Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2014

15 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Spotkanie uczniów technikum z policjantami

W piątek, 3 października o godzinie 12.30 miało miejsce spotkanie klas 1, 2 i 3 technikum z policjantami. Spotkanie, trwające półtorej godziny poprowadzili Pan Piotr Demiańczuk z Komendy Miejskiej w Chojnowie oraz Pan Andrzej Jurkowski z Komendy Miejskiej w Legnicy


15 październik 2014, Ania, Wszystkich komentarzy: 0
Czas na skarby w gminie Chojnów
Stowarzyszenia i grupy odnowy wsi działające na terenie Gminy Chojnów zapraszają wszystkich zainteresowanych do zabawy w poszukiwanie "skarbów" w ramach projektu realizowanego w Programie Działaj lokalnie. Bądź aktywny! Znajdź ciekawe miejsca w okolicy. Poznaj lokalne zabytki, zobacz jak przy pomocy GPS'a możesz aktywnie spędzić swój wolny czas. Nie czekaj, przyjdź na spotkanie! Wybierz odpowiednie dla Ciebie miejsce i termin spotkania, czekamy na Ciebie!
14 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie Dnia Dawcy Szpiku w chojnowskim Komisariacie Policji

Aby zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów, 13 października w chojnowskim Komisariacie Policji zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku. Wczoraj zarejestrowało się i tym samym dołączyło do grona potencjalnych dawców 16 osób.

17 październik 2014, Deutsch- Wagen- Tour , Wszystkich komentarzy: 0
DWT- kolorowy niemiecki z dostawą do ucznia zagości w Gimnazjum nr 2

Już wkrótce do Chojnowa zawita wyjątkowy ogólnopolski projekt edukacyjny Deutsch-Wagen-Tour promujący naukę języka niemieckiego.

We wtorek 28 października będziemy gościć w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika przy ulicy Konarskiego 4.

14 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
W Domu Schrama świętowano Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałek, w Domu Schrama odbyła się uroczystość "Dzień Jubilata". Poprowadziły ją Pani Mirosława Spes i Pani Aneta Czapska. Celem uroczystości było docenienie działań długoletnich działaczy ZNP, wręczenie listów gratulacyjnych i statuetek oraz uczczenie obchodów założenia Oddziałowej Sekcji Administracji i Obsługi.

14 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Juniorzy starsi gładko ograli Górnika Lubin
W minioną niedzielę juniorzy starsi, przed własną publicznością podejmowali ekipę Górnika Lubin. Nasi piłkarze, pod przewodnictwem Bogdana Kozłowskiego, przystąpili do tego spotkania bardzo ofensywnie. Już od pierwszych minut biało niebiescy chcieli pokazać rywalowi, kto będzie dzielił i rozdawał w tym meczu.
14 październik 2014, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Rezerwy Czarnych Rokitki zdeklasowały Premium Budziwojów
Zespół rezerw Czarnych Rokitki gładko pokonał Premium Budziwojów. Wysoka wygrana była adekwatna do sytuacji na boisku. Dzięki czwartej wygranej z rzędu zespół Czarnych Rokitki wskoczył na trzecią pozycję w tabeli.
14 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Moje miejsce na Ziemi"- wernisaż wystawy fotografii Dariusza Matysa

W ubiegły piątek, w Bibliotece Miejskiej odbył się wernisaż wystawy fotografii Dariusza Matysa "Moje miejsce na Ziemi". Na wystawie zaprezentowano ponad 170 fotografii. Wśród nich znajdują się fotografie zabytków oraz przyrody, miejsc, które są doskonale znane mieszkańcom Chojnowa. Najstarsze zdjęcia pochodzą z lat 70-tych ubiegłego wieku.


14 październik 2014, Bogusława Kruk i Maria Lis, Wszystkich komentarzy: 1
Rozmaitości z SP3

Za nami prawie dwa miesiące kolejnego roku szkolnego. Jak zwykle w naszej szkole, oprócz zajęć dydaktycznych odbywają się imprezy o różnym charakterze, które rozwijają zainteresowania uczniów oraz integrują wychowanków szkoły.

16 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zakończenie sezonu Sigo Gim 1 w Chojnowie
W minioną sobotę klub kolarski Sigo Gim 1 z Chojnowa oficjalnie zakończył sezon, który obfitował w wiele zwrotów akcji. Podopieczni Eugeniusza Bobiowskiego przeżyli w tym roku wiele wzlotów i upadków, drobnych kontuzji oraz defektów rowerów. Nic jednak nie stanęło na przeszkodzie, aby wszyscy razem i szczęśliwie dobrnęli do ostatniego wyścigu. Po jego zakończeniu zawodnicy i zawodniczki mogli już spokojnie myśleć o zasłużonym odpoczynku.
13 październik 2014, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Doda, Mrozu, Bilgun w Galerii Piastów!
Doda, Mrozu i Bilgun w Galerii Piastów!

Już 26 października od godziny 11:00 zapraszamy na 8 urodziny Galerii Piastów! Na scenie dużego patio pojawią się dwie wielkie gwiazdy - Doda i Mrozu, a imprezę urodzinową poprowadzi showman i satyryk Bilguun Ariunbaatar!

Dodatkowo pokazy pirotechniczne, konkursy z nagrodami i wiele więcej! Takich urodzin w Legnicy jeszcze nie było, same radości do wyboru!

13 październik 2014, Mateusz Bartczak , Wszystkich komentarzy: 0
Turniej Żaków w Chojnowie

W minioną sobotę KS CHOJNOWIANKA zorganizowała turniej Żaków.
Udział wzięło pięć drużyn : Konfeks Legnica, Miedź Legnica, Odra Ścinawa, Sokół Krzywa i Chojnowianka Chojnów.
13 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Pożar, dwa zastępy straży pożarnej i ewakuacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Chojnowie (video+foto)
Szkoła Podstawowa nr w Chojnowie została dziś, kilka chwil po dziesiątej, ewakuowana z powodu zaistniałego pożaru. Dwoje uczniów zostało poszkodowanych, dzięki pomocy straży pożarnej wszystko zakończyło się szczęśliwie. Na całe szczęście dzisiejsza akcja była jedynie próbną ewakuacją na wypadek prawdziwego zagrożenia.
13 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 21
"Historyczne Harce" za nami! (video)

W sobotę, 10 października w Chojnowie odbyły się "Historyczne Harce" oraz rekonstrukcja Powstania Warszawskiego przygotowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Festung Breslau z Wrocławia oraz grupy ze Zduńskiej Woli i Świdnicy.

12 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zasnął na parapecie. O włos od tragedii. (video)
W sobotnie popołudnie po godzinie 16 chojnowska policja dostała zgłoszenie o zbyt głośnej muzyce wydobywającej się z jednego z mieszkań przy ulicy Witosa. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze dostrzegli mężczyznę, który spał w oknie mieszkania znajdującego się na wysokości pierwszego piętra. Z tego właśnie mieszkania wydobywała się głośna muzyka.