Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2015

10 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Znaleziono klucze na parkingu przy ulicy Kilińskiego
Na parkingu przy ulicy Jana Kilińskiego znaleziono klucze w ciemnobrązowym skórzanym etui.Właściciel kluczy proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 784 520 894
11 wrzesień 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Kilometry Lecą - czyli Charytatywnie w Galerii Piastów

Już w najbliższą niedzielę 20 września w godzinach 10:00 – 18:00 przyjdź go Galerii Piastów i aktywnie pomagaj dzieciom! Skorzystaj z jednego z rowerków stacjonarnych na dużym patio i kręć z nami kilometry! „Kilometry lecą...” to druga edycja zeszłorocznej akcji charytatywnej wymyślonej i przeprowadzonej przez Galerię Piastów. W tym roku współorganizatorem jest klub FITNESS WORLD, to wraz z nim Galeria wyznaczyła nowy cel 1500 kilometrów!

23 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza do Rady Kultury

Chojnowski Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji poszukuje osób, które chciałyby zasiadać w Radzie Kultury. Poszukiwani są ludzie zaangażowani w życie kulturalne Chojnowa, którzy są chętni do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kulturalnych potrzeb naszego miasta. Rada Kultury pomagałaby w organizowaniu nowych imprez, czy też tworzeniu różnych sekcji zainteresowań.

14 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Planujesz zdawać prawo jazdy? Jako nowego kierowcę czekają Cię nowe zasady

Kolejny rok i kolejne nowości w kwestii prawa jazdy. Tym razem nie dotyczyć one będą samego egzaminu, lecz tego co nastąpi po nim - "uderzą" w nowych kierowców. Pierwszym z elementów wprowadzonych wraz z nowymi zasadami będzie tzw. zielony listek, czyli prosta nalepka, którą każdy nowy kierowca będzie musiał oznaczyć swój samochód w okresie do ośmiu miesięcy od dnia odebrania prawa jazdy.

10 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pieniądze na aktywizację osób bezrobotnych w Powiatowym Urzędzie Pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy informuje o funduszach przeznaczonych na aktywizację osób bezrobotnych. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej oraz z dofinansowania Unii Europejskiej. Dofinansowanie skierowane jest dla wszystkich bezrobotnych (nie ma kryterium wieku).

10 wrzesień 2015, Chojnowianka Chojnów, Wszystkich komentarzy: 13
Żaki Chojnowianki gotowe do sezonu

W dniach od 3 do 6 września Żaki Chojnowianki, które objęte są programem Fundacji Sport Projekt, odbyły zgrupowanie sportowe. Choć dla wielu chłopców było to pierwsze doświadczenie, założenia trenerów zostały zrealizowane w 120 procentach.

09 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Piękna Wieś Dolnośląska 2015 - wyróżnienia dla reprezentantów Gminy Chojnów

W sierpniu informowaliśmy o komisji konkursowej która odwiedziła dwie miejscowości Gminy Chojnów - Niedźwiedzice i Konradówkę, zgłoszone do konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska 2015". Do rywalizacji stanęły: Konradówka - w kategorii najpiękniejsza wieś, posiadłość pani Grażyny Dudzińskiej "Skrzydlate Niebo" - w kategorii najpiękniejsza zagroda oraz projekt "Dni Kresowe – Nie jest wart przyszłości ten, kto nie pamięta o przeszłości", realizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice - w kategorii Najlepszy Start w Odnowie Wsi.

09 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sukces Małgorzaty Światłoń w Międzynarodowym Triathlonie Łużyckim

W miniony weekend przygraniczne Görlitz i Zgorzelec gościły sportowców w ramach Międzynarodowego Triathlonu Łużyckiego. Wśród nich nie zabrakło reprezentantki naszego regionu - Małgorzaty Światłoń, która zajęła 3. miejsce w kategorii OPEN oraz 1. miejsce w kategorii 1/8-K20.

12 wrzesień 2015, Piccolo Mondo,
Zaproszenie do świętowania kolejnych urodzin Piccolo Mondo (wyniki konkursu)
Już w tą sobotę, 12 września zapraszamy na świętowanie z nami kolejnych urodzin Pizzerii Piccolo Mondo. W tym dniu zaplanowaliśmy kilka atrakcji dla naszych klientów, między innymi: loterię rabatów, słodki poczęstunek dla każdego, recital włoskich piosenek a także degustacje.
09 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"W drodze" - wernisaż wystawy Marty Kondrackiej w Galerii Młodych
Jak informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, w piątek 11 września o godzinie 18:30 w Galerii Młodych odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Marty Kondrackiej, pod tytułem "W drodze".
15 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 5
 V Runda Drift Open na lotnisku w Krzywej - 19-20 września

Drifting - wyjątkowo widowiskowy sport motorowy swoich fanów ma również w naszym regionie. Wydarzeniem na którym z pewnością ich nie zabraknie będzie Runda V Drift Open, która odbędzie się w dniach od 19 do 20 września na Lotnisku Krzywa.

08 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek samochodowy w centrum Witkowa
Dzisiaj, w godzinach przedpołudniowych w centrum Witkowa doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych.Kierujący Mercedesem i Renaultem poruszali się w przeciwnych kierunkach. Na miejscu oprócz policji pojawiły się dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Chojnowa, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Witkowa oraz Pogotowie Ratunkowe, które zajęło się poszkodowanymi w wypadku. Obyło się jednak bez obrażeń zagrażających życiu .
09 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejna edycja "Muzyki w Rynku" już 13 września

13 września scena na chojnowskim Rynku gościć będzie kolejną imprezę z cyklu "Muzyka w Rynku". Całość rozpocznie się o godzinie 16:00. Jako pierwszy zaprezentuje się znany bardzo dobrze chojnowskiej publiczności Jurand Kowalski, wraz z zespołem Fakt. Zgromadzeni będą mieli okazję posłuchać utworów z solowej twórczości Juranda Kowalskiego, jak i piosenki zespołu.

08 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dożynki Gminne w strugach deszczu

Oczekiwane z wytęsknieniem przez rolników opady deszczu nadeszły chyba w najgorszym możliwym momencie - na czas Dożynek Gminnych, które w tym roku odbywały się 6 września w Zamienicach. Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury i porywistego wiatru, impreza odbyła się bez większych problemów.

08 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Referendum 2015 - jak głosowali Chojnowianie i mieszkańcy Gminy Chojnów

Frekwencja w naszych gminach nie odbiegała od średniej krajowej. W Chojnowie zagłosowało zaledwie 6.20% uprawnionych do głosowania, w sąsiedniej Gminie Chojnów sytuacja wyglądała jeszcze gorzej - do urn poszło tylko 5.51% wyborców.