Tak jak mieszkańcy obszarów podbiegunowych co roku z radością witają nadejście dnia polarnego - tak mieszkańcy Kolonii Biała tłumnie wychodząc na ulice entuzjastycznie przywitali nadejście światła - co prawda nie słonecznego ale z nowych lamp. Tym samym końca dobiegła gminna inwestycja o której niedawno informowaliśmy.

Filmy George’a Lucasa od lat cieszą się niesłabnącą popularnością a każda nowa premiera czy nawet plotka zza kulis spotyka się z gorącym zainteresowaniem fanów. To właśnie z myślą o licznych miłośnikach historii Cuprum Arena przygotowało specjalne wydarzenie – Imperium Mocy.

Zgodnie z zapowiedzią prezentujemy drugą porcję zdjęć udostępnionych nam przez pana Jerzego Kucharskiego. Tym razem przyjrzymy się codziennemu życiu szkoły.

Powiatowy Zespół Szkół zaprasza do oglądania rocznicowej wystawy

Nie zdołaliście dotrzeć na jubileuszowe obchody 70-lecia chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego i nie widzieliście rocznicowej wystawy? Nic straconego. Każdy z nas może ją obejrzeć do końca października!

18 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Serenissima Res Publica i All' Antico w drugiej odsłonie Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną

Drugi z koncertów w ramach tegorocznej Chojnowskiej Jesieni z Muzyką Dawną gościł we wnętrzu kościoła farnego. Na tle "Zmartwychwstania Pańskiego" pędzla Georga Ostermayera lokalnej publiczności zaprezentowały się Serenissima Res Publika i All' Antico.

18 październik 2016, Gimnazjum nr 2, Wszystkich komentarzy: 0
Gimnazjum nr 2: Rekord Guinessa w RKO (wideo)

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca i z tej okazji co roku w połowie października WOŚP organizuje rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem tej akcji jest promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy.

Awaria wody!

Jak informuje Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, od godziny 9:00 do 14:00 nastąpi przerwa w dostawach wody.

17 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Łastiwoczka oczarowała mieszkańców Chojnowa swoim folklorem

Jeżeli sala widowiskowa Domu Kultury pęka w szwach na występie zespołu pieśni i tańca to niepodważalny znak, że wydarzenie było warte zainteresowania. Łemkowski zespół Łastiwoczka z Przemkowa pokazał mieszkańcom Chojnowa, że folklor może być naprawdę ciekawy i budzić zachwyt nawet u osób sceptycznie podchodzących do tego rodzaju sztuki.

17 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka przywiozła z Chobieni komplet punktów
Chojnowski zespół udał się na wyjazdowe spotkanie do Chobieni. Odra zajmuje dziesiąte miejsce w ligowej tabeli, zaś Chojnowianka ostatnio zamykała ligową stawkę. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli chojnowianie za sprawą Rudnickiego, w drugiej połowie wynik wyrównali gospodarze, a 15 minut później stan meczu na 1:2 wyprowadził P. Zatwarnicki.
Czarni ulegli Iskrze Księginice
Za nami mecz w Księginicach, gdzie zespół Czarnych Rokitki walczył o ligowe punkty z tamtejszą Iskrą. Iskra zajmuje podium w ligowej tabeli, a jej aspiracje mierzą w awans. Czarni natomiast podbudowani zwycięstwem w ostatniej kolejce liczyli na sprawienie niespodzianki w sobotnim meczu.
17 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pożar w centrum miasta!

W godzinach przedpołudniowych strażacy otrzymali wezwanie do pożaru w centrum Chojnowa.

Sokół Krzywa pokonany przez Błękitnych Kościelec

W niedzielne południe na boisko wyszli zawodnicy Sokoła Krzywa, a rywalem była drużyna Błękitnych Kościelec. Aspiracje podopiecznych Ł. Kurczaka są znacznie wyższe niż zajmowane miejsce w ligowej tabeli. Jednak Sokoła na ziemię sprowadzili przyjezdni, którzy wykorzystali swoje sytuacje bramkowe, aplikując miejscowym cztery gole.