Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2013

28 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Stoi na stacji lokomotywa... Biblioteczna Akademia Malucha zaprasza!

Przed nami drugie po wakacyjnej przerwie spotkanie spotkanie najmłodszych z dobrą zabawą. W ostatnią środę października – 30 bm. - o godzinie 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się Biblioteczna Akademia Malucha. Tym razem najmłodsi czytelnicy bawić się będą z koleją.

25 październik 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 0
Gorzkie pomarańcze w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wczoraj tj. 24.10 o godzinie 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z mieszkającym przez wiele lat w Chojnowie, dziennikarzem Dionisiosem Sturisem, autorem książki „Grecja. Gorzkie pomarańcze”. Licznie zgromadzeni goście wypełnili salę po brzegi.

25 październik 2013, Michal, Wszystkich komentarzy: 24
Think Different Chojnów, czyli gdzie się bawi młodzież w naszym mieścieBartek ma 25 lat. Jest chojnowianinem. Pracuje w jednej z większych firm w pobliskiej Legnicy. Miesięczne zarobki pozwalają mu na spokojne życie, nie musi martwić się 'co zrobić by przetrwać do pierwszego'. Jego system pracy gwarantuje mu wolne weekendy, które najchętniej spędzałby ze znajomymi bawiąc się na koncercie czy w klubie. Jednak zazwyczaj ma z tym problem. Dlaczego? Bo w Chojnowie rozrywek dla młodych brakuje...
25 październik 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 2
ANDRZEJKI, BAL SYLWESTROWY i inne – sezon imprez w Pałacyku czas zacząć!

Cieszy nas ogromnie, że imprezy w Hotelu Pałacyk tak z wielu Państwa przypadły do gustu. Zaufanie naszych klientów to satysfakcja, ale także wielkie wyzwanie, któremu cały czas staramy się sprostać. Pałacyk dojrzewa razem z naszymi wizjami i wierzymy, że cały czas pięknieje – Państwo to oceńcie. Okazje będą już niebawem. Serdecznie zapraszamy na Zabawę Andrzejkową i spieszymy poinformować, że ruszyła także sprzedaż biletów na Bal Sylwestrowy. Jak co roku będziemy organizować Wigilię dla zakładów pracy, oferujemy także usługi cateringowe dla tych z Państwa, którzy świętować będą u Siebie.

24 październik 2013, kuba, Wszystkich komentarzy: 0
W sobotę liczą się tylko trzy punkty

W najbliższą sobotę na Stadionie Miejskim nasi piłkarze w ramach 12 kolejki ligi okręgowej podejmą zajmujący 11 miejsce w tabeli Zryw Kotla. W Chojnowie nikt nie wyobraża sobie innego rezultatu, jak zwycięstwo biało-niebeskich. Początek tego spotkania o godzinie 15:30.

31 październik 2013, Monika Łagoda, Wszystkich komentarzy: 0
Ale sztuka! Chojnów jakiego nie znamy. Odsłona nr 4. KONKURS!

Przed Państwem czwarta odsłona sztuki chojnowskiej. Dzisiaj zaprezentuję kamienicę nr 9 przy ul. Reja oraz kamienicę nr 14 przy ul. Wojska Polskiego. Dekoracji stiukowych i płaskorzeźb ciąg dalszy.

25 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
W weekend cofamy zegarki – zaczyna się czas zimowy

Mimo, że za oknem nie brakuje nam słońca, a termometry oscylują w okolicach 20° C w najbliższy weekend rozpocznie się czas zimowy. Oznacza to, że w nocy z soboty na niedzielę pośpimy o godzinę dłużej.

24 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Bezpieczna droga do szkoły – ciąg dalszy zajęć z policją

W minionym tygodniu policjanci z chojnowskiej komendy na zaproszenie wychowawczyni ze świetlicy działającej przy chojnowskiej „czwórce” wybrali się na spotkanie z uczniami szkoły. Była to kontynuacja działań „Bezpieczna droga do szkoły” prowadzonych przez miejscowych mundurowych w okolicy.

23 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Poczuj smak Grecji w Chojnowie. Spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem

Kilka miesięcy temu na łamach Portalu CHOJNOW.PL informowaliśmy Państwa o szczególnej pozycji na polskim rynku wydawniczym – książce „Grecja. Gorzkie pomarańcze". Jej autorem jest mieszkający przez wiele lat w Chojnowie Dionisios Sturis, znajomy wielu z nas. Już jutro będziemy mieli okazje spotkać się z dziennikarzem Radia TOK FM.

23 październik 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Drużyny dziecięce KS Chojowianka rywalizowały w Głogowe
W ostatnim tygodniu na murawie w Głogowie rywalizowały ekipy młodzików oraz trampkarzy. Spotkania odbywały się na bardzo dobrze przygotowanym boisku Chrobrego. Dzieci miały okazję do wykazania się swoimi umiejętnościami. Niestety drużyny KS Chojnowianka nie dały rady stawić należytego oporu znakomicie grającemu Chrobremu.
23 październik 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
„Wampiry na PWSZ”

Podczas pierwszej w tym roku akademickim zbiórki krwi „Wampiry na PWSZ”, która odbyła się 22 października br. na terenie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy udało się zebrać 22,5 litra tego cennego płynu. Krew postanowiło oddać tym razem 50 osób.

23 październik 2013, CUPRUM ARENA , Wszystkich komentarzy: 0
Bezpłatne badania wątroby

W ramach Pierwszego Ogólnopolskiego Badania Wątroby „Tyle robi dla Ciebie – zrób coś dla niej” przeprowadzane będą bezpłatne badania USG dla mieszkańców Lubina i nie tylko.

22 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Jak rozpoznać oszustów i nie dać się metodzie "na wnuczka"?

Legnicka Komenda Policji oraz tamtejszy oddział ZUSu organzują akcję prewencyjno-informacyjną, która ma na celu ochronę osób starszych przed działaniem oszustów. Seniorzy poznają techniki działania m.in. popularnej metody „na wnuczka”.

22 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie z Małgorzatą Krzywdą w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Obecny miesiąc – październik – uznany został Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Celem tej akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w szkole. W ramach działań w całej Polsce Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie postanowił przybliżyć swoim uczniom temat organizując szereg spotkań. Dziś odbyło się pierwsze z nich.

22 październik 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Brak wody w Chojnowie

Dziś w godzinach 8.00-11.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w naszym mieście. Jest to efekt prac remontowo-budowlanych polegających na wymianie starej i awaryjnej zasuwy wodociągowej na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego z Bolesławiecką.