Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2016

17 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni II Rokitki nie stawili się na mecz z Nysą Wiadrów

W klasie A nie odbył się mecz z udziałem rezerw Czarnych Rokitki. Czarni nie skompletowali kadry meczowej na sobotnie spotkanie z Nysą Wiadrów. Wydział gier na pewno ustali wynik meczu jako walkower, a komplet punktów zasili konto Nysy Wiadrów.

17 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wysoka przegrana Burzy Gołaczów

Zespół Burzy Gołaczów w dalszym ciągu walczy o pierwsze ligowe punkty w legnickiej A klasie. Niedzielnym rywalem Burzy była drużyna Huraganu Proboszczów, która zajmuje dziesiątą pozycję z siedmioma punktami na koncie.

17 październik 2016, 70 lecie Chojnowskiego LO, Wszystkich komentarzy: 0
"Czy mnie jeszcze pamiętasz..."

W piątek – 14 października 2016 roku – w Sali MOKSiR w Chojnowie odbyła się uroczysta akademia z podwójnej okazji: Dnia Edukacji i jubileuszu 70-lecia Liceum Ogólnokształcącego. Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie pod kierunkiem nauczycieli – pani Haliny Kiliś i pana Grzegorza Kamińskiego – przedstawili zarys historii LO od czasów powstania szkoły aż po dzień dzisiejszy, sylwetki założycieli i kolejnych dyrektorów Liceum, przywołali ważne wydarzenia z życia szkoły.

17 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskichZa nami weekendowe granie w piłkarskich niższych ligach. Chojnowianka wróciła z Chobieni z kompletem punktów na swoim koncie, dzięki czemu wyprzedziła w ligowej tabeli Czarnych, którzy po wysokiej przegranej z Iskrą Księginice zajmują teraz 15. miejsce.
16 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Liceum ma już 70 lat!

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika ma już 70 lat! Jubileuszowe uroczystości pełne wzruszeń związanych ze spotkaniami po latach już za nami.

15 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Licealna podróż w czasie... do roku 1986

Za nami jubileuszowe obchody 70-lecia chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Zanim jednak opublikujemy relację z tego wydarzenia, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią proponujemy małą podróż w czasie - do roku 1986 - do dnia w którym licealiści z naszego miasta świętowali 40-lecie szkoły.

14 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Już jutro rozpoczynamy weekendowe granie w piłkarskich niższych ligach. Czarni Rokitki udadzą się na mecz wyjazdowy z Iskrą Księginice, miejmy nadzieję, że ostatnie zwycięstwo zmotywuje zawodników do skutecznej walki o komplet punktów. W niedzielę Chojnowianka zmierzy się z Odrą Chobienia.

14 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
All'Antico oraz Serenissima Res Publica w drugiej odsłonie Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną

Już w niedzielę kolejny z koncertów w ramach Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną. Tym razem w kościele farnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła zaprezentują się All'Antico oraz Serenissima Res Publica.

21 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Moja Korona Ziemi - prelekcja i wernisaż wystawy fotografii chojnowianina Andrzeja Kaczmarka

Każdy z nas ma jakąś pasję - rzadko jednak mamy okazję poznać osobę dla której hobby stanowi zdobywanie najwyższych szczytów świata. Taką możliwość daje nam Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w Bolesławcu. To właśnie w tym miejscu już 21 października odbędzie się prelekcja połączona z wernisażem wystawy zdjęć z wypraw górskich mieszkańca Chojnowa Andrzeja Kaczmarka - alpinisty i wielkiego miłośnika podróżowania.

14 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Dzień Nauczyciela w Chojnowie z udziałem Andrzeja Grabowskiego
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej świętowany był w Chojnowie w wyjątkowy sposób. Dla pedagogów i pracowników oświaty z ziemi chojnowskiej specjalny występ dał przebywający tego dnia w naszym mieście Andrzej Grabowski. Przedsięwzięcie zostało zainicjowane przez lokalnych samorządowców z powiatu, miasta i gminy – starostę Janinę Mazur, burmistrza Jana Serkiesa oraz wójta Andrzeja Pyrza.
14 październik 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2: Pierwszy film sferyczny - mażoretki z Brooklynu!
Miło nam zaprezentować kolejną nowoczesną technologię, która po filmowaniu z drona i wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift zagościła w "Dwójce".
13 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Wyniki konkursu

Dobiegł końca organizowany przez nas konkurs, w którym do wygrania były bilety na jutrzejsze seanse filmu „Wołyń” w legnickim kinie Helios. Dziękujemy za wszystkie nadesłane zgłoszenia. Wyłoniliśmy już zwycięzców. Listę nagrodzonych znajdziecie poniżej.

13 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Łemkowski jubielusz w Domu Kultury

Już w najbliższą sobotę - 15 października, sala widowiskowa chojnowskiego Domu Kultury gościć będzie koncert Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca Łastiwoczka. Wydarzenie związane jest z obchodzonym w tymroku jubileuszem 15-lecia działalności zespołu.

18 październik 2016, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Jak przygotować ekologiczny kompostownik?

Jesień to idealny czas na przygotowania kompostownika, który można użyć do nawożenia rabat, sadzonek, drzewek i krzewów. Co wykorzystać w tworzeniu naturalnego nawozu, a co jest szkodliwe?

13 październik 2016, KMP Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Poszukujemy nastolatka. Prosimy o informacje (aktualizacja)

Legniccy policjanci poszukują zaginionego 15-letniego legniczanina. Ostatni raz widziany był w czarnej, skórzanej kurtce z kapturem i czarnych, dżinsowych spodniach. Wszystkie osoby mogące pomóc w odnalezieniu chłopca prosimy o kontakt.