Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - wrzesień 2015

07 wrzesień 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Recital Agnieszki Osieckiej w Kręgielni w Galerii Piastów

Już w piątek 11 września o godzinie 20:00 zapraszamy wszystkich na intymny recital Jolanty Trawnik, która zaśpiewa piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej. Wstęp bezpłatny.Jolanta Trawnik – muzyk z wykształcenia i zamiłowania; koncertuje i uświetnia imprezy charytatywne organizowane przez legnickie organizacje pozarządowe. Wykonuje utwory do tekstów Agnieszki Osieckiej. Ponadto sięga do repertuaru Anny German, Ewy Bem, Ireny Jarockiej, Hanny Banaszak, Bułata Okudżawy prezentując utwory ponadczasowe znane prawie wszystkim Polakom. Śpiewa przy akompaniamencie pianina i gitary.

07 wrzesień 2015, Partnerstwo,
Praca w Niemczech dla opiekunek osób starszych
Od kilku lat wzrasta zapotrzebowanie na opiekę nad seniorami. Jest to związane ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw państw europejskich, które obserwujemy w Polsce, ale także w krajach zachodnich, zwłaszcza w Niemczech. Rośnie liczba osób starszych, które z biegiem czasu potrzebują opieki, a jednocześnie pragną spędzić jesień swojego życia w zaciszu domowym. Niestety ich rodziny najczęściej nie są w stanie osobiście się nimi zajmować, gdyż pracują lub mieszkają zbyt daleko. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie opieki, za którą niektóre rodziny są w stanie zapłacić coraz większe pieniądze.
03 wrzesień 2015, LZS , Wszystkich komentarzy: 0
Sukcesy Małgorzaty Światłoń w Finale Centralnym XVIII   Ogólnopolskich Igrzysk LZS w Zamościu
W dniach od 27 do 29 sierpnia w odległym Zamościu miał miejsce Finał Centralny XVIII Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych. Na tamtejszych arenach sportowych nie zabrakło reprezentantów Gminy Chojnów.W ramach finałów rozegrano konkurencje typowe dla imprez LZS, m.in.: piłka nożna, piłka siatkowa, koszykówka, przeciąganie liny, podnoszenie worków z piaskiem czy też przerzucanie opony traktora. Arenami zmagań sportowców z całej Polski były obiekty Ośrodka Sportu i Rekreacji, korty klubu tenisowego Return Zamość oraz Park Miejski.
04 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wywiad z Piotrem Misikiewiczem w najnowszej książce o Republice

Wywiad z założycielem i liderem chojnowskiego zespołu "Reputacja", a przede wszystkim z wielkim fanem twórczości zespołu Republika - Piotrem Misikiewiczem znalazł się w książce "My Lunatycy - Rzecz o Republice". Książka autorstwa Anny Sztuczki i Krzysztofa Janiszewskiego swoją premierę miała 21 sierpnia w Tczewie - rodzinnym mieście Grzegorza Ciechowskiego, lidera zespołu Republika. Jest to pierwsza książka napisana przez fanów zespołu - jej autorzy, pochodzący z Torunia, czyli miejsca gdzie powstała Republika, są oddanymi wielbicielami zespołu już od lat.

02 wrzesień 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Witaj Szkoło! Jakie przekąski do plecaka, żeby było smacznie i zdrowo

Od września ze szkół znikną reklamy niezdrowej żywności, asortyment sklepików szkolnych zmieni się nie do poznania, a na stołówkach posiłki będą przygotowywane trochę inaczej niż dotychczas (mniej smażenia, mniejsze ilości soli). Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Wielu rodziców cieszą te zmiany bo to kolejny krok w kierunku zwiększania świadomości żywieniowej Młodego Pokolenia.

04 wrzesień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Sobota, godzina 19:00 - Tomasz "Góral" Adamek pojawi się w Chojnowie
Wszystkie szczegóły dotyczące wizyty Tomasza "Górala" Adamka w Chojnowie zostały dograne. Na zaproszenie klubu Champion Chojnów Powiat Legnicki słynny polski pięściarz pojawi się w naszym mieście. Trener Lewandowski zapewnia, że nie obejdzie się bez spotkania z kibicami – W najbliższą sobotę o godzinie 19:00 zjawimy się w rynku tuż obok naszej pizzeri. Kibice będą mieli możliwość rozmowy, uzyskania autografu, czy też zrobienia pamiątkowego zdjęcia – powiedział nasz szkoleniowiec.
01 wrzesień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zbigniew Grzybowski nowym trenerem Czarnych Rokitki!
Odejście Mirosława Dragana z Rokitek bardzo szybko zmotywowało Władze Klubu do poszukiwań nowego szkoleniowca. Prezes Bogdan Styrkowiec już na drugi dzień po rezygnacji wykonywał pierwsze telefony do trenerów, którzy mogliby objąć ekipę Czarnych. Pojawiło się kilka nazwisk, jednak pozyskanie szkoleniowca na tym etapie nie jest łatwe. Większość osób posiada już wakaty i prowadzi inne drużyny.
01 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Strażacy ponownie na interwencji w Gołaczowie

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o pożarze ścierniska w Gołaczowie. Dzisiaj, po godzinie 17:00 strażacy z Chojnowa dostali wezwanie do pożaru dokładnie w tym samym miejscu. Na miejscu oprócz dwóch zastępów z JRG Chojnów, pojawili się również strażacy z OSP Krzywa. Tym razem obszar objęty działaniami gaśniczymi był mniejszy, ratownicy szybko uporali się się z zagrożeniem - wpływ na to miał również brak wiatru, który mógłby szybko rozprzestrzeniać ogień.

01 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Znaleziony jamnik oczekuje na właściciela
W sąsiedztwie ulic Tadeusza Kościuszki i Kolejowej znaleziono młodego psa rasy jamnik. Posiada ciemnobrązowe umaszczenie, jest sympatyczny i tęskni za właścicielem.
01 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nocne burze z gradem nad Dolnym Śląskiem

Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega przed burzami z gradem, jakie mogą przejść najbliższej nocy nad zachodnią Polską, w tym nad województwem dolnośląskim.

08 wrzesień 2015, Partnerstwo,
Sprzedam gospodarstwo rolne - doskonałe miejsce na agroturystykę o powierzchni 9 ha

Duży dom jednopiętrowy usytuowany wśród pól i lasów, spokojna okolica idealnie nadająca się na agroturystykę z zielono zagospodarowanym dużym ogrodem idealnym dla rodziny. Dom po częściowym remoncie, posiada 5 pokoi, garderobę, łazienkę i kuchnię, Zabudowę uzupełniają stodoła i zabudowania gospodarcze wyposażone w sprzęt rolniczy.

02 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Co czeka Cię w nowym roku szkolnym? - kalendarz 2015/2016

Ważne uroczystości, sprawdziany, egzaminy a przede wszystkim dni wolne od zajęć lekcyjnych - bo to z pewnością najbardziej interesuje uczniów. Zobacz kalendarz na rozpoczęty wczoraj rok szkolny 2015/2016.

03 wrzesień 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zapisy do Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta. Zapraszamy!
Już w najbliższą sobotę chojnowskie korty tenisowe będą tętnić życiem. Wszystko to za sprawą kolejnego już Turnieju Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta. Cała impreza sportowa rozpocznie się o godzinie 8:00, wtedy też prowadzone będą zapisy, a organizatorzy rozlosują pierwsze pary. Kilka minut przed godziną 9:00 na kortach pojawią się pierwsi zawodnicy.
01 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
1 września w chojnowskich szkołach (foto+video)

1 września to wyjątkowo uroczysty dzień dla wszystkich uczniów. To właśnie dziś miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego. Rodzice, grono pedagogiczne a przede wszystkim uczniowie zgromadzili się na uroczystych apelach, które miały miejsce we wszystkich chojnowskich szkołach.

02 wrzesień 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sesja Rady Gminy Chojnów z dnia 28 sierpnia 2015 (video)
Zapraszamy do obejrzenia zapisu video z sesji Rady Gminy Chojnów, która odbyła się 28 sierpnia 2015 roku o godzinie 12:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy w Chojnowie.