Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - grudzień 2014

19 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Klub Psich Zaprzęgów "Sfora Chojnów" - Z miłości do psów (wywiad + video)

Zdarza się, że są jeszcze na świecie tacy ludzie, którzy w pełni poświęcają się temu co kochają. Tym lepiej, kiedy ta miłość kierowana jest do zwierząt. My mieliśmy szczęście i udało nam się spotkać z ludźmi, którzy swoje życie dzielą z psami i wcale się tego nie wstydzą. Po rozmowie nasunął nam się jeden wniosek: oni naprawdę wiedzą co robią i cieszą się tym. W sobotni poranek pojechaliśmy wspólnie do lasu by nie tylko poznać ich historię, ale być również jej częścią. Teraz już wiemy „co słychać” w Klubie Psich Zaprzęgów „Sfora Chojnów”, a w ich imieniu o wszystkim opowiedział nam Tadeusz Rybczyński - założyciel klubu.

19 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 0
TPD nagrodziło i wyróżniło mieszkańców miasta i gminy Chojnów w konkursie szopek i stroików
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci już po raz kolejny nagrodziło za najpiękniejsze szopki i stroiki bożonarodzeniowe. Tegoroczny konkurs cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem-o biura Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy nadesłano rekordową ilość prac- 317 szopek oraz 106 stroików.
30 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Zaproszenie na Noworoczny Koncert Kolęd w wykonaniu chóru Skoranta
Serdecznie zapraszamy na Noworoczny Koncert Chóru Skoranta, który odbędzie się 6 stycznia 2015 roku o godzinie 16:00 w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.
23 grudzień 2014, Bogusława Kruk i Maria Lis, Wszystkich komentarzy: 0
BOŻONARODZENIOWE RADOŚCI W SP 3
Miesiąc grudzień obfituje w radosne chwile związane z Mikołajem oraz nadchodzącymi świętami. Święty Mikołaj wraz ze swoją świtą nie zapomniał w tym roku również o naszej szkole. Uczniowie wszystkich klas powitali go z niecierpliwością i ciekawością. Musieli wykazać się śpiewem lub choćby wierszykiem, by otrzymać prezent. Każde dziecko otrzymało słodkie upominki.
17 grudzień 2014, Starostwo Powiatowe , Wszystkich komentarzy: 0
Stypendyści PZS u Starosty Legnickiego
Dwójka uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie: Martyna Duda z III klasy Technikum Ekonomicznego oraz Dominik Krężel uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego otrzymali Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje stypendystom za wytrwałą i owocną pracę włożoną w zdobywanie i pogłębianie wiedzy edukacyjnej oraz życzenia dalszych sukcesów w życiu uczniowskim i prywatnym złożyła Janina Mazur - Starosta Legnicki.
17 grudzień 2014, SP3 , Wszystkich komentarzy: 0
Jasełka w Szkole Podstawowej nr 3
Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym organizowane są szkolne jasełka. Podobnie było w tym roku. Kolorowe przedstawienie z dużą ilością występujących, tańczących i śpiewających postaci mogli zobaczyć wszyscy nasi uczniowie, nauczyciele i część rodziców.
21 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Mieszkanka Chojnowa I Wicemistrzem Ortografii 11 Legnickiego Dyktanda
Ortografia to bardzo trudna sztuka. Każdego dnia zmaga się z nią prawie każdy z nas. Bezwzględnym wzorem może być dla nas mieszkanka Chojnowa - Kamila Gołąb. Na 11 Legnickim Dyktandzie udało jej się zdobyć tytuł I Wicemistrza Ortografii.
16 grudzień 2014, SP3 , Wszystkich komentarzy: 0
Szkolny konkurs recytatorski
W dniu dzisiejszym odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski "Znam utwory Marii Konopnickiej". Z trudnymi tekstami prozy w klasach V i VI oraz wierszy w klasach IV zmagali się wybrani uczniowie i uczennice z tych klas. Jury miało trudny wybór ze wskazaniem tych najlepszych. Ostatecznie w klasach IV zwyciężyła Julia Woronowicz, w klasach V - Karolina Czerniawska, a w klasach VI - Marta Klimczyk. Gratulacje dla wszystkich uczestników oraz podziękowania dla organizatorki - p. Małgorzaty Szczepanowskiej i całego składu jury.

16 grudzień 2014, Gimnazjum nr 1 , Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie Jedynki z wizytą w Dreźnie
Grudniowy wyjazd uczniów naszej szkoły do Drezna powoli staje się już tradycją. Tym razem nasz pobyt w stolicy Saksonii zaczęliśmy od zwiedzania jedynego w swoim rodzaju Muzeum Higieny, mieszczącego sporo interaktywnych ekspozycji, które dotyczą wielu dziedzin związanych z życiem człowieka.
15 grudzień 2014, Galeria Piastów , Wszystkich komentarzy: 0
Góralskie Święta w Galerii Piastów

Już 20 grudnia o godzinie 12.00 do legnickiej Galerii Piastów zawitają prawdziwi góralscy zbójnicy. Dodatkowo w planie koncert zespołu BRAThANKI i wiele innych góralskich atrakcji!

15 grudzień 2014, admin, Wszystkich komentarzy: 1
II Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy za nami

Jarmark świąteczny jest wydarzeniem pozwalającym poczuć magię zbliżających się świąt.Nie inaczej było w niedzielę, kiedy Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Piotrowicach wypełnił się kolorowymi stoiskami, na których pojawiły się piękne, ręcznie wykonywane ozdoby, ciasta i potrawy jednoznacznie kojarzące nam się z Bożym Narodzeniem.

17 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 1
Uwaga! Konkurs plastyczny dla najmłodszych! (Aktualizacja terminu składania prac)

Okres przygotowania do świąt to nie tylko czas różnorakich warsztatów plastycznych, lecz także konkursów! Przygotowaliśmy coś, co na pewno ucieszy niejedną małą istotę. Chcielibyśmy zaprosić przedszkolaków i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej do wzięcia udziału w naszym konkursie.

15 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
III Jarmark Świąteczny w Chojnowie już za nami (video)Święta tuż-tuż, a co za tym idzie - nie mogło obyć się bez świątecznego jarmarku. W tym roku nawet i Chojnów doczekał się swojej III edycji. Mieszkańcy wyszli na ulice by wspólnie z innymi poczuć klimat nadchodzących świąt. W niedzielne popołudnie chojnowski rynek wypełnił się nie tylko ludźmi, ale także kolorowymi stoiskami, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
15 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Warsztaty Bożonarodzeniowe w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie
Święta to nie tylko czas kiedy dorośli biorą się za generalne porządki swoich mieszkań, gotowanie nadmiernej ilości jedzenia czy szału zakupów związanego z prezentami dla swoich najbliższych. Kiedy słychać już pierwsze dźwięki świątecznych dzwonków czy tłuczonych bombek, na pomoc wychodzą ci najmłodsi. To właśnie oni pragną zadbać aby domowa choinka była jak z bajki i właśnie tej jednej, wigilijnej nocy, zachwycała gości swoim wyglądem. Jest to dla nich nie tylko wewnętrzny obowiązek, ale przede wszystkim zabawa. Przekonać się o tym mogły dzieci, które w sobotni poranek odwiedziły chojnowską bibliotekę.
15 grudzień 2014, Redaktorka, Wszystkich komentarzy: 0
Uczniowie PZS będą zmagać się z próbnymi maturami
W dniu dzisiejszym rozpoczynają się próbne matury zaproponowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Matury potrwają aż do piątku. Uczniowie prócz obowiązkowych przedmiotów będą mogli spróbować swoich sił w jednym, wybranym przez siebie przedmiocie dodatkowym.