzesień 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka Chojnów - Sokół Krzywa 2:1

Dziś o godz. 11.00 został rozegrany mecz, w ramach Okręgowej Ligii Juniorów Młodszych, pomiędzy Chojnowianką Chojnów a drużyną Sokół Krzywa.

27 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Krwawy superksiężyc na zakończenie weekendu

Każdy, kto w nocy z niedzieli na poniedziałek zechce przyjrzeć się naszemu naturalnemu satelicie, będzie mógł dostrzec wyjątkowe wydarzenie. Na nieco ponad godzinę zasłonięty cieniem Ziemi Księżyc, stanie się czerwony. W naszej części planety zaćmienie Księżyca rozpocznie się o godzinie 2:11. O tej porze rozpocznie się faza półcieniowa zaćmienia Księżyca - nasz satelita wejdzie wówczas w słaby półcień Ziemi

25 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 18
Gorąca dyskusja na sesji - proponowana uchwała została wycofana ( Video)

Za nami wrześniowa sesja Rady Miejskiej Chojnowa - z pewnością możemy określić ją mianem wyjątkowej, rzadko bowiem zdarza się, że na widowni - świecącej zazwyczaj pustkami -brakuje miejsc. Na wczorajszej sesji pojawiła się ponad 30-osobowa reprezentacja Gminy Chojnów - przedstawiciele władz, radni oraz mieszkańcy przyszli wspólnie zaprotestować przeciwko uchwale wniesionej przez burmistrza, dotyczącej zmian granic administracyjnych Chojnowa.

25 wrzesień 2015, Gimnazjum nr 1 , Wszystkich komentarzy: 2
Rajd rowerowy w wykonaniu gimnazjalistów z "jedynki"

Gimnazjum nr 1 znane jest w naszym mieście( i okolicach) ze wspaniałych tradycji sportowych. Dlatego nie dziwi fakt, że 45 pierwszoklasistów z Jedynki wzięło udział w kolejnym, trzecim już, rajdzie rowerowym Dookoła Gminy Chojnów, organizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego i informatyki, panów Andrzeja Tracza, Dariusza Wołoszyna, Macieja Cieślę oraz Włodzimierza Zatorskiego.

25 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Najmłodsi chojnowianie pasowani na piratów

W minioną środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej miało miejsce kolejne spotkanie skierowane do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Biblioteczna Akademia Malucha zgromadziła tym razem piratów. Dzieci, które odwiedziły tego dnia bibliotekę razem ze swoimi rodzicami i opiekunami, miały okazję zasmakować pirackiego życia

24 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna sesja Rady Gminy Chojnów - już 25 września

25 września 2015 roku, o godzinie 12:00, w sali nr 6 Urzędu Gminy, przy ulicy Fabrycznej 1 odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Chojnów.

24 wrzesień 2015, Stowarzyszenie "Dajmy Szanse", Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna edycja akcji "Podziel się Posiłkiem" również w Chojnowie

25-26 września (piątek i sobota) odbędzie się zbiórka żywności w chojnowskich sklepach Biedronka. Jest to kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Podziel się Posiłkiem”. Organizatorem akcji jest Federacja Banków Żywności. Na terenie Chojnowa zbiórkę prowadzi Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „Dajmy szansę” przy udziale wolontariuszy – uczniów Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie.

24 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 21
Mieszkańcy Gminy Chojnów chcą przyłączenia do miasta - szykuje się chojnowska wojna domowa

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej zapowiada się nad wyraz ciekawie. Jedną ze spraw, nad jaką będą dzisiaj debatować radni, będzie uchwała w sprawie zmiany granic administracyjnych miasta Chojnowa. Zgodnie z propozycją burmistrza Jana Serkiesa, miasto Chojnów miałoby włączyć w swoje granice administracyjne ponad 100 hektarów ziemi, aktualnie należącej do gminy wiejskiej Chojnów.

24 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Powiatowy Zespół Szkół wezmą udział w Move Week

MOVE Week jest wydarzeniem odbywającym się co roku, we wrześniu w niemal całej Europie, prezentującą korzyści wynikające z aktywnego trybu życia oraz regularnego uprawiania sportu. Stanowi integralną część kampanii NowWeMOVE.Do udziału w tej akcji zgłosiły się dwie chojnowskie placówki - Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Powiatowy Zespół Szkół.

25 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 6
Chojnowski Feerum wesprze przyszłych techników mechatroników z Zespołu Szkół w Chocianowie

Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego, chojnowska spółka Feerum - jeden z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, nawiązała współpracę z Zespołem Szkół w Chocianowie. Porozumienie w sprawie długofalowej współpracy dotyczy wspierania przez Feerum uczniów klasy technikum, którzy kształcą się w zakresie zawodu technik mechatronik.

23 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
24 września kolejna sesja Rady Miejskiej

Już jutro, 24 września o godzinie 13:00 w sali posiedzeń /nr 11 II p/ Urzędu Miejskiego w Chojnowie odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej.

23 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Trzynaste spotkanie Kresowian w Białej za nami

Trzynasta edycja Wrześniowych Kresowian już za nami. Jak co roku, park w Białej gościł tysiące gości, którzy przyjechali zarówno z terenu Gminy Chojnów, jak i całej Polski. Spotkania Kresowian mają za zadanie przybliżyć tradycję, historię i kulturę ziem, które w okresie II Rzeczypospolitej należały do Polski, a od lat znajdują się poza granicami naszego kraju. Związki z Kresami są szczególnie ważne dla nas - mieszkańców zachodniej i północnej Polski. Trudno znaleźć bowiem rodzinę na Dolnym Śląsku, w której nie ma przynajmniej jednej osoby pochodzącej z tamtych rejonów.