Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2016

24 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Szczeniaki z Niedźwiedzic szukają nowego domu

Około 4-6 tygodni temu, w jednym z gospodarstw rolnych w Niedźwiedzicach oszczeniła się bezdomna suczka.Trzy szczeniaki przebywają tam razem z matką do dnia dzisiejszego.

24 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Punkty zostały w Rokitkach
Za nami niedzielne spotkanie Czarnych Rokitki z Iskrą Kochlice. Goście w ostatnim ligowym meczu z Granowicami odnieśli zwycięstwo, co pozwoliło im z 12 pkt na koncie uplasować się na 10 miejscu. Czarni natomiast z dorobkiem 6 pkt zamykali ligową tabelę, a zeszłotygodniowe spotkanie z Księginicami było bardzo słabe w ich wykonaniu.
24 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wszystko zaczęło się od topniejących śniegów Kilimandżaro - wizyta na wernisażu A. Kaczmarka

W miniony piątek nie mogło zabraknąć nas na wernisażu i prelekcji Andrzeja Kaczmarka. Wydarzenie organizowane przez Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki zainteresowało także sporą rzeszę chojnowian. Wystawę zdjęć i degustację potraw poprzedziła prelekcja, w ramach której mieliśmy okazję poznać kulisy wypraw na szczyty Korony Ziemi.

24 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich
Za nami weekendowe rozgrywki w piłkarskich niższych ligach. Chojnowianka wydaje się nie marnować szansy, jaką podarowano jej na początku sezonu, gdy zdecydowano, że pozostanie w lidze. Sobotnie zwycięstwo z zespołem plasującym się w czołówce to spory sukces. Czarni, którym ostatnio gorzej się wiodło, również nie odpuszczają i w tym tygodniu zgarnęli komplet punktów w meczu z Iskrą Kochlice.
23 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
 Gala Kresowa w Chojnowie - wybrzmiały najpiękniejsze melodie kresowe

W piątkowy wieczór sala chojnowskiego MOKSiR wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą Gali Kresowej, odbywającej się w ramach 15. Legnickich Dni Kultury Kresowej. Licznie przybyli mieszkańcy naszego miasta i okolic mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych melodii kresowych. Koncert odbywał się pod hasłem „Polsko moja”.


22 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek na A4 - utrudnienia w drodze do Bolesławca
Między węzłami Krzyżowa i Krzywa doszło do wypadku ciężarówki i samochodu osobowego. W wyniki zderzenia jedna osoba została ranna.
21 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzeum Regionalne zaprasza do oglądania dzieł Jana Putyry

Obrazy chojnowskiego malarza Jana Putyry powróciły po czterdziestoletniej przerwie do Muzeum Regionalnego. Wystawę oglądać możemy do końca miesiąca.

21 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianie wzięli udział w Pucharze KKN
Na hali przy ul. Lotniczej w Legnicy odbył się Puchar KKN, zorganizowany przez Stowarzyszenie Klubu Kibiców Niepełnosprawnych Miedź Legnica. W turnieju zawalczyło pięć ekip, wśród których znalazła się także drużyna z Chojnowa.
21 październik 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Barwy Jazzu zainaugurują Witelon Jam Session!

Motywem przewodnim pierwszego w tym roku akademickim koncert z cyklu Witelon Jam Session, który odbędzie się 27 października bieżącego roku w Domu Studenta naszej Uczelni będą Barwy Jazzu. Początek o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

20 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Co jest grane w Chojnowie?

W nadchodzący weekend w fotelach Kina Kultura będziemy mieli okazję usiąść tylko w sobotę. Wszystko z powodu odbywającej się w piątek na chojnowskiej scenie Gali Kresowej. Jednak sobotni repertuar prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Zobaczcie, co w tym tygodniu będziemy mogli zobaczyć na lokalnym dużym ekranie.

20 październik 2016, Helios Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Repertuar Kina Helios w Legnicy
Prezentujemy repertuar Kina Helios w Legnicy. Ważny od 21 do 27 października 2016roku.
20 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Kradzież samochodu. Właściciele proszą o pomoc

W nocy z dnia 17 (poniedziałek) na 18 października (wtorek) z ulicy gen. Stanisława Maczka został skradziony samochód marki Audi A3. Właściciele proszą o pomoc w odnalezieniu pojazdu.

20 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Przed nami ostatnia odsłona Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną

Gregoły, Tiboryus, Serenissima Res Publica i All' Antico - te zespoły mieliśmy okazję słuchać podczas dwóch pierwszych koncertów w ramach tegorocznej Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. Przed nami ostatni koncert, w ramach którego chojnowskiej publiczności ceniącej muzykę dawną zaprezentują się uczestnicy pracowni wokalnej Agnieszki Justyny Szumiło.

20 październik 2016, Galeria Piastów, Wszystkich komentarzy: 0
Wygraj rowery i telewizory z Galerią Piastów

Z okazji zbliżających się wielkimi krokami 10 urodzin Galerii Piastów w Legnicy, które odbędą się w niedzielę 23 października zapraszamy do wzięcia udziału w drugim specjalnie przygotowanym z tej okazji konkursie!

19 październik 2016, Mirek, Wszystkich komentarzy: 0
Zgubiono portfel męski

Wczoraj wieczorem, tj. 18.10.br. prawdopodobnie w okolicach piekarni Pana Kryszczuka zgubiono portfel męski z dokumentami.