Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2015

08 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Narodowe Czytanie na chojnowskim Rynku za nami

W piątek, 4 września scena w Rynku gościła kolejną edycję Narodowego Czytania. W tym roku tematem przewodnim akcji była "Lalka" Bolesława Prusa. Chojnowianie mieli okazję przypomnieć sobie (a niektórzy poznać po raz pierwszy) dzieje Stanisława Wokulskiego i jego nieszczęśliwej miłości do Izabeli Łęckiej.

07 wrzesień 2015, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 0
Uczennice PZS na wschodzie w ramach akcji "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"
Uczniowie dolnośląskich szkół włączyli się do ratowania polskich cmentarzy pozostawionych za wschodnią granicą. Wśród tych grobów, zdewastowanych i zapomnianych, znajdują się mogiły krewnych mieszkańców Dolnego Śląska. Dla wielu młodych ludzi była to swoista lekcja historii.
07 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Grzegorz Kaczówka zwycięzcą Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta
W sobotę, 5 września na kortach tenisowych przy Stadionie Miejskim w Chojnowie odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta. Do rywalizacji przystąpiło 14 zawodników z Chojnowa i Legnicy. Osoby które swoje pierwsze mecze przegrały, wzięły udział w rozgrywanym równolegle Pucharze Pocieszenia.
06 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pożar przy drodze z Osetnicy do Piotrowic
5 września był kolejnym pracowitym dniem dla chojnowskich strażaków. W godzinach popołudniowych otrzymali wezwanie do pożaru ścierniska przy drodze powiatowej, łączącej Piotrowice z Osetnicą.
06 wrzesień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Masa fanów przywitała wczoraj Tomasza "Górala" Adamka w centrum miasta (video+foto)
Tomasz "Góral" Adamek nie zawiódł swoich kibiców z Chojnowa i zgodnie z wcześniejszą obietnicą pojawił się w naszym mieście. Zapowiadana na godzinę 19:00 wizyta słynnego polskiego pięściarza przesunęła się o niespełna godzinę. W czasie oczekiwać Tyberiusz Kowalczyk przeprowadził krótką rozmowę z Kamilem Mroczkowskim, gratulując mu sukcesów. Nie obeszło się także bez pytań o sparingi z naszym wczorajszym gościem. Kilka chwil później "Góral" z wielką pompą pojawił się w rynku. Eskortowany przez dwa pojazdy na sygnałach Tomasz Adamek, w pełni formy, przywitał się z kibicami.
05 wrzesień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 16
Chojnowianka Chojnów - Iskra Księgienice, mecz walki zakończony porażką.
Dzisiejszy dzień przebiegał pod dyktando wydarzeń sportowych. W godzinach popołudniowych KS Chojnowianka rozegrała swoje kolejne spotkanie ligowe. Rywalem była okupująca końcówkę tabeli Iskra Księgienice. Zapowiadało się zatem bardzo ciekawe i emocjonujące widowisko. Do składu Chojnowianki wrócił Chrystian Serkies, który był niewątpliwym wzmocnieniem przed tym meczem.
05 wrzesień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Dobra postawa Rokitek nie dała zwycięstwa.
Kolejne spotkanie z udziałem Czarnych Rokitki zakończyło się porażką. Był to czwarty mecz, który nie dał podopiecznym Zbigniewa Grzybowskiego chociażby jednego punktu. Nie można zabrać jednak ekipie z naszej gminy woli walki. W przekroju całego meczu byliśmy drużyną lepszą, której najzwyczajniej zabrakło szczęścia.
07 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 3
Podsekretarz stanu Ilona Antoniszyn-Klik w chojnowskim Feerum (video+foto)4 września chojnowską firmę Feerum, jednego z największych producentów kompleksowych elewatorów zbożowych odwiedziła podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki - Ilona Antoniszyn-Klik.
08 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy do Drużyny SuperW
Po raz piętnasty w Polsce i po raz drugi w Chojnowie. To właśnie Szlachetna Paczka– ogólnopolski projekt, który zakłada mądrą pomoc dla rodzin, żyjących w niezawinionej biedzie i samotnie borykających się z problemami. Tylko w zeszłym roku XIV edycja Szlachetnej Paczki połączyła niemal milion osób – rodziny w potrzebie, wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców.
04 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Awaria sieci wodociągowej - przerwy w dostawie wody
Jak informuje Chojnowski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, z powodu nagłej awarii głównej sieci wodociągowej przy ulicy Fabrycznej, mogą wystąpić przerwy w dostawie wody w ciągu dnia.
03 wrzesień 2015, Grzegorz Andrejciów, Wszystkich komentarzy: 0
Nowy specjalistyczny pojazd dla chojnowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej
W dniu 31.08.2015 chojnowska Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej wzbogaciła się o jeden z piętnastu specjalistycznych lekkich pojazdów ratownictwa wysokościowego z przetargu KW PSP w Krakowie, która jako pełnomocnik w imieniu i na rzecz m.in. Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu ogłosiła przetarg na dostawę lekkich pojazdów ratownictwa wysokościowego. Będzie służył chojnowskim strażakom do prowadzenia akcji oraz będzie wspomagał znajdującą się w Legnicy grupę ratownictwa wysokościowego w działaniach na terenie powiatu jak i po za nim.
03 wrzesień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Mroczkowski i Niemczyk przed wielkimi imprezami sportowymi (video)
Nasz klub bokserski Champion Chojnów Powiat Legnicki bardzo mocno przygotowuje się do zbliżających się imprez sportowych. Otóż Łukasz Niemczyk trenuje przed najbardziej prestiżowym turniejem, jakim jest Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma organizowany od 1977r. w Warszawie. Jak już wcześniej informowaliśmy Łukasz został powołany do Kadry Polski seniorów, z którą przebywa obecnie na zgrupowaniu.
05 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Referendum 2015 - lokale wyborcze w Gminie ChojnówJuż w najbliższą niedzielę, 6 września na terenie całej Polski odbędzie się ogólnokrajowe referendum. Głosujący odpowiedzą na trzy pytania.
05 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Referendum 2015 - lokale wyborcze w Chojnowie
Już w najbliższą niedzielę, 6 września na terenie całej Polski odbędzie się ogólnokrajowe referendum. Głosujący odpowiedzą na trzy pytania:
05 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Mobilny punkt rejestracji dawców komórek macierzystych na dożynkach w Zamienicach

Zbliżające się wielkimi krokami Dożynki Gminne z Zamienicach będą również okazją do skorzystania mobilnego punktu rejestracji dawców komórek macierzystych, który znajdzie się na miejscu imprezy. Akcja ta prowadzona jest przez fundację DKMS (z niemieckiego Deutsche Knochenmarkspenderdatei) - w Polsce znana pod nazwą Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska.