Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2014

20 październik 2014, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
WIELKIE OTWARCIE KRĘGIELNI

Już w sobotę 25 października zapraszamy na wielkie otwarcie Kręgielni Play City na IV piętrze Galerii Piastów. Nowa jakość na mapie Legnicy! Pokazy mistrzów, degustacje, koncert i wspólna zabawa do późnych godzin nocnych. Imprezę nakręca: Krzysztof Skiba! Wstęp bezpłatny!

20 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowski turniej ligi trawiastej za nami (foto)
W sobotnie popołudnie na chojnowskim Orliku odbył się kolejny już turniej ligi trawiastej z udziałem podopiecznych Marcina Rabandy. Nareszcie spotkania rozegrane zostały w Chojnowie. Dzieci na własnej murawie czuły się znacznie pewniej. Młodzi piłkarze dopingowani przez swoich rodziców, dziadków czy też znajomych dali z siebie wszystko.
20 październik 2014, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 6
Otrzęsiny klas pierwszych w Gimnazjum nr 1 (VIDEO)
9 października uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet społeczności Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Chojnowie. O godzinie 10.30 na szkolnej sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna uroczystości. Gospodarze klas pierwszych w imieniu swoim oraz koleżanek i kolegów złożyli przed panią dyrektor Elżbietą Fałat przyrzeczenie o sumiennym wypełnianiu nałożonych na nich obowiązków.
17 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Kolejny niewybuch znaleziony w Rokitkach
W miniony czwartek około godziny 14:00 Ochotnicza Straż Pożarna z Rokitek dostała wezwanie do znalezionego niewybuchu. Strażacy zabezpieczyli teren na torowisku kolejowym pomiędzy Rokitkami, a jednostką wojskową w Duninowie.
18 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Podział punktów w meczu na "szczycie" okręgówki. Czarni przywieźli punkt ze Złotoryi
W czasie kiedy Chojnowianka rywalizowała z GKS`em Kobierzyce o pierwsze zwycięstwo w IV lidze, w sąsiedniej Złotoryi odbywał się mecz na "szczycie" okręgówki. Czarni Rokitki walczyli o fotel wicelidera z Górnikiem Złotoryja. Spotkanie to rozpoczęło dosyć zaskakująco, gospodarze śmiało ruszyli do ataku i zyskali przewagę na murawie. Górnik prowadził grę i tym samym stworzył kilka sytuacji pod bramką Andruszki.
18 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 5
Chojnowianka straciła kolejne punkty. Przegraliśmy na "własnym" terenie. (fotorelacja)
Dziś o 16:00 rozpoczęło się kolejne spotkanie IV ligi dolnośląskiej z udziałem Chojnowianki. Nasz Klub Sportowy z nowym numerem jeden - Kornelem Koziarzem bardzo ofensywnie przystąpił do tego spotkania. Niestety na murawie zabrakło kilku podstawowych piłkarzy pauzujących za kartki m.in Serkiesa, Kowalczyka czy też Tucholskiego.
18 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Bezpieczna droga do dzkoły"-chojnowscy policjanci z wizytą w SP3 i przedszkolu w Miłkowicach

W dniach 15.10 i 17.10 obyły się dwa spotkania z cyklu „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi z chojnowskiego Komisariatu Policji- Pan Piotr Demiańczuk i Pan Henryk Rokita zawitali w Szkole Podstawowej nr 3 w Chojnowie oraz w przedszkolu w Miłkowicach.


17 październik 2014, PT KRUS w Legnicy , Wszystkich komentarzy: 0
Jest bezpieczniejOd początku tego roku do Placówki Terenowej KRUS w Legnicy, wpłynęło o 14 wypadków mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Mamy nadzieję, że tendencja spadkowa utrzyma się i pod koniec roku będziemy mogli powiedzieć, że osiągnęliśmy kolejny maleńki sukces w walce o poprawę bezpieczeństwa rolników oraz o zmniejszeniu liczby zaistniałych wypadków.

17 październik 2014, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Festiwal Nauki EDUSCIENCE z udziałem Gimnazjum nr 2 w Chojnowie!

Gimnazjum nr 2 im Mikołaja Kopernika w Chojnowie już od dwóch lat uczestniczy w projekcie naukowo-edukacyjnym EDUSCIENCE. W minionym roku mieliśmy w szkole masową imprezę pod nazwą Piknik Edukacyjny Eduscience, na której gościliśmy młodzież z innych szkół, nie tylko z terenu Chojnowa. W tym roku udało nam się przekonać władze projektu aby planowany pierwotnie w Legnicy Festiwal Nauki mógł się odbyć w Chojnowie.


16 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zdarzenie drogowe- tir uderzył w busa

Dziś, po godzinie 9-tej miało miejsce zdarzenie drogowe na wysokości stacji paliw w Dobroszowie. Kierowca małego busa, jadący drogą krajową nr 94, skręcając na stację paliw, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka kierowcy tira. Mimo prób hamowania, tir uderzył w busa, poważnie go uszkadzając. Choć zderzenie wyglądało bardzo poważnie, kierowca miał wiele szczęścia- nie odniósł żadnych obrażeń.

16 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Festiwal Nauki Eduscience za nami

Wczoraj na terenie Rynku Miejskiego odbył się Festiwal Nauki Eduscience. Wydarzenie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli, którzy w dużym gronie przybyli do rynku, aby brać udział w pokazach naukowych prezentowanych w wielu namiotach tematycznych i na scenie oraz konkursach z nagrodami.

16 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Biblioteka Miejska zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Wojciechem DrzewickimW piątek, 17 października o godzinie 18.00 w Bibliotece Miejskiej odbędzie się spotkanie z chojnowskim podróżnikiem Wojciechem Drzewickim. Wystąpi w roli wykładowcy- przedstawi słuchaczom sylwetkę geologa, mineraloga, inżyniera górnictwa Ignacego Domeyki.
15 październik 2014, UG Chojnów, Wszystkich komentarzy: 0
Zaproszenie na Recital prof. Stanisława Górki

Wójt Gminy Chojnów zaprasza na Recital prof. Stanisława Górki z okazji Dnia Edukacji Narodowej 19 października 2014 r. o godz. 16.00 w GOKiR w Piotrowicach.

15 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rekonstrukcja Powstania Warszawskiego - videoW sobotę na chojnowskim rynku miała miejsce rekonstrukcja Powstania Warszawskiego. Udział w inscenizacji przedstawiającej ostatnie godziny historycznego wydarzenia wzięły grupy Festung Breslau oraz Chrobry I.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z sobotniej inscenizacji przygotowanego przez Portal Chojnów.

15 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Podopieczni Marcina Rabandy z pierwszym miejscem w legnickim turnieju ligi trawiastej
W miniony weekend podopieczni Marcina Rabandy rywalizowali w kolejnym turnieju ligi trawiastej. Tym razem rywalizacja odbyła się w Legnicy. Zawodnicy z rocznika 2005 przystąpili do walki o zwycięstwo już w godzinach porannych. Na murawie zameldowali się piłkarze z: