Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2015

07 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Planowane przerwy w dostawach wody

Jak informuje Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, w dniu jutrzejszym, tj. 8 października 2015 roku, w godzinach od 8:00 do 12:00 realizowane będzie wpięcie budowanej pompowni ścieków do sieci wodociągowej.

06 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 15
Negocjacje pomiędzy wójtem i burmistrzem - szansa na załagodzenie konfliktu

Istnieje duża szansa, że konflikt pomiędzy zarządami miasta Chojnowa i gminy wiejskiej Chojnów, którego kulminacją była ostatnia sesja Rady Miejskiej, zostanie rozwiązany za pomocą negocjacji. Burmistrz Jan Serkies wraz z wójtem Andrzejem Pyrzem rozpoczęli rozmowy, które mają za zadanie załagodzenie sporu.

08 październik 2015, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 2
1 Urodziny Kręgielni w Galerii Piastów

Już w sobotę 17 października o godzinie 20:00 zapraszamy wszystkich do Kręgielni w Galerii Piastów! Z okazji pierwszych urodzin przygotowano moc atrakcji, a także koncert Legniczanina biorącego obecnie udział w programie Must be the Music – Bartka Rzepki!

07 październik 2015, Redakcja, Wszystkich komentarzy: 1
Rusza budowa S3 z Legnicy do Jawora

Niedawno informowaliśmy o planach budowy drogi ekspresowej S3 z Nowej Soli do granicy w Lubawce. Powoli plany przekształcane są w rzeczywistość - właśnie rusza budowa odcinka położonego najbliżej naszego miasta, który łączy Legnicę z Jaworem.

06 październik 2015, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka ograła Zagłębie!
W miniony weekend ekipa młodzików KS Chojnowianka, prowadzona przez trenera Łukasza Kurczaka, dokonała nie lada wyczynu. W spotkaniu ligowym zmierzyliśmy się z Zagłębiem Lubin. Młodzi adepci futbolu spisali się wyśmienicie. Finalnie zwyciężyliśmy aż 5:0 i taki wynik był najmniejszym wymiarem kary dla słabo spisującego się Zagłębia.
05 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie kolejki w klasie A i B Za nami kolejna seria rozgrywek w III grupie klasy B o mistrzostwo OZPN Legnica.
07 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
V Chojnowska Jesień z Muzyką Dawną w trzech odsłonach (video)

Za nami trzy dni spotkań z muzyką dawną. To już trzecia edycja tej imprezy, organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Regionalne. Pasjonaci tego typu muzyki w tym roku mieli okazję zapoznać się twórczością autorów renesansowych i barokowych. Chojnowskiej publiczności zaprezentowały się zespoły zarówno instrumentalne, jak i wokalno-instrumentalne, wykonujące swoją muzykę m.in. na: fletach, lutniach, gitarach barokowych czy wiolonczelach.

06 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Podsumowanie akcji "Podziel się posiłkiem"

Z radością informujemy, że zbiórka żywności, która odbyła się 25 i 26 września w chojnowskich sklepach „Biedronka" w ramach akcji „Podziel się posiłkiem", zakończyła się kolejnym sukcesem. Zebrano 995,08 kg jedzenia. Obdarowano ponad 100 potrzebujących, głównie dzieci i ich rodziny z miasta i gminy Chojnów.

06 październik 2015, LMKS „SFORA”, Wszystkich komentarzy: 0
Udział zawodników klubu teakwondo LMKS „SFORA” w XVI Sokol Cup 2015

Już po raz XVI czeski klub Taekwondo TJ SOKOL Hradec Králové zorganizował międzynarodowy turniej SOKOL CUP 2015. W sobotę, 3 października, zawodnicy naszego chojnowskiego LMKS „SFORA” rywalizowali z blisko 200 uczestnikami. Współzawodnictwo odbywało się na 4 matach, przy użyciu elektronicznego systemu rejestracji punktów firmy Dae Do.

05 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Doskonała zabawa dla dzieci i dorosłych na Święcie Pieczonego Ziemniaka (video+foto)
Wyjątkowa zabawa czekała na każdego, kto w sobotnie popołudnie pojawił się w Przedszkolu nr 1. Po raz trzeci przedszkolny ogród gościł Święto Pieczonego Ziemniaka. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy, w której brać udział mogły zarówno dzieci, jak i dorośli.
05 październik 2015, Małgorzata Uroda, Wszystkich komentarzy: 0
Zapraszamy na darmowe zajęcia z Nordic Walking

W naszym mieście dzięki KGHM EKO ZDROWIE odbędą się bezpłatne zajęcia z zakresu nauki i doskonalenia prawidłowej techniki nordic walking. Jest to już II edycja tego prozdrowotnego projektu w Chojnowie. Treningi odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 16.30. Miejsce zbiórki – Park Piastowski (obok boiska Orlik).

05 październik 2015, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Młodzieżowe Dyskusyjne Kluby Książki wezmą udział w IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej

50 Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski weźmie udział w IV Ogólnopolskiej Dyskusji Literackiej, która odbędzie się 8 października o godzinie 17:00. Wśród tej pięćdziesiątki znalazły się również chojnowskie kluby młodzieżowe. W akcji wezmą udział uczniowie dwóch chojnowskich gimnazjów oraz Powiatowego Zespołu Szkół.

05 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 6
Za nami piłkarskie derby ziemi chojnowskiejW niedzielę na boisku w Rokitkach zespół Czarnych gościł drużynę Chojnowianki Chojnów. Spotkanie zostało rozegrane w ramach 8 kolejki o Mistrzostwo Legnickiej Klasy Okręgowej. Mecz był zarazem walką o prym na ziemi chojnowskiej.
04 październik 2015, Powiatowy Zespół Szkół, Wszystkich komentarzy: 0
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY W POWIATOWYM ZESPOLE SZKÓŁ
Przez cały tydzień w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie uczniowie i nauczyciele brali udział w TYGODNIU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY. Wiele czasu poświęcono zjawisku przemocy i jej przeciwdziałaniu.
04 październik 2015, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Turniej Orlików - wynikiW minioną sobotę na bocznym boisku przy MDK odbył się kolejny turniej w ramach rozgrywek Ligi Trawiastej. W rywalizacji brali udział zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. Chojnowska drużyna zaprezentowała się w świetnej formie.