Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2014

13 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zaproszenie na Festiwal Nauki
W środę,15.10.2014 r., w godzinach 9-15, na terenie Rynku Miejskiego w Chojnowie odbędzie się Festiwal Nauki EDUSCIENCE.

12 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Chojnowianka przegrała na własnym terenie. Karny uratował AKS Strzegom.
Wczorajsze popołudnie na długo pozostanie w pamięci fanów chojnowskiego futbolu. KS Chojnowianka rywalizowała z AKS Strzegom. Wszyscy liczyli na komplet punktów, nie było jednak łatwo. Na ławce rezerwowych pojawił się nowy szkoleniowiec - Ireneusz Chrzanowski. Od pierwszej minuty biało niebiescy wystąpili w nieco innym ustawieniu niż do tej pory.
12 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 2
Sztafetowe biegi przełajowe szkół podstawowych za nami
W piątek punktualnie w samo południe, przy pięknej pogodzie, na bocznym boisku przy MOKSiRze pojawiły się dzieci klas III-VI szkół podstawowych. Wszystko to za sprawą międzyszkolnych sztafetowych biegów przełajowych dziewcząt i chłopców. Oficjalnego otwarcia tej imprezy sportowej dokonał burmistrz miasta - Jan Serkies. Po przywitaniu zawodników i małej rozgrzewce młodzi chojnowianie przystąpili do rywalizacji.
12 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Niespodziewana strata punktów z Ruszowicami. Czarni walczyli o remis!
Dobra passa Czarnych Rokitki została przerwana. Wczoraj ekipa z naszej gminy przed własną publicznością uległa Mieszkowi Ruszowice 2:1. Podopieczni Mirosława Dragana od pierwszych minut wyszli na murawę w bardzo ofensywnym ustawieniu. Kilka chwil po pierwszym gwizdku Gromala mógł otworzyć wynik spotkania. Zabrakło jednak skuteczności i zimnej krwi w wykończeniu akcji. Mieszko, widząc, że Czarni przystępują do ofensywy, nie cofnął się na własną połowę. Dobra gra w środku pola oraz liczne błędy Rokitek spowodowały, że to goście przejęli inicjatywę w grze.
13 październik 2014, Stowarzyszenie "Dajmy szansę", Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie akcji „Podziel się posiłkiem”

Kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Podziel się posiłkiem” została przeprowadzona 3 i 4 października w chojnowskich sklepach Biedronka. Odzew mieszkańców, jednocześnie klientów dyskontów, był bardzo pozytywny. Tym razem udało się zebrać około 1100 kg produktów spożywczych. To najlepszy wynik od czterech lat!

08 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka Chojnów - AKS Strzegom. Mecz już jutro, czy będą kolejne punkty?
Jutrzejsze popołudnie może okazać się przełomowe dla Chojnowianki, która pod wodzą nowego szkoleniowca, podejmie AKS Strzegom. Nasz rywal nie specjalnie spisuje się w IV ligowych rozgrywkach. Do tej pory nasi jutrzejsi goście trzykrotnie wygrywali, dwukrotnie remisowali oraz czterokrotnie przegrywali.
10 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Dawcy Szpiku w chojnowskim Komisariacie Policji już w najbliższy poniedziałek
W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy zorganizowano Dzień Dawcy Szpiku w Komisariacie Policji w Chojnowie.
08 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni gonią lidera. Jutro o 15:30 szansa na kolejne punkty.
Już jutro o 15:30 na murawie pojawią się podopieczni Mirosława Dragana, którzy rywalizować będą z ekipą Mieszka Ruszowice. Nasz rywal na początku sezonu spisywał się wyśmienicie i wydawałoby się, że będzie się liczyć w walce o IV ligę. Mieszko ograł Arkon aż 6:1, tydzień później Iskra Kochlice okazała się słabsza od drużyny z Ruszowic. Później było już tylko gorzej nasi sobotni rywale zaczęli przegrywać, w między czasie zaliczyli spektakularne zwycięstwo nad Zametem Przemków 6:1 i na tym koniec dobrej gry.
10 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 2
32% mieszkańców ziemi chojnowskiej nie pójdzie do urn! (VIDEO)
We wtorek minął czas zgłaszania kandydatów na radnych. W piątek, 17 października upływa kolejny termin, termin zgłaszania kandydatów na burmistrzów i wójtów. I choć do samych wyborów pozostało jeszcze trochę czasu już teraz portal postanowił przeprowadzić krótką sondę uliczną na temat tego czy mieszkańcy miasta i gminy Chojnów planują pójść do urn w tegorocznych wyborach samorządowych.
09 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Zadymienie mieszkania z kratki wentylacyjnej przy ul. Kolejowej
Dziś w godzinach popołudniowych Jednostka Ratowniczo Gaśnicza z Chojnowa dostała wezwanie z ul. Kolejowej, gdzie w mieszkaniu pojawił się dym. Strażacy niemalże natychmiast pojawili się na miejscu zdarzenia. Faktycznie, w mieszkaniu zlokalizowanym na parterze, z kratki wentylacyjnej do mieszkania dostawał się dym.
09 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Dwie jednostki straży pożarnej,  ewakuacja Gimnazjum nr 1 w Chojnowie! (video+foto)
Dzisiejsze przedpołudnie na długo pozostanie w głowach gimnazjalistów z chojnowskiej „jedynki”. Otóż z samego rana dyrekcja szkoły poinformowała na numer alarmowy 998 straż pożarną o pożarze. Chwile strachu uczniowie Gimnazjum nr 1 maja już za sobą. Najważniejsze jest to, że cała akcja przebiegła pomyślnie, a sama ewakuacja nie sprawiła uczniom problemów. Miejmy nadzieję, że takie próby zawsze będą próbami, a do prawdziwego pożaru nigdy nie dojdzie.
09 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Dwa ostatnie wyścigi Sigo Gim 1 w tym sezonie. Przyszła pora na zasłużony odpoczynek!
W miniony weekend klub kolarski Sigo Gim 1 wybrał się na ostatnie zawody w tym sezonie. Nasi zawodnicy w sobotę oraz niedzielę rywalizowali podczas wyścigów na szosie. Najtrudniejszym dniem była sobota, kiedy to zaraz po udziale w Mistrzostwach Dolnego Śląska w Chojnowie kolarze mieli zaledwie kilka chwil, aby spakować się na zawody do Gorzanowic, tuż obok Bolkowa.
09 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Intermarche z jabłkami w SP3
Za nami drugi dzień akcji prowadzonej przez Intermarche pod nazwą "Jedz jabłka". Wczoraj z darmowych jabłek skorzystała Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie. Dziś podczas przerwy lekcyjnej Intermarche gościło w Szkole Podstawowej nr 3. Uczniowie, grono pedagogiczne oraz wszyscy obecni mogli poczęstować się smacznymi owocami. Inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem, dzięki czemu rozdano kilka skrzynek jabłek. Zorganizowanej akcji przyświecało hasło "Jedz jabłka. Obowiązek patriotyczny jeszcze nigdy nie był tak smaczny".
09 październik 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sesja Rady Gminy Chojnów 30.09.2014 r. (video)
W dniu 30 września 2014 r. o godzinie 10.00 odbyłasię sesja Rady Gminy Chojnów, w sali nr 6 Urzędu Gminy wChojnowie. Obrady dotyczyły między innymiutrzymania porządku i czystości w Gminie Chojnów oraz analizywykonania budżetu za I półrocze 2014 roku. Poniżej zapis video ze spotkania. Zapraszamy do obejrzenia.
09 październik 2014, Maciek, Wszystkich komentarzy: 1
Zapowiada się niesamowity mecz w III rundzie Pucharu Polski
Puchar Polski w piłce nożnej to coroczna walka o każdą piłkę i prestiż dla każdej z ekip piłkarskich. Niestety już na początku nasz lokalny klub KS Chojnowianka pożegnał się z tymi rozgrywkami. W gminie walczą nadal Czarni Rokitki oraz Sokół Krzywa. Te dwie drużyny spisują się bardzo dobrze w ostatnim czasie. Podopieczni Łukasza Kurczaka w rundzie wstępnej zdemolowali Koronę Czerninę aż 9:0, w tym samym czasie wychowankowie Mirosława Dragana ograli Olimpię Olszanica 14:0.